Dodaj do ulubionych

Oni nie zabili zachodu

05.06.22, 06:44
m.youtube.com/watch?v=VuHcDEmmj2U
Odwrotnie , pytali o przyczyny dekadencji zachodu. I byli filozofami .

Myślę że państwo powinni odróżnić powtarzająca się u Niemców kwestie. Wielcy filozofowie i podczepieni samozwańczy kontynuatorzy, niekoniecznie niemieckiego pochodzenia. O tak ci drudzy robili wiele żeby zachód zabić . Tak było w przypadku idealizmu niemieckiego oraz kontynuatorów i krytyków mlodohegilstow i marksizmu. I tak było z tymi dwoma i znów ten sam schemat kontynuatorów wyrastających z marksizmu wiek później. Ci od postmodernizmu, teorii krytycznych to już jak sądzę wprost byli agenturą cyniczna kłamców z modnymi bzdurami dla idiotów.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Oni nie zabili zachodu 05.06.22, 06:51
   Proszę filozofów zostawić filozofii i nie szukać w każdym nowego twórcy religii ze swoją biblia .

   Problematyka subiektywności istnieje i nie ma to ma celu podważenia idei prawdy dobra i piękna.
   • dotera Re: Oni nie zabili zachodu 05.06.22, 06:57
    Nie ma zachodu który pani chce. zawsze grupy etniczne weń wchodzące miały swoje interesy. A zwłaszcza Niemcy lubili swoją odrębność. Mogę się zgodzić co do odwiecznego niebezpieczeństwa niemieckiego dla Polaków, ale to nie powód by ideologizowac filozofię . Robił to marksizm nie ustając w trudzie od półtora wieku
    • dotera Re: Oni nie zabili zachodu 05.06.22, 07:08
     Wschód broni się przed zachodem. My przed Niemcami. Oni przed Anglosasami w swoim poczuciu. Rosja przed całym zachodem. Słowianie przy tym mają schizofreniczny stosunek do tego. Bo ciągle snia o zachodzie nawet jak im stawia piece z kominami.
     • dotera Re: Oni nie zabili zachodu 05.06.22, 07:16
      Problematyka nowożytna subiektywności nie ma na celu zabicia zachodu tylko poczucie absurdu martwej scholastyki. Tak jak protestanci to nie były jakieś lekkoduchy tylko ludzie uważający się za wirtuozów wiary. I byli nimi realnie. Dopóki nie zetknęli się z piąta kolumna. Powiedz mi kogo nie możesz krytykować powiem ci kto tobą rządzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka