Dodaj do ulubionych

Starzy juz chcą zagospodarować mlodziez

25.10.20, 22:32
Ale oni nie idą z kwestiami politycznymi.

Owszem idą z ciosem w PiS. Którego ruch jest niezrozumiały nawet dla członków PiS. Ale to nie coś co już można zagospodarowywac.

Kiedyś ten pisowiec który mocno schudl zapomniałem nazwiska na początku jak PiS łamał konstytucję, powiedział prawdziwe slowa...ale ludzi to nie obchodzi.


Dokładnie. Elit obecne polityczne z kazdej strony zrobiły wszystko żeby ludzi nie obchodziła polityka.

Tylko tak jak przy protestach z internetem gdy młodzież tez wyszla, czasem jest tak ze ty nie interesujesz się polityką ale ona interesuje się tobą. Ale to tylko punktowe zetknięcie z polityką.


Tak więc PiS będzie grzany w mediach, wszedł na minę świadomie lub nie, ale kogo ta młodzież wybierze to już inna para kaloszy. Wątpię żeby po.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Starzy juz chcą zagospodarować mlodziez 25.10.20, 22:50
   Nie wiem czy już teraz ale wydaje mi się ze zacznie się demokracja internetu, która może zdmuchnac przydlugo siedzące pokolenie przemian systemowych. Z różnych stron. Organizują się antycovidianie z prawa.

   Może nie będzie tak ze są partie polityczne, tylko będą grupy konkretnych tematów w sejmie lub naciskając na niego. Bardziej wyraziste niż partie.
   • dotera Re: Starzy juz chcą zagospodarować mlodziez 25.10.20, 23:28
    Nikt dziś nie rozumie o co chodzi w zestawach idei politycznych obecnych. Odgrzewanych pokoleniem przemian które też już nic nie znaczą.

    Wiec może będą chcieli ludzie czegoś na kształt referendum. Konkretne tematy do załatwienia. Nie utopione w liście innych ubranych w frazesy. Tylko konkretnie..to do zmiany.
    • dotera Re: Starzy juz chcą zagospodarować mlodziez 25.10.20, 23:50
     Po 89 roku zrobiono bardzo anty demokratyczny ruch. Obrzydzono partie polityczne zamiast je budować wskazywać ich sens. Po to żeby odgornie ktoś mógł się pojawiać całkowicie kontrolowany dla elit. Wszystkie partie w zasadzie robiły to samo.

     I kolejne roczniki coraz mniej są związane z polityką partyjną. PiS zrobił ostatnie być może szarpniecie ideologiczne, ale coraz bardziej widać tego iluzje.

     I co dalej? Ideologie umarły. Na nowo trzeba uformować wyobrażenie co to znaczy demokracja na poziomie panstwa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka