Dodaj do ulubionych

talibowie nie handlują heroiną

30.06.21, 12:26
wyborcza.pl/7,75399,27262776,wojsko-poddaje-sie-bez-walki-nieprzerwana-ofensywa-talibow.html?disableRedirects=true#s=BoxOpImg3
to za czasów USA zaczała się produkcja maku. I wtedy też dziwnym trafem nastąpiła eksplozja uzależnień od heroiny w USA białej młodzieży z klasy średniej, a o takie macki oceaniczne talibów nie posądzam, ich służby pewnie za tym stoją. Też za czasów USA było mnóstwo uzależnonych afgańczyków. Narkomani jak u nas w latach 80tych.

Po drugie talibów stworzyli jankesi. Tak samo jak ISIS. Bo taka jest ich doktryna wojenna by stawiać na skrajną prawicę gdy chcą obalić jakieś reżimy. I gdy Rosjanie wyszli po prostu przejeli władze tak samo jak to robią dzisiaj.

wyborcza znów plusuje najbardziej klamliwe komentarze.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: talibowie nie handlują heroiną 30.06.21, 12:38
   Talibów stworzyła Arabia saudyjska stawiająca na najbardziej radykalny islam, a to sojusznik Ameryki. Podobnie zresztą jak Pakistan, o którym ciągle jakoś się milczy . Jako narzędzie do obalania władzy w krajach postradzieckich i ich sojuszników. A "wyzwalać " się chce te państwa arabskie które są bardziej cywilizowane. No ale ameryka bardziej niż islamu łąmiącego prawa człowieka nie lubi tych którzy nie wykonują ich poleceń.
    • dotera Re: talibowie nie handlują heroiną 30.06.21, 12:45
     Zresztą które tego typu książki są rzeczywiście naukowe. Po co opisywać ulożenie liny w weźle gordyjskim jak można go po prostu przeciąć. CHodzi tylko i wyłącznie o narzucenie swojej narracji ideologicznej władzy. A lud to lud, dostosuje się wyjścia mieć nie będzie. Kto kiedy rządzonych pytał o zdanie?
  • dotera Re: talibowie nie handlują heroiną 30.06.21, 12:54
   Oczywiście ze amerykanie są źli. O ile można zrozumieć wejście ich bo WTC o tyle nie wiem po co tyle tam siedzieli. Przedłużają tylko ostateczne rządy talibanu. Mówiąc w kategoriach marksistowskich nie ma tam żadnej bazy ekonomicznej na jakiekolwiek zmiany społeczne. Armie popierające USA będą słabe i uznane za zdradzieckie to kto w nich będzie walczył i za co?

   Jeśli nie masz siły do stworzenia lepszej polityki niż ta nigdy nie obalaj władzy bo obudzisz tylko tyranię gorszą.CO z tego ze jankesi wejdą , powiedzą kochamy demokracje jak za jakiś czas wyjdą. Tak samo było z Roźawą. Poparli przez chwilę, pozniej wyszli. I zawsze wyjdą.
   • dotera Re: talibowie nie handlują heroiną 30.06.21, 12:58
    W Iraku było dokładnie to samo. Ledwo amerykanie wyszli ISIS rzuciło się na Kurdów i szyitów. Teraz tylko dlatego jest spokojniej bo Assadowi udało się odbić Syrię i to jest realna siła zeby ustanowić porzadek tak, a nie fikcje amerykańske. Zresztą czy im chodzi o porządek? Oni robią wojnę tylko po to zeby wojna dłużej trwała
    • dotera Re: talibowie nie handlują heroiną 30.06.21, 13:07
     Islam do upadki zimnej wojny nie miał strasznej twarzy.

     Tu kiedyś pokazywałem link do filmu z Czeczenii z lat 60tych. Cywilizowany naród a dodatkowo kultura stawiająca na wartości moralne .

     To amerykanie z arabią saudyjską stworzyli piekło. I może to są nawet wspolne korzenie kulturowe. Sunnici są paradoskalnie jak amerykanie, ci amerykanie co mieli niewolników, ci amerykanie z linczami, ci amerykanie z polowaniem na czarownice. radykalny protestantyzm i sunnicki islam to całkiem to samo. Też nie mają hierarchi kościelnej ale za to mają krwisty radykalizm religijny

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka