Dodaj do ulubionych

Tokarczuk : Wszyscy jesteśmy wojowniczkami

24.10.20, 11:33
krytykapolityczna.pl/kraj/tokarczuk-od-dzis-wszyscy-jestesmy-wojowniczkami/
Pisze o opresji patriarchatu.

Proszę mi pani Tokarczuk pokazać jedne badanie na jakikolwiek temat w którym jedna płeć jest 80 procent na tak, a druga 20 na nie?

Nie widziałem jednego w którym różnica wynosiłaby wynik dwucyfrowy. Ba w wielu badaniach w którym ideolożki pisały o patriarchacie kobiety przeważały.

Ostatnio kościół podobno wypełnił się mężczyznami Rycerzy Maryji. Ale zasadniczą grupą na której jest oparty to zawsze stare kobiety.

Nie mam badań ale w realu miałem po prostu przypadek po przypadku ze im kobieta ma więcej partnerów w życiu tym bardziej rozmodlona na starość, przeciwko aborcji itd.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Tokarczuk : Wszyscy jesteśmy wojowniczkami 24.10.20, 11:45
      Mozna jednak spytać jaki patriarchat..

Bo zasadniczo ideologię jak wszystko biorą polscy socjolodzy z zachodu, gdzie patriarchat tropi się we wszystkim , we wszystkim co nie podoba się jakiejś pani przy czym panie mogą mieć sprzeczne zdania co im się nie podoba.

Owszem jednak w warunkach polskich mamy siłę patriarchalnej instytucji jaką jest kościół k.

Jest tylko jeden problem. To co lewica proponuje czyli całkowitą pustkę moralną sprawia ze ludzie znajdują godność tylko w kościele. Ideologia liberalno lewicowa to bardziej coś o narcystycznym zaburzeniu osobowości grupy uwazającej się za elitę.
      • dotera Re: Tokarczuk : Wszyscy jesteśmy wojowniczkami 24.10.20, 11:49
        W każdym systemie w historii świata elity starały się jakoś rekompensować dołowi poczucie niższości jakimś redystrybuowaniem godności. CHoćby religią. Choćby tym ze Hitler kazał dyrektorom fabryk jeść w niedzielę zupę na głównym placu miasta razem z robotnikami.

Dziś zyje w fenomenalnych czasach, w ktorych telewizja pokazuje cały czas karnawał elit niedostępny dla zdecydowanej większości, a forum gazety wyborczej to jedna szczujnia na plebs. Ideologia oficjalna lewicy ciągle obwinianie o coś.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka