Dodaj do ulubionych

Żeby trwać trzeba jeść.

28.05.22, 22:06
I nie inaczej jest z umyslem. Żeby trwac musi być karmiony. Co to znaczy?

Psychoanaliza chce rozsuplowywac trwałe bariery naszej osobowości. Jakby istniały samodzielnie. A wystarczy je zagłodzić.

Jest zle i brzydko? Nie karm się złem i brzydota, a nie szukaj zła w sobie
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Żeby trwać trzeba jeść. 29.05.22, 04:12
   Mechanizm projekcji jest rzygiem. Gdy napchasz w siebie czy napchane zostanie dużo brzydoty zaprzeczasz temu w sobie i rzygasz treści jelitowe na innych.

   Pierwszym krokiem usuniecia projekcji może być uznanie że się zjadło i tzw samoakceptacja. Ale kolejnym jest zrozumienie że to tylko jedzenie , które można zmienić. Teoretycznie jest to prostrze że niż punt drugi. Ale praktycznie mamy z tym największy problem. Taki paradoks .bo uzależniliśmy się od złego jedzenia.
  • dotera Re: Żeby trwać trzeba jeść. 29.05.22, 05:14
   Psychoanaliza jest tak toksyczna że podejrzewam że nawet nie jest błędem tylko świadoma cyniczna manipulacja. Freud miał w sierocińcu przypadki dzieci molestowanych seksualnie i uznał że to seksualność dziecięca że malują organy płciowe . Czy normalny człowiek by wyciągnął taką tezę przez pomylke? Tylko manipulator by na to wpadł.

   Istnieje owszem nieświadomość. Morze nieświadomości w życiu człowieka. Na tym właśnie polega życie że w jego trakcie coś sobie uświadamiamy czego nie byliśmy świadomi. I robimy to całkowicie sami.a nie potrzebujemy do tego terapeuty.

   Psychoanalitycy memla trzy mechanizmy psychologiczne na krzyż w nieskończoność i dają przeciwskuteczne rozwiązania, podczas gdy większość problemów ludzi to karmienie się w toksycznym środowisku. Gdy niektórzy zmienia nagle środowisko raptem ciężkie przypadki cudem zdrowieją. I żaden na terapii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka