Dodaj do ulubionych

Dlaczego ludzie wierzą w teorię spisku?

19.01.21, 17:26
A dlaczego nie wierzą w zdjęcia na instagramie?

Albo dlaczego nie wierzą politykom?

I nie wierzą reklamie?

Dlaczego wszelkie modne prawdy ludzkości te wielkie i te małe okazały się kłamstwem?

Dlaczego propaganda już sama nie chce udawać do końca ze kłamie?

I jest pytanie czemu ludzie wierzą w teorię spiskowe? Z prostego powodu.

Bo ludzie kłamią. Bo władza kłamie.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Dlaczego ludzie wierzą w teorię spisku? 19.01.21, 17:31
      Czy naprawdę jest paranoiczną teorią spisku przekonanie ze swiat jest grą interesów najróżniejszych i kogoś interesy są jego interesami a nie moimi?

Nie znam żadnego ośrodka propagandy, który by nie mówił że inne ośrodki kłamią.

No dobrze wierzyć, że np. Putin ma tak przytłaczającą władze, że spiskuje. Ale światowe korporacje we władaniu kilku tysięcy rodzin które mają cały świat nie są przytłaczające.
    • dotera Re: Dlaczego ludzie wierzą w teorię spisku? 19.01.21, 17:42
      Mechanizmy myślenia człowieka które wierzy w teorię spisku jak i wierzy w jakąkolwiek inną teorię np. ze władza go kocha są dokładnie takie same. Broni tego z czym się utożsamia dowolną argumentacją nie bacząc na fakty. Ludzi krytycznie przyjmujących wiedzę z szczerą chęcią poznania prawdy jest 0.00000000000000001 procenta na świecie. I generalnie dochodzą do wniosków w kierunku Wiem ze nic nie wiem. Ufać więc czy nie ufać? Nie budować w sobie wrogości przeciwko czemuś bo to osłabia, ale jednak z przewagą nie ufać, budując swoją siłę życiową. Bo jednak nawet jeśli czasem będą koszty niewiary to w imię najszlachetniejszej wartości czyli odwagi posługiwania się samodzielnie swoim rozumem.
    • dotera Re: Dlaczego ludzie wierzą w teorię spisku? 19.01.21, 19:49
      Od kilku dekad politycznie jest realizowana tylko jedna wartość. Globalizacja. Która niczemu nie służy oprócz powstania gigantycznych majątków . I podlega jej druga. Czczy konsumeryzm.

I jednocześnie ta wartość tworzy globalne ocieplenie, brak zrównoważonego rozwoju, i elity korzystające na tej wartości chcą plebsu karać za to. One chcą oswiecac tworząc katastrofę klimatyczna .

Czemu mam wierzyć tym którzy robią wszystko to co chcą rzekomo zlikwidować. Na koncu bowiem tej arytmetyczny wyjdzie prosto, chcą zlikwidować plebsu. Czy to nie materiał do teorii spisku?

Jak sprawa z Ukraina, kolorowymi Rewolucja mi? Kłamstwa na kłamstwach od początku czytelne. Krzyczeli ze spiskowa teoria. Później okazała się prawda

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka