Dodaj do ulubionych

Dekonstrukcja ćwiczeń męskich i kobiecych

17.05.22, 13:12
journals-openedition-org.translate.goog/sociologies/18848?_x_tr_sl=fr&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Z rewolucyjną czujnością autor wytropił genderowe klisze promowane w dwóch książkach pana Lafaya dla odrębnych płci.

Pytanie tylko czy zauwazył ze kobiety same kupowały te książkę i jest ona niezwykle popularna wsród francuzek choć miały zapewne dziesiątki kobiecych wzorców do ćwiczeń.
Obserwuj wątek
        • dotera Re: Dekonstrukcja ćwiczeń męskich i kobiecych 17.05.22, 13:32
          Założe się ze wersję dla kobiet ukształtowała jakaś pani od PR-u, wedle kobiecego sposobu postrzegania, a winę zwalono na Lafaya bo zalecił zwykłe podstawowe cwiczenia.

Meżczyzni mają wiecej miesni i mogą nimi wykonać wieksza pracę. Takze bezsensowną jak pompowanie ich jak w dalszych planach, które łaskawie oszczedził Lafay kobietom.
    • dotera Re: Dekonstrukcja ćwiczeń męskich i kobiecych 17.05.22, 14:00
      Moim zdaniem kryterium słuszności książki jest liczba sprzedanych egzemplarzy. Kobiety same intuicyjnie wybierają jak chcą ćwiczyć.

I te które chcą być silne wybiorą StronFirst same. A te które chcą się zmieścić w dzinsy widać taki PR kręci. Natomiast nie sądze by było dużo pań które koniecznie marzą o napompowaniu mięśni. I jeśli już pewnie są odizolowane od Francji morzem. W Islandii na crosficie.
      • dotera Re: Dekonstrukcja ćwiczeń męskich i kobiecych 17.05.22, 14:06
        Zastanawiam się właściwie czy same feministki w swoim feminizmie nie odnawiają tu wzorców myślenia 19 wiecznego. Jakim prawem mezczyzna chce kształtować kobiece ciało czyli jakim prawem dobiera się do naszych dziewiczych panienek.

Takie wiec pytanie natury filozoficznej. Kiedy odróżnić czy patriarcha chce siłą ukształtować panienkę lub też kobieta sama wybiera kochanka z którym straci cnotę? Czy jeśli wybiera książkę o ksztaltowaniu swojego ciała sama traci cnotę czy poddaje się patriarchalnej represji? A może patriarchalna jest feministka z kolegą feministą który broni jej ciała jak ojciec przed kochankiem?
    • dotera Re: Dekonstrukcja ćwiczeń męskich i kobiecych 17.05.22, 14:51
      Po prostu inne jest podejście kobiet do poprawienia ciała niż mezczyzn. Mezczyzni chcą poprawić muskulaturę. Kobiety chciałyby poprawić sam kształt na co nie mają wpływu, oprócz pośladków , bo dziś u ludzi nie robiących żadnych przysiadów jest ich zanik. Wiec lafay dał im rozne cwiczenia na nogi. i wszystko ułożył tak zeby wyprostować i rozciągnąć sylwetkę i cała wielka filozofia.
      • dotera Re: Dekonstrukcja ćwiczeń męskich i kobiecych 17.05.22, 15:04
        Ja akurat mam priorytety całkiem kobiece i mnie interesuje jak przywrócić swojemu ciału gibkość i sprawność dziecka, siła wystarczy rekruta do wojska. Gracje ruchów o której mówił Lowen. Cwiczenie się na kolejnego kołka napompowanego mi nie pasuje. Czy mam zaskarzyć męską wersję książki dalsze jej poziomy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka