Dodaj do ulubionych

Czy muzyka jest zła?

02.12.21, 18:21
www.youtube.com/watch?v=1Jgl7FxJvcs
W kwestii wspominanego juz przeze mnie dziennikarza muzycznego który się nawrócił.

Pomijam już tu kwestie treści wstrzykiwanych w pop kulture bo jest oczywiste ze celem jest demoralizacja.

Moim zdaniem kwestie są dwie kłopotliwe jeśli chodzi o muzykę popularną.

1) Jest muzyka ktora oczyszcza jak utwory muzyki klasycznej, ale jest też taka która pasożytuje na manipulowaniu emocjami co jak każde podtrzymywanie receptywności nie sprzyja dojrzewaniu osobowości. Rozne tendencje purytanskie w kulturze wynikały właśnie z tego faktu.

2) Jest aspołeczna. Stworzyla ołtarze sceny z gwiazdami i masy ludzi tracacych indywidualność, przy jednoczesnym zlikwidowaniu kultury tanca ludowego w ktorym ludzie się spotykali i cwiczyli pewna kulture tego spotkania, formę.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Czy muzyka jest zła? 02.12.21, 18:38
      CHodziło mi nie o receptywność tylko reaktywność. czyli w zasadzie coś odwrotnego. bo zwiększenie swojej wrazliwości poznawczej akurat jest wskazane. Bycie reaktywnym mięsem jest formą niewoli.
    • dotera Re: Czy muzyka jest zła? 02.12.21, 19:25
      Może wyjaśnie ze mam tu raczej na myśli pewne niepokoje zwiazane z przemysłem muzycznym, pop kulturą. Konsumeryzm z nią związany przytłoczył ludzi nieco.zbyt duzo bodzcow jest na wyciagniecie reki. I nie chodzi mi o elitaryzm muzyki klasycznej. Ludzie zawsze się wyrazić chieli muzycznie. Ale właśnie to robili, spiewali piosenki, grali na instrumentach tanczyli. A nie przytłoczyli się konsumpcją.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka