Dodaj do ulubionych

Biden rozczarował :))))

11.03.21, 09:06
krytykapolityczna.pl/swiat/lewica-usa-joe-biden-radoslaw-korzycki/
A to niespodzianka. I wraca do wojny w Syrii. Ciekawe że dożyłem czasów w których George Bush jest chwalony przez ideologów lewicy, a już z pewnością jego polityka jest realizowana. No cóż, prawda nigdy się nie ukryje jak powiedział Budda. W naszych czasach lewica się odsłoniła do końca ukazując manipulacyjne źródła.

Wystarczy spojrzeć na wygląd szturmujących Kapitol żeby dowiedzieć się, że połowa z nich to byli wyborcy Obamy. Dołączą do nich wyborcy Bidena.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 09:37
   krytykapolityczna.pl/nauka/psychologia/anna-krol-kuczkowska-psychoterapia-rozmowa/

   Druga ideologia manipulacji. Freud nie mylił się w swoich bzdurnych odkryciach. On mylił się w samej idei terapii. Która podtrzymuje tylko neurotyzm i zajmowanie sobą. A w zasadzie nie mylił. Bo coraz mniej wierzę, że można tak toksycznie działać w dobrej wierze. To jest ciągła ta sama idea "wkładania szprychy w koła" czyli co zrobić zeby ktoś zrobił sobie krzywdę.

   Ciągle powołują się na kolejnego neuro-specjalistę , który w freudzie widzi racje. Kiedyś był tytuł Błąd Kartezjusza. Podczas właśnie jest dokładnie odwrotnie. To Kartezjuszowi przypisuje się bzdury, a Freudowi dopisuje odkrycie czegoś czego nie odkrył. Czy to ze nasza świadomość jest ograniczona ma być rzekomym odkryciem Freuda? A może równie dobrze Kartezjusza który na starcie mówi o świadomości ktora go zwodzi. Kartezjusz mówi o świadomości a nie o ego.
    • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 09:52
     "Protest podnieśliby terapeuci poznawczo-behawioralni. Ten nurt chlubi się tym, że jest najprostszy i najtańszy dla pacjentów. Uosabia jednak zupełnie inny pogląd na ludzkie emocje niż ten, o którym pani mówi. Tam emocje są czymś, co należy okiełznać, usunąć te niechciane, a w najgorszym razie uczynić je znośnymi. W tym sensie zła emocja jest jak brodawka: może i warto dowiedzieć się, skąd się wzięła, ale najważniejsze, żeby się jej pozbyć. Z kolei psychoterapeuci psychodynamiczni, jak pani, twierdzą, że sprawy są bardziej skomplikowane."


     To jest manipulacja psychoanalizy którą się ciągle podnosi. Fetysz emocji. Ach ten romantyzm. Złapiemy na to romantycznych outsiderów.

     Nikt nie postuluje kastrowanie z emocji ( a najpredzej to zrobią zajmujący się nimi) tylko cnotę wszelakich kultur - powściągliwość i mądrość. Pobudzanie histerii nie jest zwiększaniem jakości życia emocjonalnego tylko dokładnie odwrotnie.
     • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 10:04
      Ludzie są w tym cięższych stanach w im bardziej ciężkim otoczeniu się znajdują. Ludzie jednak z najcięższymi diagnozami informują o silnych zmianiach jeśli uda im się radykalnie zmienić otoczenie.

      Co robi jednak terapia? Podtrzymuje sado maso, które rozgrywa się poza terapią.
      • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 10:22
       Mówi się o traumach wczesnodziecięcych.

       Oczywiście. Są traumy wczesnodziecięce, są i poznodziecięce i wszelakie. Tylko ich trwanie nie jest samo z siebie konieczne. Jest na przykład dużo opowieści dzieci wojny ktore stawały się bardzo produktywnymi osobami w dorosłości. Coś co podtrzymuje traumę to fakt ze nigdy osoba nie znalazła przestrzeni do wyjścia z niej. Bo to bardziej działa na tej zasadzie, że potrzebna jest taka przestrzeń i to zacznie odpadać jak tynk odpada ze sciany z czasem.

       Akcentuje słowo przestrzeń i czas. A nie słowa i umysł psychoterapii. Bo wolność to to pierwsze. A drugie to niewola.
       • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 10:59
        Ciekawe ze był moment w życiu lewicy i w zasadzie fundamentalny dla wspolczesnej tzw lewicy gdy marks połączony został z freudem. A dziś w dyskusji lewicowiec przeciwstawia freuda marksowi.

        A może czas na refleksje, ze obydwa są manipulacją bardzo podobną. W zasadzie tym samym w roznych dziedzinach zycia. Modernistycznym podważeniem kultury.
  • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 11:14
   Na czym dziś polega lewicowość Bidena?

   Drodzy Amerykanie. Cieszcie się, że będzie wami rządzić czarnoskóra Harris potomkini najwyższej kasty braminów z Indii.Albo rządził wami czarny Obama, potomek być może jakiegos afrykanczyka który sprzedał jakiegoś innego afrykańczyka białemu kupcowi do ameryki. W żadnym razie nie ten czarny od niewolników amerykańskich. Cieszcie się ze będą wami rządzić ludzie z różnych krajów z klasy wyższej bo to nowoczesne i postępowe. Niech żyje tolerancyjny globalizm. Elity wszystkich krajów łączmy się w komunii! Dla tubylców miska ryżu.
  • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 11:39
   krytykapolityczna.pl/swiat/usa-prawica-autorytarni-wyborcy-trumpa/

   A może proszę pani dlatego, że za Trumpa gospdarka się rozwijała i spadło bezrobocie i ludzie po prost rozumieją co działa, a co nie działa. I chcą być po prostu dumnymi ludźmi panjącymi nad swoim życiem a nie ofiarami i katami w rozgrykach retoryk uniwersyteckich lewic w interesie NAJBARDZIEJ MOŻNYCH.
   • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 11:49
    Lubię te opowieści o rozmowie koleżanki z chińskim kolegą, czyli list do redakcji GW wyssany z palca jako retoryka liberalnej inteligentki.

    Kwestia autorytaryzmu...czyzby za rządów demokratów znikneły hierarchie społeczne a za rządów Trumpa powstały od nowa? Czy zatrudniony w nowoczesnej korporacji lidera głosującego na demokratów nie musi się liczyć z autorytetem swojego pracodawcy?

    To co nazywasz autorytaryzmem jest po prostu hierarchią rynku z którym sobie ludzie radzą. I jak uczą się radzić być może jest na tyle cięzko ze szukają w religii drogi , żeby sobie poradzić.

    Co innego gdy pracuje się branży marzeń czyli opowieściami o raju ideologów i propagandzistów społecznych czyli też formy religii. Ksiądz rywalizowac nie musi.
    • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 11:57
     Rozroznic nalezy dwie rzeczy w opowiesciach o prawicowym autorytaryzmie.

     1. Rzeczywisty prawicowy autorytaryzm. Czyli jak u nas PIS chce wymusić na ludziach jak mają żyć.

     2. Sztuczka manipulacyjna lewicy rozpoczęta od Szkoły Frankfurckiej, która chce udowodnić, że jeśli ktoś nie chce naruszenia norm życia wlasniej społeczności w imię interesów innej jest autorytarnym popaprańcem.

     Jeśli rodzice nie chcą demoralizacji swoich dzieci to nie są autorytarną prawicą.
     • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 12:02
      Prosze mi dziś pokazać w USA kobiety żyjące według świata "podręcznej"

      W badanich gdy wygrał Trump pokazano ze głosują na Trumpa samotne matki , które chcą wizji świata z lat 50tych do których odwołuje się Trump z Męzem który utrzymuje rodzinę.

      One owszem są podręczne. Pracujące jako kelnerki. Bardzo feministycznie.
      • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 12:20
       Myślę ze głównym motywem głosowania na Trumpa grup które wcześniej chcieli zagospodarować dla siebie demokracji jest to ze zrozumieli ze druga strona je oszukuje i reprezentuje już interesy tylko grup wyżej ustawionych.

       Lewica to taka iluzja klasy średniej.

       Czyli.

       Z reguły konserwatywna jest klasa najniższa, bo tego wymaga od niej rzeczywistość po prostu w sposób silny.

       Grupy najwyższe bo wiedzą, że w ten sposób mogą utrzymać władze przez nastepne pokolenia.

       Natomiast klasa średnia ta najnowsza, jeszcze nieustabilizowana jest podatna na taką ideologię. W czasach dobrobytu Zachodu w drugiej połowie 20 wieku, klasa średnia i niższa mogła żyć w takej symbiozie gdy robotnik z fabryki miał swój domek na przedmieściu. Ten świat umarł. I w sposób naturalny klasa niższa wraca do konserwatyzmu. ALE ALE ALE pojawiło się coś nowego. Klasa wyższa połączyła się z wyższą srednią w liberalnej ideologii która im służy, a lewicowe elementy pozwalają osłabić klasę niższą która może zaszkodzić
       • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 12:25
        I ta korporacyjna klasa średnia jest podatna na rozne opowieści o systemie, bo widzi system w miejscu pracy . Podczas gdy klasy niższe widzą goły rynek na którym rywalizują o każdą dniówkę.
      • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 16:18
       To co autorka nazywa fantazją o autorytarnej osobowości jest całkowitą lewicową projekcją.

       Wie pani czemu Trump mówił o murze? A Regan o wojnach gwiezdnych?

       Bo pewna część ludzkości jest bardziej nastawiona na działanie w przestrzeni.

       A inna liberalno lewicowa na budowanie relacji spolecznych i byce redaktorką w Cosmopolitan.

       I te działania w przestrzeni mają swoje reguły twarde. Także te które dobroduszki lewicowe wprowadzą w kwestii ekologii firmom rafineryjnym które mają twarde reguły jak kopać spawać olbrzymie rurzyska.

       A słowa? No cóż , puch na wietrze. Można napisać wszystko. Byle zgadzało się z agendą płatnika.

       O ile spoleczenstwo moze działać oparte na pierwszych ludziach choć może być przykre, o tyle oparte na drugich nie działa i jest przykre. Tak jak przykra dziś jest liberalna ameryka zaćpana, bezdomna, śmiertelnie otyła, samotna z wszechobecną obsesją seksualną.
       • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 16:38
        Człowiek w swoim życiu musi przejść różne etapy.

        I jeśli nie chce skończyć jak zaćpany, bezdomny, z komupsjami pierwszym jest stanać twardo na swoich nogach jak w wojsku. I nauczyć się działać według reguł. Zycie ma twarde reguły.

        Z czasem jak nabierze siły może zacząć się pytać czemu reguły są takie jak nie inne. I je zmieniać jak jest zdolny do odpowiedzialności.

        I dopiero pozniej może się pojawić w jego życiu idea przekraczania dalej.

        No ale jak zaczyna się jak lewica wspolczesna od zmiany płci, zmiany wszelkich konstrukcji społecznych no to można popłynąć i się utopić. Zderzenie z dnem też będzie bolesne.

        Demoralizowanie ludzi przez "wsadzanie szprychy w koła" , gdy osobnik ma zacząć działać według twardych reguł ma swoją bolesną karmę.
        • dotera Re: Biden rozczarował :)))) 11.03.21, 18:39
         Demoralizacja lewicowa przez elity ma współcześnie kilka punktów

         1. Darmowy posiłek. Nie wspomina ze to pierwsza działka u dilera i ser w klatce na myszy
         2.obsesja seksu i emocji. Wyzwolenia emocje będziesz rządził człowiekiem.
         3.oderwanie od gruntu i wewnątrzsterownosci za wszelką cenę czyli zaleznosv
         4. Oderwanie od transcedencji czyli szansy wzrostu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka