Dodaj do ulubionych

Sprawca na miejscu zbrodni

24.07.21, 19:23
Pyta kto zabił

m.youtube.com/watch?v=TjAs-n84o3c&t=644s
Panie Michalkow. Jest pan przy każdej władzy, a przy następnej krytykuje poprzednia. Może taka też natura artystów.

Wyjechał pan tam wozem terenowym jak panisko. A jednocześnie jak artysta odwoluje się ciągle do infantylne go sentymentalizmu. Dwie strony rosyjskiej elity. Mocna władza i upupianie poddanych. A później sobie nie radzą. Zamiast uczciwie postawić zasady żeby każdy uczciwie wiedział jak gospodarzyc
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Sprawca na miejscu zbrodni 25.07.21, 02:12
   Lubie Michalkowa, ale mam do niego stosunek jak tytuł jego filmu. Spaleni sloncem.w swojej krytyce zapomina ze sam przypala.

   Są ludzie którzy mamia nas resentymentem. Są ludzie którzy mamia nas prawda. Michalkow jest tym drugim. Z jednej strony Lubie jego racje z drugiej wiem ze jest główną częścią problemu.
  • dotera Re: Sprawca na miejscu zbrodni 28.07.21, 22:31
   Michalkow jest jak lustro. W jego filmach często jest motyw slugi który chde byc odbiciem swojego pana, a pan nim gardzi. On siebie ustawia jako pana, ale też bywa że jako sługę.

   I jego filmy po roku 89 to ciągle odbicie obecnej ideologii Rosji. Świadomie lub nie pokazuje wydobywa w nich coś skrywanego, niewygodne go dla władzy, której chce służyć tymi filmami przecież. I myślę że to cecha dobrego lustra. Dla pana dobrego bo mówi kto jest najpiękniejszy na świecie. I dla lustra tez bo mimo wszystko pokazuje jak jest. Lustro wie o władzy coś czego ona nie wie. Ale też nigdy nie stworzy władzy. On nigdy nie będzie wizjonerem epoki, n7e będzie umiał pokazać przyszłej zmiany, ale jeśli dożyje znów odbije swoją epokę i będzie służył wiernie
   • dotera Re: Sprawca na miejscu zbrodni 28.07.21, 22:35
    I to nie zarzut. Taka myśl mi się tylko nasunela. Artystów wizjonerow awangardzistow nie lubię przecież.
    Ale on tez chyba nie lubi do końca w sobie swojej służby. Widać że lubi rządzić. I tu bym bardziej zarzutu szukal

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka