Dodaj do ulubionych

Istotnosc powagi. Sprawa Nawalnego

27.01.21, 12:05
Blazen służy wladcy. Podobnie jak idea karnawału, w ciągu którego można było łamać tabu.

Czemu nie do końca wierze w opozycyjność niektórych opozycjonistów rosyjskich?


Odwołują się do resentymentow i lekkiej żartobliwie formy. A to nie jest narzędzie zmiany. Zmiana wymaga powagi i przynajmniej formalnie czegoś na kształt moralnej odnowy. Żartami oduczamy się kontaktu z rzeczywistością. Najlepsi komicy mają ślady schizofrenii w sobie psychologicznie
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Istotnosc powagi. Sprawa Nawalnego 27.01.21, 12:19
   Trzy stereotypy narodów i stosunku do rozrywki


   Niemcy. Wysoka skuteczność, brak poczucia humoru, filmy bardzo szablonów grzeczne dające bardziej uspokojenie nuż rozrywkę.

   Żydzi. Innym damy najbardziej pożądana rozrywkę czyli amerykański przemysł rozrywkowy, a sami wysoko awansuje tym czasem w ciszy.


   Rosjanie. Olbrzymie poczucie humoru ironii, odwoływania się do fantazji magnackiego życia i słaba skuteczność polityczna.
  • dotera Re: Istotnosc powagi. Sprawa Nawalnego 27.01.21, 12:31
   W Rosji nie jest trudno uwalic jakąś organizacje. Putin likwidować gazety za drobne kwestie. Wystarczy raz drugi odciąć doplyw gotówki i ludzie pracujący z Nawalnym tez muszą żyć z czegoś. Czemu ta trwa i stosunek do Nawalnego władz jest jakby I specjalny. Na zarzuty odpowiadają ciągle tak samo bez najmniejszego śladu żenady. Spokojnie. Z uśmiechem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka