Dodaj do ulubionych

A skąd u forumerow miłość do Piłsudskiego?

11.11.21, 08:51
next.gazeta.pl/next/7,151003,27789724,patriotyzm-po-polsku-kim-jest-patriota-ponad-70-proc-polakow.html#s=BoxMMt2
I można wiedziec z kim negocjowal? Z wywiadem austriackim czy niemieckim? Oba przegraly.To robił Dmowski w Wersalu.

Piłsudski miał jeden wielki wkład w odzyskanie niepodległości. Zorganizował wokół tej idei robotników. A to były czasy gdzie wcale nie było powiedziane czy ktoś oprócz szlachty ma się tym zajac. To były czasy tworzenia się świadomości narodowej i właśnie to robili i on i nacjonaliści praca u podstaw na dole. Natomiast drodzy forumerzy całe elity były u Dmowskiego. A zdaje się w ugrupowaniach komunistycznych przodkowie redakcji i te napewno nie były za niepodległościa narodowa polska.

Poza tym Piłsudski to współczesny PiS. Braun powiedział trafnie ze to towarzystwo rekonstrukcje sanacji. Oni wprost się odwołują do Sanacji, do samej idei odnowy moralnej narodu. Sanacji tez regulowala wszystko odgornie.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: A skąd u forumerow miłość do Piłsudskiego? 11.11.21, 08:57
   Jedyne co łączy gw z Piłsudskim to tzw idea polski Jagiellońskiej. Pod którą dziś się podczepily środowiska trockistowskie i przez którą mamy kłopoty dziś na granicy. A spokój w Europie mieliśmy raczej jak zostaliśmy przywroceni do granic Polski piastowskiej. A idee polski Jagiellońskiej barziej by wyrazalo dogadanie się z Lukaszenko. Niż kolorowa rewolucja made in Soros.
  • dotera Re: A skąd u forumerow miłość do Piłsudskiego? 11.11.21, 09:43
   a teraz co do patriotyzmu. To nie jest worek do którego wrzucimy każde działanie deklarowane pro społeczne.

   Jeśli lewicowa tozsamość kulturowa chce całkowicie zakwestionować wartości związane z męskością jako zły patriarchat to nie jest się patriotą, bo oba to ojciec. Tym bardziej ze świadomości umierania za matuszkę rasiję jakoś lewica nie chce wytwarzać.
  • dotera Re: A skąd u forumerow miłość do Piłsudskiego? 11.11.21, 10:58
   Chwyciliscie się tego Piludzkiego na zasadzie nie da się zwalczyć to trzeba się przyłączyć. Nie przypominam sobie by w latach 90tych ktoś się do Piłsudskiego przyznawał inny niż środowiska zwane wówczas bogoojczyzniane. Raczej promocja była siebie samego jako krystalicznych życiorysów. Nie wypaliło, Kaczyński postawił na kult powstania i okazało się ze młodzież bardziej rozumie patriotyzm czasu wojny niż najnowszych samozwanczych ojców założycieli. Wiec czas odgrzebac pomnik pod którym się skryje własną ideologię.
   • dotera Re: A skąd u forumerow miłość do Piłsudskiego? 11.11.21, 11:08
    Dla ludzi narracja opozycji Prl jest dziś obca. Z każdej strony.

    Gw czyli zwana siebie nurtem inteligenji pod co Wajda wymqlowal film nijak nie umie wskrzesić 4 czerwca jako rocznicy.

    Oparcie się na Wałęsie nie działa. Ale i z drugiej strony lider związkowców nie pamiętam czy on ma nazwisko jak prezydent, opowiada na rocznicy ze nie widzi młodszych pokoleń.

    No coś ciężko o tradycje związkowa na wolnym rynku jaki ciężko by trockimzm wyprodukował patriotyzm.

    Wiec trzeba się łapać jakiś pomnikow starych.
    • dotera Re: A skąd u forumerow miłość do Piłsudskiego? 11.11.21, 11:18
     Dawne powiedzenie ze Polska rządzą dwie trumny Dmowskiego i Piłsudskiego nijak się miało do 20 wieku. Zarówno Prl jak i lat 90tych. Ale obecnie z braku pomysłów jest chęć uprawomocnienia. Aczkolwiek rządzą nami tak naprawdę nie trumny tylko media. I chyba przyjdzie czas stawiania pomnikow mediom.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka