Dodaj do ulubionych

Dlaczego na lewicy

08.06.22, 09:29
wszystkie stanowiska które im nie odpowiadają i się z nimi nie zgadzają są opisane psychologiczną etykietką pod którą kryje się nienawiść fobia i inna patologia? Odpowiedz jest prosta. Chodzi tylko i wylacznie o pietnowanie wrogów ludu.

Widać jak na dłoni wspołcześnie ze o ile w kręgach z drugiej strony , nie w sposob konieczny, bo tez jest pełno nienawiści, ale są stanowiska odwołujące się do dyskusji nad obiektywną rzeczywistością, dające argumenty o tyle po stronie lewicowej nie ma tego juz wcale. Uznali sie ze są po stronie dobra , druga strona jest złem i wystarczy. Czytałem kiedys list filozofa włoskiego który opisał jakie stanowiska filozoficzne są nagradzane a jakie mają drzwi zamknięte na uczelniach. W zasadzie jest idea by całą filozofię zlikwidować i zostawić psychologizm.

Bo jedyne czym się ma zając ideolog to piętnowanie wrogów ludu.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 09:32
   Ilekroć probowałem wchodzić w dyskusję z takimi stanowiskami, w sposob całkowicie kulturalany , jakbym pisał list do redakcji, dostawałem w drugą stronę agresywne etykietki i cenzurę. Takie naiwne przekonanie ze przecież mozna racjonalnie się porozumieć. Okazuje się ze nie ma takiej opcji.
   • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 09:38
    Zwłaszcza ze początkowo nawet nie wchodziłem z pozycji mocno przeciwnych. Może nie dyskusja w rodzinie bliskiej ale ta połowa społeczna. Nie ma możliwości. Wszystko zamknięte w bańce narcyzmu i resentymentów. Obiektywna rzeczywistość nie istnieje.
  • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 09:47
   Dla jasności po drugiej stronie też jest patologiczny narcyzm i go widzę. Ale dziś znajduję choć cześć odwoływania się do racjonalnej dyskusji i obiektywnej rzeczywistości, gdzieś w pewnych niszach drugiej strony. Po lewej już jest tylko piętnowanie społeczne. CIągle lewica przegrywa z faktami w swojej historii półtora wiekowej i dziś zwłaszcza uważa się za najmądrzejszą z definicji. Mimo ze uczelnie ktore przejęła coraz mniejsze mają znaczenie.

   Powiem jeszcze wiecej. O ile na prawej stronie widzę nienawiść, to na lewej widzę cynizm kierujący nienawiścią. To znaczy mam poczucie ze ci ktorzy za tym stoją dobrze wiedzą ze manipulują i specjalnie nienawiść powodują.
   • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:00
    Po upadku marksizmu ostatnie pokolenie marksistów stworzyło tak zwany postmodernizm. wydawało się ze intencją tego jest przejscie na pozycje konserwatywne choć nadal w wersji soft kalkami "wyzwoleńczymi" marksizmu. Tym razem słowem klucz jest "wykluczenie społeczne" i polityka tożsamości. Okazało się ze figa z makiem. Pojawiła się kultura anulowania, ciągle się chce komuś zamknąć usta, sama wolność słowa już się stała złem bo fake newsy i opinie nieprawomocne. Okazało się ze znów od nowa niby w skórze niewinnego barana schowany jest wilk który chce trzymać ludzi za mordę. Ze to jest wpisane wprost w lewicowe intencje tych ktorzy tym sterują.
    • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:06
     Jest to nieuniknione gdyż myslenie lewicowe jest oparte na "wyzwalaniu ofiary", a to z definicji będzie zbudowane na resentymencie.

     I co więcej na koniec okaże się ze katem wcale nie jest ktoś z rzeczywistą siłą. Wbrew przeciwnie dziś lewicowe są największe korporacje raptem od 2 dekad. Dziś okazuje się ze najbardziej winni będą ci którzy tej siły wcale nie mają. Zawsze dziwnym trafem lewicowe wskazanie kto kat ofiara zbudowane będzie na tym ze okaze się ze ofiarą jest ktos inny a calkiem mozliwe ze ty katem niezależnie jakbyś był nisko w pozycji realnej siły.
     • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:09
      Wprost dziś widać ze elektorat lewicowy w badaniach socjologicznych wychodzi jako ten wyżej. Większe miasta, wyzsze wykształcenie, wyzszy status majatkkowy. A jeśli nie to już napewno rodzice to mieli bo to czesty motyw dzieci które zauważają ze nie przejmą pozycji rodziców, a nie tych którzy nigdy jej nie mieli
      • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:14
       i oni wprost to mowia dzis. W ich zargonie jest mowa o "klasistowskiej bece". Aczkolwiek tu akurat jest trochę przewrotnie, bo po prawej stronie są ludzie którzy się wzbogacili sami od samego dołu, a oni czują się wyżej będąc jedynie podczepieni pod silniejszych w roznego typu korporacjach i przybudowkach fundacji majac kasy mniej obiektywnie. Ten model awansu jest dla nich istotniejszy niż osoby ktora prowadzi swoją firmę.
       • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:22
        Oznaką po ktorej stronie jest dziś siła jest stosunek do potępień moralnych. Kiedyś lewica na zachodzie nie stawiała się w roli autorytetu który potępia. Wtedy prawica miała hegemonię kulturową. Dziś robi tylko to.
        • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:33
         Kiedyś lewica mieła w sobie nieokrzesanie. Dziś jest to świat siostry oddziałowej. COraz bardziej na przyklad feministki przypominają nie 19wieczne nonkorfomistyczne "kobiety wyzwolone" tylko 19 wieczne panie z towarzystw antyalkoholowych.
         • dotera Re: Dlaczego na lewicy 08.06.22, 10:47
          Mysle ze jest to pulapka resentymentu.

          Lewica lubi takie proceder nazwany "sygnalizowaniem wartości". Obwieszą się setką kotylionów coraz nowych, zadeklarują poparcie w sprawie ochrony gniazda kanarka na rugim koncu swiata, ale nie zadadza sobie pytania : jaki mają do tego autorytet? Co realnie zrobili w choc jednej akcji dobroczynnej. CHodzi bowiem tylko o to zeby pokazac ze jest się po stronie dobra, a za tym idzie przekonanie inni są zli.A czy czasem inni nie są zli tylko dlatego bo mają moc działania, ktorej się samemu zazdrości?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka