Dodaj do ulubionych

A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę?

08.11.21, 01:40
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27776941,krakow-zdewastowano-pomnik-pilsudskiego-ambasada-ukrainy-wydala.html#s=amtp_pnHP_gallery_button
To państwo jest największym zagrożeniem Polski. I nawet nie ze względu na Ukraińców. To Indianie współcześni . Spotyka ich los jak indian w Usa.Tylko dlatego ze przejęli kontrolę nad nim ludzie którzy będą Polakom stać oscia w gardle. To ziemia upadła przejęta przez światowy zarząd.

A innej beczki. Właśnie mówiłem o dzikach i pomniku żołnierzy. Właśnie taki styl był jak tu. To częsty motyw pomnikowy.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 02:24
      Czy to zrobił Putin? Całkiem możliwe. Czy mam płakać z tego powodu? Może i dobrze że dostajemy po łapach , zanim nas w pakuje ktoś w nieźle tarapaty. Polska dostaje teraz zimny prysznic związany z idiotyczna polityka wschodnia. A ja nie chce się obudzić wciągnięty w wojnę.
      • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 02:33
        Coś przycichlo o pani Cichanouskiej. Zaszyla się w bunkrze swojej willi na Żoliborzu? Nie medialnie teraz głowę wychylac. Zdaje się wszyscy już zrozumieli jak słaba jest nasza pozycja. A to niespodzianka...usa chcą wycofać wojska z Polski heh. Jak to? Granicą nasza zagrożona, my wierny sojusznik a ci w tył zwrot heh?
          • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 03:10
            A tymczasem Krycha zapowiada dziś w nocy nalot Białorusi na Polskę:

Krystyna Pawłowicz
            @KrystPawlowicz
            ·
            3 g.
            W nocy szykowany jest SZTURM na polską granicę !
            Z Mińska zniknęli migranci ….
            Pewnie wiozą ich pod polską granicę by ją nimi,jak żywymi tarczami przełamać !
            Bądźmy dziś w nocy czujni !
                • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 04:50
                  Kiedyś w telewizji oglądałem dyskusje o książce. Jakas gruba cegła. Polak o geopolityce. Tytułem był rok. I w tym roku Polskie wojska miały wejść na Białoruś. Przecież wiadomo ze takie książki pisze się żeby była wojna. Tak jak zderzenie cywilizacji. Bzdura, ale dobrze opisująca militarna politykę usa w następnych dekadach
                  • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 13:15
                    no i PiSi mają to: tłok na granicy.
                    tak, jak chcieli - bez Frontexu, bez dziennikarzy.
                    za to z szykującymi się kibolskimi wojakami macierewiczowskimi...
                    PiSim to na rękę, bo przecież słupki wyborcze...
                    odwrócą uwagę od Śp. Izy i innych kobiet, od szalejącej zarazy, inflacji, drożyzny, od międzynarodowej sytuacji politycznej w którą wepchnęli Polskę... etc.
                    • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 13:23
                      Jedynym którym zależy na eskalacji konfliktu to akurat środowiską GW. Koniecznie chcą otworzyć granicę. Przepraszam czy dziś ci ludzie idący z Mińska to ci którzy siedzą w lesie od sierpnia? Nie, to ciągle dojezdzający nowi samolotami, którzy doskonale wiedzą co się dzieje na granicy. A mimo to dalej się pchają.
                        • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 13:47
                          Przy propoagandzie z tą sprawą jest uruchomiony tylko amerykanski TVN i środowisko typu Społeczeństwo Otwarte od wuja Sorosa, Gazeta Wyborcza. Które promują amerykańska agendę multi kulti. Chcą likwidcji państw narodowych i zniszczenia jednolicie etnicznych spoleczenstw przez imigrację z krajów południa.

Obserwacja ta rzekoma niezaleźna ma tylko i wyłącznie pacyfikowanie służb ciągłymi szantażami moralnymi. Bo dziecko, bo rozdarta baba. Tylko jak rozdarta baba stanie pod strzeżonym osiedlem ludzi z GW to wtedy ci wezwą policję ze narusza ciszę nocną jak Dykiel heh.
                          • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 14:33
                            zupełnie jakbym była na TT i czytała zagorzałych fanów PiSu...

no trudno.
                            PiSim ta sytuacja jest bardzo na rękę.
                            bardzo.

Paweł Poncyljusz
                            @PawelPoncyljusz
                            Właśnie rozmawiałem z niemieckim posłem do Bundestag’u o sytuacji na polskiej granicy. Według niego niemiecki minister spr. wew. proponuje polskiemu MSWiA wsparcie wraz z delegowaniem niemieckich policjantów do pomocy w PL, ale polski rząd nie chce pomocy!
                            1:57 PM · 8 lis 2021·Twitter for iPhone
                            • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 14:45
                              Anna Mierzyńska
                              @Anna_Mierzynska
                              Hm. Eskalacja na granicy ze strony Białorusi ma miejsce kilka dni po kolejnym zacieśnieniu współpracy między Białorusią a Rosją i ustaleniu programów w polit. migrac. i obronnej.Myśląca buźka
                              Poprzednio, gdy współpracę zacieśniały ich służby, wybuchła #DworczykLeaks.

"Białoruś i Rosja pogłębiają współpracę. Uzgodniono kolejny etap integracji" => www.euractiv.pl/section/demokracja/news/rosja-bialorus-putin-lukaszenka-integracja/
                              • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 14:57
                                Przepraszam bardzo.

Czy Putin w Moskwie założył DOM POLSKI w którym mianował prezydenta prawowitego Polski? Czy Putin utworzył telewizja Polsza gdzie cały czas chce obalić władze w Polsce? Czy cały czas robi to zachód Białorusi i Rosji? Robimy wrogą politykę wobec wschodu więc bronią swoich interesów. Nasza polityka wobec wschodu jest samobójcza dla Polski.

Na koniec Niemcy z Rosją robią interesy. A my nie mamy gazu, nie mamy rynkow zbytu dla rolnictwa. Mamy tylko wroga. I skłocone państwa słowiańskie ku zadowoleniu zachodowi,
                              • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 15:42
                                serio?
                                nie odróżniasz rozwalania granic od umożliwienia pomocy humanitarnej bez rozwalania granic?
                                dlaczego nie ma na miejscu dziennikarzy?
                                dlaczego od początku nie pozwala się im tam być?
                                na wojnie są korespondenci, a przy granicy nie mogą raptem?
                                to pytania retoryczne, bo wiadomo dlaczego PiSi nie chcieli dziennikarzy, Frontexu, a nawet organizacji niosących pomoc.
                                opozycja od początku mówiła: pilnować granic nie ulegając prowokacjom Łukaszenki i organizować równolegle pomoc humanitarną.
                                • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 15:49
                                  Frasyniuk pierwszego dnia o żołnierzach powiedział Ludzkie śmiecie.

Dopiero Tusk musiał was trochę utemperowac. Bo on jeden tam chyba ma pół klepki i czuje się Polakiem.

Oni nie chcą żadnej pomocy humanitarnej . Chcą się dostać do Niemiec. Na Białoruś nie przyszli boso tylko zapłacili jako turysci
                                  • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 16:02
                                    "ludzkie śmiecie" to ci, którzy nie przestrzegali prawa i stosowali push-back - także wobec malutkich dzieci.
                                    niezależnie od tego, czego migranci czy uchodźcy chcą docelowo, niezależnie od tego z jakiego powodu tam się znaleźli z dziećmi, kobietami w ciąży, to są głodni, zmarznięci, wyczerpani.
                                    w takich chwilach nie mówi się ludziom, że to wasza wina, radźcie sobie sami.
                                    w takich chwilach daje się im pomoc.
                                    rozumieją to mieszkańcy tej okolicy i pomagają.
                                    rozumieją to m. in. kobiety z Warszawy, które gotują im wielkie gary wegańskich zup, pakują w słoiki i wiozą dla nich. to nie ma nic wspólnego z otwieraniem granicy.
                                    • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 16:03
                                      Anna Alboth:
                                      Głód
                                      Niby wiemy, co to jest. Że jeść się chce, prawda?
                                      Głoooodna jestem, miauczy mi czasem córka. Albo mąż ma zły humor, bo czeka za długo na nas wszystkie w kuchni w niedzielę ze śniadaniem.
                                      Czasem mnie trochę ściska w brzuchu, kiedy w pociągu miał być WARS, a nie ma. Albo za dużo pracy na głowie, żeby zjeść i nagle wieczorem mnie ssie, bo zapomniałam o obiedzie.
                                      Czytam statystyki o biedzie i głodzie w skali światowej. Czytam książki historyczne. Przegryzając czekoladę.
                                      Nic. Nic nie wiedziałam o głodzie. Nie miałam najmniejszego pojęcia, najmniejszego wyobrażenia.
                                      Ludzie na polsko-białoruskiej granicy nie jedzą tygodniami. Raz na parę dni, przy kolejnej przerzutce na za płot, czasem dostaną starego ziemniaka od białoruskiego żołnierza. Jeśli mają jeszcze jakiekolwiek pieniądze. Oddadzą dziecku, oczywiście.
                                      Nie piją dniami. Albo piją wodę z bagien, która truje jeszcze bardziej. Albo deszczówkę.
                                      Nie da się żyć bez jedzenia i picia. Nie da. To nie tylko skurcze żołądka, nie tylko jeszcze większe zmęczenie, nie tylko bóle głowy i problemy z koncentracją. To kolejne infekcje, których ciało nie jest w stanie zwalczyć. To powolna śmierć, w mrozie.
                                      Trzymajcie się, powodzenia - mówimy na koniec interwencji. Nie da się przekazać wody i jedzenia na kolejne dni. Nikt nie będzie miał siły nosić takiej ilości. Ani do lasu, ani potem przez las.
                                      Nie da się żyć bez jedzenia i picia. Niedostarczanie tego uchodźcom i uchodźczyniom na granicy to przestępstwo i morderstwo.
                                      Wspaniali ludzie działają w strefie. Mieszkańcy i mieszkańcy Podlasia. Coraz więcej aktywistów i aktywistek dojeżdża pomagać nam poza strefą. Ale nie da się w ten sposób, gdzieś po cichu w lasach, nakarmić i napoić wszystkich tych, którzy bez tego nie przeżyją.
                                      Największe humanitarne organizacje MUSZĄ mieć pozwolenie na wjazd do strefy. Teraz, nie za miesiąc. Wiecie, jak się je, kiedy nie jadło się przez miesiąc? Ja wiem ciut lepiej. I głowa mi pęka.
                                      fot. ze wspólnej interwencji Anna Maria Biniecka 🖤
                                      Mówcie innym. Świat musi wiedzieć.
                                    • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 16:08
                                      Ludzkim śmieciem jest ten przyglupów z ukraińskim nazwiskiem który tak powiedział o polskich żołnierzach. Zaczynam rozumieć czemu był u Michnika.

Jakoś wcześniej wiedzieli jak legalnie przekraczać granice. Polska muszą przez przecinarki ogrodzeń.
                      • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 15:43

Jacek Fogiel Flaga Polski Znak wysokiego napięcia
                        @J74Jacek
                        Sytuacja na #granica
                        - śmierć Izy - przykryta
                        - protesty - przykryte
                        - inflacja - przykryta
                        - ceny benzyny - przykryte
                        - brak funduszy z UE - przykryte
                        - milionowe kary zasądzone przez TSUE - przykryte
                        - pandemia - przykryta.
                        Zbieg okoliczności.
                        3:22 PM · 8 lis 2021·Twitter Web App
                        • dotera Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 15:53
                          Po pierwsze na granicy jest realne zagrożenie. Po twarzy ministra widać ze się boi.

Po drugie jeśli już to opozycja dala te paliwo pis. Po przerznelo wybory bo koniecznie chciało wpuścić maszerujacych w 2015. I sytuacja się powtarza Po do kwadratu postanowiło zrobić łaskę pis. Jeśli chcecie podważyć granice, służby mundurowe to sami dajecie pis za darmo poparcie. Zjebaliscie to tak samo jak Lampertowa strajki kobiet.
                          • olga_w_ogrodzie Re: A wyjaśniono czemu mam lubić Ukrainę? 08.11.21, 16:08
                            jeszcze raz: nie było mowy o tym, by nie strzec granic, by je "podważać".
                            Tusk od początku twardo mówił o pilnowaniu szczelności granic.
                            i mówił jednocześnie o pomocy.
                            Tu dzisiejszy apel GRUPY GRANICA DO INSTYTUCJI KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH. o to od początku chodziło Koalicji Obywatelskiej:

Szanowni Państwo,
                            w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o większych niż zazwyczaj grupach migrantów i migrantek, które w ciągu najbliższych godzin lub dni mogą podjąć próbę przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.
                            Z podawanych przez nich informacji wynika, że są to osoby zdesperowane brakiem wyjścia z sytuacji, w jakiej się znalazły na skutek pogłębiającego się kryzysu na granicy. Ludzie ci spotykają się z coraz większą brutalnością białoruskich służb, a władze Polski odmawiają im prawa do bezpiecznego schronienia. Część z tych osób od dłuższego czasu bezskutecznie stara się o możliwość powrotu do kraju pochodzenia, co jest im uniemożliwiane przez obie strony.
                            Biorąc pod uwagę wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy z ostatnich kilku miesięcy, możemy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że władze białoruskie będą dążyły do eskalowania przemocy, to zaś może się spotkać z gwałtowną reakcją ze strony polskich służb. Najbardziej ucierpieć na tym mogą bezbronni ludzie, w tym dzieci, osoby starsze i chore.
                            Tymczasem na polsko-białoruską granicę nie zostały dotychczas dopuszczone organizacje humanitarne ani medyczne, a lokalne szpitale nie otrzymały żadnego dodatkowego wsparcia.
                            Zwracamy zatem uwagę na konieczność monitorowania tej sytuacji przez Państwa organizacje i instytucje oraz wysłania na miejsce niezależnych obserwatorów. Należy podjąć pilne starania w celu wywarcia wpływu na polski rząd, żeby natychmiast wysłał na granicę pomoc medyczną i humanitarną na wypadek eskalacji przemocy.
                            Z poważaniem,
                            członkinie i członkowie Grupy Granica
                            📧 Adresaci:
                            Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Frontex, Komisarz Praw Człowieka Rady Europy, Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka