Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje rockendrolowy styl życia?

07.07.21, 13:02
www.plotek.pl/plotek/7,154063,27297137,znany-polski-muzyk-ma-zal-do-fanow-kupili-za-malo-egzemplarzy.html#s=BoxOpImg9
Panie Lipiński może najwierniejsi fani już w piachu? Jak niejeden słuchający swoich idoli i naśladujący rockandrollowy tryb życia. .

Muzyk dziś jest od grania koncertów, a płyty to tylko element marketingu. Nie wiem co chciał pan zarobić gdyby nawet sprzedał 3000 tych płyt. Kilka tysięcy? Nie szkoda środowiska naturalnego?
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 13:21
   Można sprzedawać swoje utwory w internecie, ale płyty dzisiaj to chyba dla jakiś audiofili i zagorzałych gadżeciarzy. Osobiście uważam to za złe gdy wydaje sie multum jakiś książek z konferencji których nikt nigdy nie przeczyta byle tylko gadżet był. Toniemy w śmieciach.
  • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 13:32
   Muzycy bluesowi i inni w czasach przed płytami zarobili gówno, a wielu z żerujących na nich rockendrolowcow stało się milionerami. Teraz nie da się zarobić na płytach.....i nie uważam tego za złe. Mogliście wykorzystać dla siebie rozwoj technologii dzieki technologom przez kilka dekad a teraz technologia poszła dalej i to co wam dała teraz odebrała...przy czym macie nieograniczoną możliwość reklamy i możliwość zarabiania na koncertach nadal dobrą. I to zawsze powinno być podstawowe zrodło dochodu muzyka. Koncerty.
   • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 13:43
    Kiedyś któryś artysta sie burzył ze zarabia tylko kilka złotych z płyty. No a kto mu przeszkadza zarabiać sto złotych z płyty? Niech podniesie cenę o 96 złotych. Tak naprawdę to technologia wam tylko pozwoliła zarobić i widać dlatego rynek ostatecznie wycenił muzykę nagraną na kilka złotych dla was. A tu zamiast sie cieszyć wkurw. Dziś zmieniła się technologia i jest nowa sytuacja.
    • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 13:47
     Przy czym muzycy wcale nie wyszli najgorzej na przemianie technologii. Internet przeorał dziennikarstwo, rynek książki. Umarła poezja. Tworzenie kultury wysokiej w słowie pisanym stało się już nawet nie tylko nieopłacalne. STało się zbędne. Gorszy pieniądz wyparł lepszy.
     • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 13:56
      Nie wyobrażam sobie zeby pojawili się wybitni poeci jeśli wszystkie dzieci będą wychowane na patrzeniu się w ekran. Chocby czytały nawet tylko wybitnych poetów jakimś cudem. Zamulenie głowy ekranem jest już przebadane naukowo wystarczająca. Ponoć już nawet sam fakt posiadania komórki w odległości metra od siebie nieuzywanej ogłupia.
  • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 14:54
   www.youtube.com/watch?v=HZNzt3k3Hto

   Po co ten cover powstał? Czy to jakaś melorecytacja? Jest tylu nieznanych muzyków których zrobiło lepsze wersje, np jest pewien akordeonista z USA.

   obejrzałem dwa najnowsze teledyski tego pana. Słyszałem już w necie całkowicie nieznanych artystów którzy grają lepsza muzykę przy setkach wejść na utwór.

   Niestety, net rozczarowuje. Okazuje się ze jest mnostwo ludzi na swiecie lepszych i jeden przebój nie koniecznie musi ustawić karierę na całe życie.
  • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 15:12
   Ludzie tworzą profile dla reklamy, a typ krzyczy oglądających : czemu oglądacie moje reklamy jak nie kupujecie produktów . ma ilość fanów jak niunia z klasy maturalnej opowiadająca o swoich przezyciach w skąpych ciuchach . Panie daj pan już spokój. Nagraj film jak Rourke - Zapaśnik. Rokendrol po polsku czyli artysta wkurwiony ze ktoś go jeszcze chce słuchać w internecie
  • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 15:50
   Żyjemy w czasie nadmiaru produktów nikomu nie potrzebnych. Nie koniecznie ludzie mają szansę się załapać na to zeby móc po prostu skromnie utrzymać rodzinę. ALe za to na ilość zbędnych śmieci, ilość zbędnych bodźców jak najbardziej. Na youtube musi być kilkaset tutoriali na temat jak zrobić pompkę i nie będzie tak ze nie będą powstawać nastepne. I to zamula.

   Jeśli masz kilkanaście tysięcy obserwatorów na fejsbuku i kombinujesz jak wydać płytę wiedząc na starcie ze nna niej nie zarobisz to to jest tylko droga po równi pochyłej zamęczenia. To po prostu nie ma sensu. Lepiej już po prostu skasować konto i przewietrzyć głowę. Jeśli robisz cover w którym już nawet w teledysku nic nie ma oprócz skopiowania odwrócenia kielichu jak wcześniejszy coverzysta to już jest zamęczenie na granicy masochizmu.
   • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 15:56
    To zamulenie , ten masochizm jest kwintesencją naych czasów.

    Kiedyś u Lowena przeczytałem idealne zdanie na temat masochizmu. Powstaje u dzieci, które zmusza się do naturalnych czynności fizjologicznych jak jedzenie wydalanie.

    A teraz spojrzmy na wspolczesny świat. Edukacja? Zamiast po prostu poznawać go swoim rozumem dzieci cały czas poznają mnostwo faktów, opisów świata. Cały czas opisy życia, zamiast życia. Jego obrazy. To tak jak w tresurze w wojsku. Nie możesz po prostu iść. Musisz isc tak jak cie nauczą. Nie możesz po prostu się załatwić, musisz załatwić się na komendę.

    Idziesz na terapie...a oni cię cal czas opisują> Etykietki dają na temat tego jaki jesteś.

    Przecięz po takim wszechobecnym zamęczeniu jedyne czego brakuje to jeden głośny przeciągły rzyg. Rzyganie powinno być masowe głośne i spontaniczne w czasach nadmiaru etykietki i molestowania wszechobecnego.
    • dotera Re: Ile kosztuje rockendrolowy styl życia? 07.07.21, 16:06
     Lowen pisał ze osobowość masochistyczna jest najmniej czesta, ostała się w jakiś niszach kulturowych. Wówczas w czasach gdy ludzie się czuli wolni w czasach ostatniego optymizmu zachodu lat 50, 60tych być moze.

     Ale dziś? Spoleczenstwa są już nie z nadwagą, są z gigantyczną otyłością. Można się pokusić o opinię ze to najnowsza osobowość naszych czasów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka