Dodaj do ulubionych

DLaczego nikogo nie obchodzi

23.10.21, 08:46
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27713941,kominika-kozlowska.html#s=BoxOpImg1
pani mówi ze nikogo nie obchodzi kwestia aborcji ale mowi ze zmiana mentalna została dokonana. Utrata autorytetu kościoła i sukces manifestacji.

Prosze się nie oszukiwać. Po pierwsze tak jak Palikot ośmieszył kwestie antyklerykalne tak skutecznie tą drogą podąża Lampertowa. Bo to środowisko jest tak zadufane ze nie ma ochoty się uczyć. Jak na proteście przeciwko wyjściu Unii zobaczyłem skandującą tam Lampertową i Owsiaka i inne autorytety ( oprócz pan starszych z powstania) miałem poczucie ze cyrk obwoźny bohaterów Marvela przyjechał.

Po drugie utrata autorytetu Kościoła się dokonała, ale chyba w TVN i gazecie wyborczej . Irlandczycy odwrócili się od Kościoła bo jeszcze żyli w czasach wiary w liberalizm a już byli na drodze która dziś doprowadziła ich do pływania jak pączki w maśle. CHyba największy PKB w EU na głowę. Polacy są na drodze do kryzysu zarówno ekonomicznego jak i kryzysu liberalizmu który okazał się swoim przeciwieństwem coraz bardziej. Symbolicznie przypadkiem w necie przeczytałem wypowiedz jakiegoś faceta który bronił się za wychwalanie totalitaryzmu i on powiedział ze dziś liczba przypisów do jakiegoś kodeksu jakiegoś tam jest większa niż w PRL przepisów prawnych. Proszę mi powiedzieć co system w ostatnich czasach zderegulował, a jak dużo zaczał regulować.

A mnie do komentarza skłoniło właśnie zdanie ze nikogo to nie obchodzi. Nie obchodzi bo zbudowany jest system w którym ludzi już nic nie obchodzi. Pewien paradoks wolności słowa. Jak nawalisz tych słów miliony, to już nikt nie przywiązuje do nich znaczenia. Snowden powiedział : Najbardziej boję się tego ze zrobię to co zrobię I NIKOGO TO NIE BEDZIE OBCHODZIC. Chwilowy news w necie. Ludzi nic nie obchodzi bo zostali nauczeni ze kazde obchodzenie to roszczeniowość.A jak cie obejdzie nawet to system cię załatwi przytłaczającą poprawnością polityczną mediów. Obsmarują cię odpowiednio i klaun systemowy z mediów cię wywali na margiines. Mamy demokracje , tym razem demokrację kolonialną w ktorej o niczym ie mozemy decydować tylko się przystosować i zamknąć buzię, a krzyczeć na tematy zastępcze jak pozwoli nam propaganda oficjalna.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: DLaczego nikogo nie obchodzi 23.10.21, 09:20
      Mam taką teorię, ze lewica znalazła fanów z kultura anulowania i poprawności politycznej z jednego powodu. Nie dlatego ze ktoś kogoś wyzywa na ulicy. Zawsze ktoś kogoś obrażał na ulicy i ludzie po prostu umieli sobie z tym radzić. Tylko dlatego ze wszystkich tak obrażają media na rozne sposoby ze kwestia obrazenia stała się podstawową kwestią egzystencjalną.
      • dotera Re: DLaczego nikogo nie obchodzi 23.10.21, 09:23
        Jeśli kwestia obrazenia jest dla nas najwazniejsza to znaczy ze jesteśmy w strasznej dupie infantylizmu. Ludzi ktorzy nijak się nie umieli w pełni zindywidualizować i stac twardo na wlasnch nogach w spoleczenstwie. Nie oskarzam tu samych ludzi, tylko srodowisko medialne w jakim zyjemy. Przytłaczajacy totalitaryzm mediów. Media to nie zadna demokracja, to najwieksze oszustwo demokracji
        • dotera Re: DLaczego nikogo nie obchodzi 23.10.21, 09:29
          Patrzę na filmy dawne . Gdzieś do lat 70tych. I widzę mnostwo ludzkich silnie zindywidualizowanych charakterów o bogatej palecie emocji.

Dziś widzę nie tylko klony od jednego chirurga, ale widzę jedne kołki, których kiedyś by nawet nie dopuścili na egzamin do szkoły aktorskiej bo wozny by przepedził miotla w wstepnej selekcji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka