Dodaj do ulubionych

Czy pisarz może być Polakiem?

07.05.21, 05:04
www.pudelek.pl/szczepan-twardoch-oburzony-naglowkiem-o-sukcesie-polaka-nie-jestem-polakiem-6636835372227424a

Dawno, dawno temu była literatura polska bo Polacy chcieli być Polakami. Im bardziej państwo wygrywalo na wojnach tym jego literatura była też światu znana. Jak literatura Anglii, Rosji, Francji.

Dziś to niemodne. Pisarz państw zachodnich imperialnych powinien być postmodernistycznym multikulturalista. A pisarz słowiański pluc na swój naród. Wtedy będzie nagrodzony przez kapitał. Oczywiście pisarz nie może być Polakiem, ale to działa w jedna stronę. Bo jak Zydowi powiedzą, nie jesteś pan Polakiem to będzie zło. Polski Polak od rozliczania historii polskiej.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 05:15
      Ciekawe jest to ze nawet literatura niemiecka znana jest z romantyzmu. Gdy rozebrali Polskę. A gdy jej kolonializm był mniejszego zasięgu mniej znani byli inni pisarze. Niemcy ciągle mają kompleks tego ze świąt lubi ich pieniądze ale mniej kulturę która się szczyca.
    • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 10:33
      Jakiś osobnik w komentarzu pod wyborcza napisał w obrazliwy sposób o Polakach, , że Zydom odbierają prawo a jego chcą zmusić.

Odpowiem temu panu prosto. Akurat deklaracja Twardocha mi się podoba bo pokazuje oczywista prawde o współczesnej literaturze krytycznej. I nie mam żadnego zapotrzebowania na jego polskość podobnie jAK połowy polskiej inteligencji ktorej jedyna funkcja jest hejt na Polakow.. Powstania śląskie pro polskie robili zaś Slazacy. I uwielbiam wiersze Tuwima. I nie zamierzam Tuwimowi Lesmianowi szukać pochodzenia. Polakom od pięknej polszczyzny.

Ale jakos tak jest ze nie są w Polsce po prostu Polacy żydowskiego pochodzenia, tylko zwarta grupa która lubi zajmować się polska tożsamością krytycznie. I nie tylko polska. Nieustannie rozliczać . To są kalki internacjonalistycznego trockizmu. W usa tak samo rozbijanie była tożsamość usa jako kultury anglosaksonskiej. Pomniki im zdejmując a nam Kościuszki chcieli stracić. To zamiłowanie Źydow do zajmowania się cudzą tożsamością wyrabia im markę.

I dlatego ze pod Wyborcza w modzie jest płuc na Polakow może komuś wydobywa się tło etniczne.
      • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 10:42
        Wiec skoro tożsamość polska jest komuś cudzą, nie podoba mu się to niech po prostu robi to ze swojej tożsamości która lubi. Bardziej rycersko niż w roli 5 kolumny.

Ja o Panu Twardocha wiem z pojawiających się coraz aroganckich opinii na temat Polski. Po Śląsku zaś nie pisze. Wolałbym uczciwie gdyby swoje opinie po Śląsku po prostu wyrażał. I może bym się wtedy zastanawiał czy mamy tu jakiś biednych indian których kolonizujemy.
        • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 10:55
          Marks Freud wielkie nazwiska od tzw hermeneutyki podejrzeń czyli rozbijanie tożsamości. Jednej narodowości podobnie jak niejeden postmodernista który już otwarcie jedyne co ma na celu za wszelką cene zająć się czyjąś tożsamością.

I jakże często pisarzy się tym zajmujący opłaca fundacja od społeczeństwa otwartego tez ziomka tych panów.
          • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 11:01
            I co ciekawe jak bardzo lubią zajmować się dekonstrukcja tożsamości cudzej tak na koniec raptem okazuje się ze tożsamość zydowska jest najsilniejszą. Burzy pomniki anglosaksów. Holocaustu stawiamy w każdym mieście. I od gdzieś tak dekady po dekadach ogólnej kultury amerykańskiej Hollywood raptem w filmach juz jest o kulturze żydowskiej non stop.

A mówili że protokoły to fałszywka. ..
              • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 11:25
                Taki cykl historyczny ze po lewicowe mu rozpuszcza tożsamość narodu na jakiejś ziemi, a później po jakimś czasie ci co rozpuszvzali raptem swoją tożsamość silnie celebryki i z jej pozycji oskarżają budzi wątpliwości. Zwłaszcza jeśli nadal nie w swoim języku.
                • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 12:00
                  Pod wyborcza na forum jest w modzie obrazac polskość i walić w kościół katolicki. Jednocześnie jak była jakaś sprawa dali list autorytetów religijnych i rabin na rabinie.

Pytam się więc czy to antyklerykalizm czy wojna religijna? Z jakich pozycji i pobudek wali my w ten kościół. Bo ja mając poglądy antyklerykalizm zaczynam się zastanawiać czy jak się obali Kościół jeszcze będziemy mieć granice Polski w takim razie. Bo historie Polski dekonstrukemy w poczuciu winy non stop. Kościół upadnie i zostaną jacyś tubylcy bez tożsamości do zarzadzania
    • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 11:53
      Chciałbym się też wypowiedzieć na temat Freuda

Bo tu jest sedno .

W kulturze krytyki która jest zwykłym hejtem choć sama uważa że robi cis wyrafinowanego, wydobywa podszewka niewypowiedzians, odtwarza się taka klisze terapeutyczna z psychoanalizy. Największej bzdury psychoterapii.

Musimy przyznać się do win malosci zeby wyzdrowiec. A to tylko dorabianie sobie gęby gombrowiczowskiej.

Nie , nie. Jest za tym cała lewicowa mentalność ofiary. A to ten który tak uważa jest zaklamanym. Nie twórz sobie zaklamanej lewicowej tożsamości to nie będziesz miał ran narodowych pod spodem. Które później z czasem same wychodzą.
    • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 13:21
      Dmowski. Jeden z twórców polskiej niepodległości.

Akcje obalenia ronda Dmowskiego organizuje dwóch z krytyki politycznej. Ledder i Graff .

Ta kultura anulowania chce obalić wszelkie pomniki no bo tak mieli mężczyźni w europie ze walczyli a jak się walczy krew się leje, a populacja rośnie. Po to żeby postawić pomniki ofiar które nie walczyły . I populacja się kurczyla w poczuciu winy. Tych z pomnikow ofiar zaś rośnie.
      • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 13:28
        Komentarze pod Wyborcza non stop o potomkach panszczyznianych polaczków z czworakow.

Mam pytanie. Jeśli Polacy byli panszczyzniani i maja kolor skóry z tej szerokości geograficznej. A Żydzi nie panszczyzniani i maja odcienie z innej szerokości. To kto jest kolonizatorem? Kto korzystał z tej historii jaka rzekomo sobie wymyslilismy wedle Tokarczuk wiecznych ofiar? Kto się skryl tu pod skrzydła feudalne wyzyskiwacza. Takie lewicowe pytanie
    • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 15:18
      Kultura krytyki jest czystym resentymentem wobec męskiej psychiki. I tylko z tego powodu stawia na feminizm. Bo chce wykorzystać resentymenty kobiet. To świat Jokkera ostatniego. No nie do końca bo tym razem Jokker ma kasę. DlA tego obudziła w nim się męska ambicją. Resentyment wobec braku swoich na pomniku.

Dlatego teraz wzięli się za projekt obalanie pomnikow. I pierwsze pomniki które osmieszano to nie te handlarzy niewolnikow, ale feministki w Szwecji swojego króla.
        • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 15:28
          Nietzsche powiedział ze mężczyzna boi się skrzywdzić kobietę, a kobieta ze nie skrzywdzić mężczyzny zbyt mocno. Tak więc nowy aspiracje do pomnikow. Dobra broń, może się uda. Tylko zawsze z tyłu głowy ci zostanie ze matka cie postawi na tym pomniku
    • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 19:38
      Deklaracja Twardocha nie brzmiała ze czuje się Slazakiem bo ma taką etniczna tożsamość. On powiedział przede wszystkim ze nie jest Polakiem. A jednocześnie głównie zajmuje się kwestia Polski. No ciekaw jestem jaki będzie długotrwały odbiór jego słów. Myślę że ludzie już są zmęczeni w całej Europie krytyka lekcewazeniem narodowości, a tu wręcz to zabrzmiało jak przygrywka do separatyzmu. Zmęczenie internacjonalistycznymi elita mi jest spore. Zwłaszcza jak odbiera się to głównie jako walkę z ludem. A że narcyzi się tym zajmują dodatkowo to podkreca atmosferę.
      • dotera Re: Czy pisarz może być Polakiem? 07.05.21, 20:12
        Jak nie jest pan Twardoch Polakiem to niech występuje jak Stefan Muller w Europa da się lubić, a nie opowiada mi czym jest Polska po polsku. Bo tego to już mamy dosyć. Polskojezycznych z resentymentami do tubylcow, którzy koniecznie chcą być elita intelektualną generalnej guberni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka