Dodaj do ulubionych

Złota myśl na dzis

12.06.22, 21:55
Mamy więcej grzechów niż myślimy, długów niż myślimy, lat niż myślimy i wrogów niż myślimy.

Taka dziś przeczytałem mędrca perskiego.

Nie mogę powiedzieć że odkrywcza dla mnie bo każdy dokładnie element odkryłem już w życiu wcześniej. Może z latami chce się jeszcze trochę łudzić ale też już to do mnie dotarło jakiś czas temu. Jednak prawda jej za każdym razem robi wrazenie
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Złota myśl na dzis 12.06.22, 22:01
      Współcześnie lubimy myśleć dokładnie odwrotnie.

Kultura grzech odrzuciła. Każdy chce być w wieku młodzieży. I że coś nam się należy. A wrogowie to paranoja.

Nasza kultura jest bowiem antykultura. I najważniejsze w kwestii wrogów to zdanie"niż myślimy". Bo to nie Putin jest wrogiem i kogo społeczeństwo wskaże. tylko ci którzy wpuścili społeczeństwo w odwrócenie tych treści.
      • dotera Re: Złota myśl na dzis 12.06.22, 22:20
        Zwycięstwo diabła polega na tym że przekonał ludzi że nie istnieje.

Co nie znaczy że wrota piekieł się otworzą. Bo jak mówi klasyk: i tak się właśnie kończy świat, nie hukiem lecz skomleniem

Odrzucenie grzechu, roszczeniowość, wyparcie śmierci i beztroska naiwność skończy się skomleniem ginącego świata. Bo prawdy są o przetrwaniu w rozkładającym się nieustannie świecie.
        • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 07:33
          Lewica nigdy nie chciała prawdziwego postępu. Chciała tylko oszustwem podciąć korzenie cywilizacji. Prawdziwy postęp z jej strony byłby nie wtedy gdy odrzuciła konserwatyzm tylko realizując ten element przetrwania poszła dalej. Postęp waga jeszcze większej dyscypliny a nie zrzucenie jakiś ograniczeń i hurra jesteśmy wolni hulaj dusza piekła nie ma.
          • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 07:41
            Przy czym prawica nie jest tu bez winy. Sama daleka od realizacji mądrości konserwatywnej tak samo pogrążona w narcyzmie. Chodzi mi jednak o to że istnieje ważność tradycji madrosciowej które różne kultury przechowywały a która oświecenie po prostu wylało do kibla.
    • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 09:34
      Wlasnie to były głównie cztery rzeczy ktore sobie uświadomiłem w życiu. Mam dług, grzeszę, mam wrogów, i istnieje czas i przestrzeń i przemijam , choć jednocześnie mogę zmienić pozycję w przestrzeni zeby się uratować.

Reszta rozczarowań ktrych było dużo była relatywna czyli mogłem sobie coś uświadomić ale to tylko kończy się cynizmem i ma wartość tylko wstępną , na dłuższą metę jest ciężarem.

Te są istotowe jak zarządzać sobą.
      • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 09:45
        Przy czym w kwestii wrogów. Chodzi tylko o to żeby uświadomić sobie ze są, umieć się psychicznie oddzielić od nich, w milczeniu się zbroić, ale nie przeciwko nim, tylko dla swojej chęci zżycia. jeśli samemu się nie będzie chciało żyć wrogowie wejdą na miejsce twojego życia i będą nim rządzić. Nigdy nie być przeciwko czemuś tylko za czymś. rzeczeywistość akceptować jako całość.
      • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 09:49
        Wazne jest zeby w zyciu nie wyrabiać sobie ogolnej wiedzy na podstawie doswiadczeń, tylko odwrotnie owszem pozbywać się swojej fałszywej iluzorycznej ale umieć reagować elastycznie do konkretnej sytuacji. Jesli zła sytuacja się powtarza to nie koniecznie jest właściwość wszechswiata, tylko sztywne powtarzanie tego samego błędu.
        • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 10:01
          Mowiąc prościej wszelkie uswiadomienia sobie w zyciu z gorzkich doswiadczeń powinny prowadzić do zrozumienia tego ze się grzeszy i ma dług lub też całiem możliwe wrogów i to rezultat rozczarowań, a nie ze swiat jest taki i taki.
          • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 10:04
            Wielu oczywiście wyciaga wniosek łatwy, wszystkiemu są winni inni to wrogowie. nie, to na pewno nie o to chodzi. ale są wrogowie, są ludzie któzy chcą ci zaszkodzić i nie można odpuszczać tego by w milczeniu się zbroić. Kto mowi ci ze nastał czas sielanki pokoju , chce cie rozbroić zeby miec nad tobą władze.
            • dotera Re: Złota myśl na dzis 13.06.22, 13:15
              iluzja raju na ziemi jest odwróceniem porzadku świata zbudowanym na resentymencie. Jest toksyczna gdyz wierzacy w nia nie stojaco twardo na ziemi nie będzie w stanie nic poprawić na swiecie a dwa jest smutno uniformizująca. Mit wiezy Babel . Jest tez ucieczą od własnej unikalnej perspektywy. Mimo ze zycie ma być dązeniem w stronę dobra, trzeba umieć sobie radzić także ze złem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka