Dodaj do ulubionych

Śpiewak podkreślił słowo "polskie" wielokrotnie

30.11.21, 10:35
next.gazeta.pl/next/7,151003,27857992,koszalin-patokawalerka-2-5-m2-z-antresola-wiezienie-to-odpowiedz.html#do_w=52&do_v=221&do_st=RS&do_sid=602&do_a=602&s=BoxBizImg3
w negatywnym kontekście. CHoć ja osobiście przypominam sobie ze tę piękną tradycje rozpoczął pisarz z kręgu GW i zachwytów nie było końca nad cudem architektonicznym .

regiodom.pl/najwezszy-dom-swiata-jest-w-warszawie-mozna-go-zwiedzic/ar/c9-15545510
W USA obecnie jest podobno kontrewolucja wobec takich ekspertów w ramach swoich fundacji od wszystkiego. A sa one po to zeby "w imie ludu" walczyć z swoimi wrogami , narzucac swoje normy w imię "demokracji" Widze to zjawisko tez w Polsce. Dziwnym trafem pan Spiewak jest od developerki, a jego kuzyn był od pedofilii, choc sam skonczył marnie defraudujac fundusze fundacji.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" wielokrot 30.11.21, 11:09
   Sa oczywiscie najrozniejsze fundacje pełniącą wspaniałą rolę. Ale od jakiegoś czasu jestem wyczulony od roznych ekspertow i fundacji ktore chca wejsc w przestrzeń zbiorowego myslenia zeby ją przejąć. . Tak jak w ideologiach przez nich lansowanych jest kij w szprychach, tak tu tez jest pośrednik który chce zawłaszczyć teren.
  • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" wielokrot 30.11.21, 11:26
   Ostatnio oglądałem rosyjski program. I tam dziennikarka opowiadała jak jest zorganizowany u nich mechanizm oczerniania ludzi ktorych ktoś chce odstrzelić. Nie, nie chodzi tu o Putina i walkę z tzw opozycją. Nawet wrecz odwrotnie. Są mianowicie potworzone fundacje od wszystkiego i tylko odpala się tą z ktorej pozycji bedziesz oczerniał. Czyli powiedziała to co sam od jakiegoś czasu zauważyłem, a lubie słuchać pewnych rosyjskich sprawek bo one mi otworzyły oczy na zrozumienie tego co się dzieje u nas.
  • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" wielokrot 30.11.21, 12:01
   tam w komentarzach ktoś się wpisał się ktoś ze wam wolnorynkowcom dałbym pozyc tydzień w waszym swiecie zebyście pozdychali.

   to zdanie jest kwintesencją oszustwa. Rynek jest zawsze. Zawsze są prawa rynku. A regulacje nadmierne zawsze mają na celu tylko to zeby ktoś się na ten rynek nie załapał, zeby ochroniona była pozycja tego ktory boi się spaść. Nigdy to nie jest na koszt tych na samej gorze. Tylko kosztem dołu. DLatego lewica już od 19 wieku zresztą najcześciej nie była z kręgów oddolnych tylko zawsze organizowali to ci ktorzy wypadli z klasy sredniej lub czuli się z nią związani. W Rosji była taka kategoria ludzi : WYkształceni bez pracy lub pochodzenia czy coś w tym stylu. I oni byli grupą rewolucyjną.


   innej beczki

   pl.wikipedia.org/wiki/Lodzermensch
   Podczas dyskusji, która odbyła się w 1998 roku na łamach redakcji Tygla Kultury, historyk Krzysztof Woźniak zwrócił uwagę na różnicę między ustnym przekazem o lodzermenschu a tym wykreowanym przez literaturę:

   W opowieściach robotniczych będzie to zawsze człowiek, który jest przede wszystkim pracowity, zaradny, ale też dba o maluczkich; on stara się swoim paternalizmem objąć dzielnice robotnicze i szkoły, i żłobek, i aptekę itd. Natomiast mit literacki przedstawia tylko postać zdegradowaną w sensie moralnym. Dodajmy jeszcze jedno, że we wszystkich przekazach literackich bohaterowie stają się lodzermenschami w momencie, gdy porzucają swój dotychczasowy świat wartości, odchodzą od swoich rodzinnych korzeni. Oni na gruncie łódzkim poznają innego bożka, bożka pieniądza i sukcesu, i gotowi są mu służyć tak jak potrafią.[3]   Krytyka kapitalizmu czy mieszczaństwa zajmowali się bowiem nie tyle robotnicy co upadła szlachta zajmująca pozycje inteligenckie. I na kapitalizm patrzyli z pozycji utraconej szlacheckości.
   • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 12:17
    Mowię tu o literaturze 19 wiecznej. Bo jest jeszcze inna grupa krytyki w postaci marksizmu. Oczywiście tu też mogą być podobni ludzie, ale sądze ze sedno było całkowicie odrębne. I wychodziło z samego kapitalizmu i ta krytyka ma już wiecej wspolnego z tym co pisze powyzej o roznej masci fundacjach zawłaszczajacych przestrzen.

    Czyli pierwsza krytyka literacka miała charakter romantyczny. A druga jak najbardziej cyniczny.
    • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 12:37
     Ta sieć fundacji i ekspertów ma dziwnym trafem pozycje internacjonalistyczną. I bardzo nie lubi tradycji narodowych. Gdy krytykował CHodakowską też używał słowa Polska w negatywnym konteście " Polska to urbanistyczna dzicz" . Oni nigdy nie uzywaja słowa Polska w dobrym kontekscie
      • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 12:53
       Kiedyś w TVN produkował się jakiś młodzieniec ktory wygladał jak dziecko. Z tonem mentora opowiadał o złych kwestiach w tym o betonozie na rynkach miejskich. A takze o nadmiernej konsupcji ludzi nieekologicznej i potrzbie punktow napraw w miastach. I pewnym momencie z takim smiechem z poczuciem wyzszosci powiedział : zanim ludzi nauczymy. Skapował się ze coś nie hallo i dodał : zanim się nauczymy. Oni dobrze wiedza co robią.

       a teraz a propos wypowiedzi tego chłopca. kilka punktow.

       1) Naprawde w TVN ktory z konsumpcji robi bożka ?

       2)czemu macie obsesje ciaglego odgornego zarzadzania w kwestiach miejskich choc rzekomo promujecie ciagle wolny rynek? czyzby jak z redaktorem naczelnym GW ktory kocha wolny rynek, mieli akcje ktore w chwile wyprzedali swojej gazety za gigantyczne sumy, a teraz placza ze rada nadzorcza chce zarzadzac ich gazeta i powoluja sie na etos buhaha.

       3) czemu kwestia betonozy rynkow w malych miasteczkach zaczela się w momencie gdy wojska obrony terytorialnej zaczely tam skladac przysiegi. Wczesniej nikogo to nie interesowło. A w GW arykul byl ze w Wawie za duzo wolnej przestrzeni trzeba zageścic. Tak apropos betonozy heh
       • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 13:37
        "Aby osiągnąć rząd światowy, konieczne jest usunięcie z umysłów ludzi ich indywidualizmu, lojalności wobec tradycji rodzinnych, narodowego patriotyzmu i dogmatów religijnych." - Autor: Brock Chisholm . Pierwszy przewodniczacy WHO

        czy nie agenda GW?

        Nie jestes indywidum tylko reprezentantem jakiejs abstrakcji, ktora trzeba wyzwolić spolecznie np genderem . krytyka narodu i religii non stop. usilne niszzczenie panst narodowych imigrantami. krytyka rodziny promowanie singli jako sposobu zycia.

        I na koniec po dekadach takiej propagandy w rzadzie USA nie ma ani jednego białego protestanta. A cała cywilizacja europejska kurczy się populacyjnie.
        • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 13:45
         co robił marksizm i psychoanaliza, szkoła frankfurcka? Istota wspolczesnej ideologii zachodu.

         Po kolei łamali wszystkie przykazania dekalogu w swoich ideologiach. a co robi łamanie tych przykazań? O czym one są? Nie chodzi tu o budzenie bestii, jesli Boga nie ma można zabijać. Chodzi o dekadencje i tworzenie swiadomosci zależnej. Zewnatrz sterownej a nie wewnatrz sterownego indywiduum.

         Ma byc stado owiec zaszantazowane patoempatia zarzadzane przez swiatowe korporacje .
         • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 14:42
          Rewolucja bolszewica była pierwszą rewolucją kolorową czyli jak zachód chce osłabić wschód. BYła robiona za pieniadze zachodu. Skupowali od zachodu przemysł jak i sami amerykanie byli na terenie zssr w czsie NEP-u czyli po prostu kapitalizmu bez rosyjskich kapitalistów. Pałac kultury to amerykanskie budownictwo do ktorego dodano czubek.

          Dzisiaj już nikt nie pojdzie na "wyzwalanie robotnikow", to się wyzwala kobiety gendery. ale chodzi tylko o to zeby znalexc grupę ktora obali władze. i zainstalowac swoją. chodzi o to zeby zniszczyc panstwa narodowe.
          • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 14:48
           a co to za wolnosc od narodu? od własnych granic? wolność od swojego domu. To elity z reguly były kosmpolityczne. wiekszosc ludzi widzi swoj los ze swoją ziemią związany. Jakoś wszyscy chcą się dostać na zachód ktory miał panstwa narodowe. A nie na poludnie gdzie zadnych tozsamosci narodowych nie było. Islam nie uznaje narodów. ich tozsamoscia jest religia. Talibowie są krytykowani przez panstwo Islamskie jako nacjonaliści. Hindusi mieli tozsamosc kastową. inni plemienną. A bogaty zachód narodową. Jak i bogata Japonia.
           • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 14:59
            Odkąd zaś postępuje rzekomy postęp globalizacji wszyscy czują ze jest coraz gorzej. Obniża się poziom życia klasy średniej. Powstaje prekariat tak zwany.

            I tylko najbogatsi są bogaci tak jak jeszcze nikt nigdy nie był w historii Fareonów Cesarzy itd. A i jeszcze jedna grupa. Panstwa azjatyckie budujace silna tozsamosc narodowa.
  • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" wielokrot 30.11.21, 16:47
   Samozwańczy eksperci od jakiejś działki to nierzadko dzieci swoich rodziców, które się do niczego nie nadawały wiec zostały działaczami. I raptem jako prezes fundacji, ekspert od tematyki masz prestiz , Godność autorytetu choć w rzeczywistości nic nie osiągnąłeś. i jak trzeba uruchamia się autorytet który jest nikim wiecej jak zwyklym propagandzistą swoich mocodawców. A naród ma się cwiczyć ze bez pozwolenia eksperta z warszawy nie może pojsc się wysikać do WC.

   Była kiedyś genialna sztuka z Teatru telewizji o drwalach przy wycince. I tam pan Kobuszewski grał siekierkowego. Człowieka który przywoził jako autorytet siekiery do pracy. ALbo taka reklama, w ktorej pan od pilota przynosił go do sali telwizyjnej jako autorytet wladzy.
   • dotera Re: Śpiewak podkreślił słowo "polskie" w 30.11.21, 16:51
    I jezdzą działacze po granicach razem z aktorami i kręcą sobie filmy z dramatem uchodźców. Bo mają niezwykle wazną rolę sygnalistów problemu. U wspolczesnych aktorów zaczynam podejrzewać ze w kontrakcie mają wpisane w pierwszych punktach działalność sygnalistyczną, a w kolejnych rolę w filmach, uwarunkowane od punktu pierwszego

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka