Dodaj do ulubionych

Sadhguru na rosyjska recepte

18.03.21, 21:11
m.youtube.com/watch?v=CghasV9qdAY
Zarzut zakrytosci i biznesowego modelu nie koniecznie celny.

Pytanie bowiem brzmi jak ożywić coś co zostało zajechane przez tony spamu przez lata. Po drugie jest po prostu otwarta relacja handlowa. Czy pisarz którego liberalny inteligentny rosji uważa za mędrca ma rozdawać książki za darmo? Tropi się kultu w ezoteryce, a co z kultem w życiu codziennym poza religia gdy ludzie ustawiają się kolejkach po towary swoich autorytetow
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Sadhguru na rosyjska recepte 18.03.21, 23:01
   Nie chodzi mi tu o obronę przed zarzutem komercjalizacji bo moim zdaniem ma prawo guru prowadzić normalny interes, ale moim zdaniem ma sens zakrytosci nauk sam w sobie. Na marginesie jeśli ktoś chce to znajdzie info.


   Jeśli dostałeś od lekarza info o sadhguru to w naturalny sposób podszedles z reakcją obronną, sadhguru umie zaś tak zaciekawić ze chcesz poznać więcej. To nie tylko dar reklamodawcy ale wielka sztuka nauczyciela. Ożywić wiedzę tak by był jej głód. W czasach gigantycznego spamu informacyjnego wszystkie informacje blekna.
  • dotera Re: Sadhguru na rosyjska recepte 19.03.21, 06:31
   Sekta jest wtedy gdy jest kult przywódcy i tak nazywa się sekta po angielsku. I on wkreca w paranoiczny wizję. Sadhguru widzę ze robi dokładnie coś odwrotnego. I zwłaszcza dla zachodniej mentalności jest niegroźne to co robi. Bo zauważyłem hindusi juz prędzej traktują go w sposób taki jak u nas religijny. Chodzi mi o to ze wszędzie są prawicowe typy które potrzebują prostej formy kultu podtrzymujące ich tradycyjna wizję świata. Bóg kościół strzelnica jak mówi klasyk. Tak buddyzm ewoluował od nauk Buddy do rządów kleru w świątyniach. I ryzyko kultu zaczyna się właśnie w tej ewolucji . Ale sadhguru mocno rozróżnia pewne sprawy. W tym wyjaśnia w bardzo świecki sposób devotion, który też jest elementem jogi. To miejsce gdzie czai się kult.


   • dotera Re: Sadhguru na rosyjska recepte 19.03.21, 06:43
    I jeśli kogoś on werbuje to chyba elity światowego korporacjonizmu bo widzę ze to główna jego praca robić wykłady dla nich. Nie tylko szef rosyjskiego banku państwowego. Ale największe korporacje. I ludzie nauki! Z nimi tez ma spotkania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka