Dodaj do ulubionych

Walka z "toksycznym" wstydem

06.07.22, 16:44
To walka ze swoimi uczuciami. Nic z tego nie wynika oprócz zepsucia.

To usilna próba wciśnięcia wszystkich w jedną rzekomo równa formę w świecie który nikt nie jest równy. Jak wszystko w psychologii kolejna próba molestowania. Wstyd to utraconą godność. A na godność trzeba zasłużyć lub odizolować się od tych którzy próbują zawstydzić za samo istnienie.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 06.07.22, 16:52
      Generalnie wszystkie te psychologiczne problemy to forma zależności od innych. Młodzi ludzie mają mnóstwo problemów bo są pogubieni między zależnościa od rodziców, grupy rówieśniczej i hormonów, a mają stać się przede wszystkim niezależni i zrozumieć że to warunek zdrowia i szczęścia.
      • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 06.07.22, 16:57
        Dlatego manipulatorów społecznych można poznać po tym że bardzo chętnie chcą się wcisnąć pod pozorami edukacji w ten okres młodzieży żeby podtrzymać te zależności i podporządkować je swojemu interesowi.
      • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 06.07.22, 19:40
        Myślę że za mało akcentuje się ten element niezależności, a przecenia fałszywy element redystrybucji miłości i akceptacji przez psychologa . Poszerzanie pola samodzielności działania , niezależnego od akceptacji ludzi jest kluczowy .
    • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 06.07.22, 18:12
      Przykładem jest Gay Pride. Parady oznaczały że grupy zawodowe np górnicy zakładali odświętne mundury. Geje uznali że pokażą goły tors i piórko przyczepione z ogłupiająca muzyka z platformy i pretensjami.

Nie chcę tu obrażać gejów tylko pokazać że wleźli na drogę która jest charakterystyczna. Przełamanie wstydu a duma to dwie różne rzeczy i w pierwszym przypadku obsuwa się człowiek w wulgarność.

Sam wiem po sobie że te psychoterapeutyczne otwieranie się tylko mnie załatwiło, był w tym pierwiastek wulgarny. Zasadniczo od tamtej pory widzę początek zabijania moich uczuć i wrażliwości. Byłem skrajnie wrażliwy od dziecka miałem taką etykietkę , później to było zabite.
      • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 06.07.22, 18:14
        Nasza "kultura" już nic nie robi oprócz karmienia resentymentów. To jest całkowicie do zaorania. To jest zło. A dzieje się tak bo zachód jest skolonizowany i są charakterystyczne elementy postępowania dla ludzi którzy chcą upodlic podbite społeczności.
    • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 10.07.22, 10:06
      Innym aspektem wstydu i winy jest dostanie więcej niż się zasłużyło. Co wcale nie znaczy że dostajesz to czego potrzebujesz czy chcesz. Nieraz to forma molestowania. Myślę że dzis żyjemy w czasach gdy manipulatorzy społeczni z lewicy chcą wychować ludzi którzy będą się wstydzić , głosząc idee że ludziom coś trzeba dać . Cel jest tylko jeden. Te kłamliwe dobroduszkostwo ma podtrzymać w iluzji . W normalnym trybie człowiek rozbija iluzje o real szybko i się uczy. W trybie lewicowym rozbije ja na amen gdy będzie za późno na naukę.
        • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 10.07.22, 10:23
          Rzeczywistość sama pokazuje że jest zmienna w o wiele większym stopniu niż byśmy chcieli myśleć. Awans różnych grup w społeczeństwie dokonuje się sam z siebie jeśli tylko konkretne osoby będą dążyć w tym kierunku. Natomiast napewno nikt nie awansuje karmiąc się iluzjami i "walka" o roszczenia do uznania co wtłacza lewica. To jest dokładnie to co w 19 wieku zarzucano religii dziś samo odtworzone przez lewicę.
      • dotera Re: Walka z "toksycznym" wstydem 10.07.22, 10:52
        Dzisiaj często pada słowo molestowanie, ku ironii ze strony lewicy , która całkowicie zapomniała że to ona powoduje molestowanie.

Najpierw walczyli z represja by po chwili okazało się że efekty tej walki to molestowanie. A efekty tej walki z represja i iluzja wprowadzenia do raju skończyły się tym że społeczeństwa zostały bez niczego na gołej ziemi , molestowane. Czy to wyzwalał Marks czy to Freud, dokładnie to samo w innych dziedzinach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka