Dodaj do ulubionych

KP znalazła winnych ceny mieszkan

22.11.21, 16:10
krytykapolityczna.pl/gospodarka/kataster-podatek-niepoprawny-politycznie/

Trzeba opodatkować klasę średnia. Spodobał mi się pewien motyw. Przynajmniej 3 razy powtorzyli ze to nie fundusze są winne tylko Kowalski który śmie mieć drugie mieszkanie. To jak gigantyczna mamy klasę średnia ze stać ją na kolejne mieszkania przy wzroście ich cen, że aż masowo kupujace fundusze nie mają znaczenia w tym torcie? Ze tez lewicy nigdy nie przeszkadza wielki kapitał i zawsze jest winny ktoś co ma ciut wiecej.
Obserwuj wątek
   • dotera Re: KP znalazła winnych ceny mieszkan 22.11.21, 16:46
    Przy czym podaje przykład podatku i mówi o chińskim kapitale choć wyraźnie odróżnia fundusze i klasę średnia heh i nie podał pełnego obrazu bo chyba trudno oczekiwać żeby cena mieszkania rosła w nieskończoność. Wiec przychamowanie wzrostu to spektakularny sukces?

    A teraz jeszcze powiedz gdzie te mieszkania są budowane. Bo moze w kurortach nadmorskich żeby wynająć w wakacje Niemcom a nie tam gdzie ludzie maja szanse żyć.
  • dotera Re: KP znalazła winnych ceny mieszkan 22.11.21, 17:49
   Autor nie rozumie ze w Polsce nie ma mieszkań bo wielu rzeczy nie ma. I dobrze by było żeby gospodarka się rozwinęła żeby były. Natomiast na zachodzie mieszkania są i rozwinięta gospodarka. I możesz się zastanawiać nad podatkami wysokimi. Zastosowanie wysokich podatków na pustyni napewno oazy nie zbuduje.
  • dotera Re: KP znalazła winnych ceny mieszkan 22.11.21, 18:09
   I jeszcze jest jeden faktor. Co chwilę gdzieś czytam ze ktoś kupił mieszkanie swojemu dziecku. Może ze względów podatkowych nie dał tej kasy dziecku tylko mieszkanie nie jest zapisane na dziecko. I to podejrzewam będzie niemały udział w tym torcie mieszkaniowym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka