Dodaj do ulubionych

iluzja kontaktu społecznego

01.12.21, 15:53
jest nieunikniona. Jest to zrodło naszego poczucia bezpieczenstwa. ale w gruncie rzeczy dość luksusowe zwłaszcza w wspołczesnym świecie, ktory paradoksalnie im bardziej chce być racjonalny tym bardziej powoduje problemy na bardziej prymitywnych poziomach, poziomach zwierzecych naszej psychiki. a gdy podstawy sa zaburzone wyzsze funkcje psychiczne i poznawcze zamieniają się w kłamstwo, zamiast wyrazac bardziej subtelnie nasze człowieczenstwo. Dlatego tez nie działają terapie, nie działają ideologie chcace wiekszego uspołeczniania. Zas droga jest wyrwanie się z toksycznych wiezi spolecznych. By moze kiedyś do nich wrocić.

swiat zbudowany na abstrakcji rozumu jest swiatem który ma duze problemy z cielesnym wymiarem człowieczenstwa. spreczny z jego instyktami. form wiezienia, a nie wyzwalającego postępu.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: iluzja kontaktu społecznego 01.12.21, 16:12
      Zwłaszcza ze dziś w czasie wszechobecnych szantazy emocjonalnych, rozgrywania resentymentami ci ktorzy to robią dobrze wiedzą jak manipulować by wiezienie zbudować powolując się na rzekome człowieczenstwo i postęp. Dzisiaj diabły włożyły ornat i ogonem na msze dzwonią.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka