Dodaj do ulubionych

Równość w demokracji

31.05.22, 11:34
Polega na tym że każda grupa chce narzucić innej swój styl życia.

W średniowieczu było uczciwej . Każdy stan miał swój styl życia . A jednocześnie religia dawała komuś szansę zbawienia.

Dziś ideologia polega na oszukiwaniu innych że własny styl życia jest uniwersalny.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 11:40
   W nowożytności mieszczaństwo wypchnęło szlachtę. I to jest zmiana natomiast nie należy się łudzić że ideologia jaka mami nowa grupa społeczna jest uniwersalna. Podobnie gdy kobiety awansowały nie należy łudzić że ich ideologia jest uniwersalna .

   Nie ma uniwersalnych ideologii, żadna nie przynosi wyzwolenia innym, daj boże żeby chociaż przyniosła własnej grupie bo i z tym bywają problemy. Komunizm nie wyzwolił robotników, a korporacjonizm zakończył kapitalistyczne wyzwalanie drobnomieszczaństwa. Feminizm jedynie oszukiwał facetów a i swoją grupą kobieca bywa rozczarowana.
   • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 11:55
    Idea uniwersalnego wyzwolenia nie działa jak pojmuje to lewica. Zresztą paradoksalnie sama lewica to wyraziła chyba pierwsza w teorii dominacji klas. Każda klasa przynosi swoją religię. Feudal katolicyzm, mieszczanin protestantyzm, lewicowiec iluzje ideologiczne masa mediów . Dziś są próby powrotu do religii przedchrześcijańskich w których ludzie widzą odpowiedzi na problemy późnego kapitalizmu. To z jednej strony nęcące z drugiej obawiam się że to gorsze niż feudalizm . To powrót do niewolnictwa i magicznej władzy kapłanow szamanów.
    • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 12:03
     To nie ideologię wyzwalają. Tylko zmieniają się warunki życia i nowe grupy dochodzą do mocy. Ideologie to grzyb na zdrowym pniu zmian. Nie ma ideologii która działa lepiej niż inne. Są pojedynczy ludzie działający lepiej niż inni bo bardziej świadomie kierujący swoim pojedynczym losem.
     • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 12:18
      Współczesna ideologia lewicowa jest jeszcze głupsza niż marksizm.

      Starodawna bieda lewica miała jeszcze w biedzie uzasadnienie nawet jeśli dawała fałszywe rozwiązania. I ostatecznie jeszcze coś tam diagnozował w epoce przeorywania systemu stanowego. Współczesna lewica nie rozwinęła zaś zupełnie tego elementu gdzie było ziarno prawdy, tylko odwrotnie tamto wywaliła, a przytuliła wszystko co jest absurdem. Efektem jest jedynie manipulacja szantaży emocjonalnych mających uzasadnić że większość jest zła bo jest mniejszość gnebiona i mniejszość dobra powinna rządzić zła większością.
      • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 12:24
       Efektem tego postmodernizmu jest to że dziś lewica wprost pisze o swojej , jak oni to nazywają ,klasowej bece z ludu . Korporacje ratują według nich świat a dzicy nieokrzesani tubylcy są przeznaczeni do resocjalizacji . Nowy wspaniały totalitarny świat.
       • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 12:33
        Ale tym prawdopodobnie był od początku marksizm. Marks zlepił to co inni słusznie mogli mówić ale w taki sposób żeby ta słusznością mamić ludzi żeby na końcu wybrali jego kłamstwo. Z słusznych przesłanek wyciągnąć cynicznie najgorsze wnioski. To samo widzę w psychoanalizie. Więc sądzę że to robili specjalnie. Coś działa to podziel to na dwie części wsadź między nie coś żeby nie działało. Ideologia kija w szprychach . Sklocanie ludzi, tworzenie nierozwiązywalnych problemów. Czysty satanizm.
  • dotera Re: Równość w demokracji 31.05.22, 12:43
   Moim zdaniem lewicowi ideolodzy stawiają na kobiety w jednym celu. Kobiecym sposobem walki jest mamienie iluzja. I ten pierwiastek wyraża ideologia. Im nie chodzi o kobiety im chodzi o ich syreni śpiew, o to jak lwica mami nowego samca jakimiś zapachami żeby nie zabił dzieci po minionym samcu .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka