Dodaj do ulubionych

Błąd kultu Maryjnego

16.07.22, 10:52
Polega na tym że Maryja jest kobietą niemożliwa z wyidealizowanymi cechami doprowadzonymi do absurdu jak dziewictwo po porodzie . Nie to samo jest jednak błędem, samo w sobie jest zrozumiałe jak zjawisko fan clubow. Tylko to że umieszczane jest w kontekscie religijnym. Jeśli coś jest fantazja , wytworem własnym to przed kim klekasz? Przed swoimi urojeniami? Gdyby klękalo się przed kobiecością w całym swoim spectrum to już by było coś co nazywamy miłością chrześcijańska, bezwarunkowa i oddaniem.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 10:55
   Nie jest sztuką kochać młodą dziewczynę. Zwłaszcza że też w gruncie rzeczy zawsze kocha się swoją fantazje o niej. Sztuka jest kochać gdy Fiona przejdzie przemianę.
   • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 11:28
    Jest to błąd mylący uwagę z zaprzeczeniem rzeczywistości i projekcja.
  • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 12:04
   Cnota i miłość to dwie różne sprawki.

   Cnota powinna być kultywowana własną, a nie czczona u innych. Miłość powinna dotyczyć innych aniej być miłością własną.

   W tym jest sprzeczność kultu Maryjnego podstawowa i możliwe że dlatego protestantyzm go odrzucał , który mocno był nastawiony na pracę .

   W tym jest też błąd ministra Czarnka który chce kultywować cnoty niewieście. Podczas gdy cnota kardynalną jest wedle chrześcijaństwa jest męstwo a nie zniewieścienie. Kobieta jest dobra w cnotach jak męstwo jest odpowiedniej jakości. I kiepska gdy jest odwrotnie
  • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 12:15
   Myślę że kult ten jest charakterystyczny dla kultur słabych, dokładnie tych samych które kochają mesjanizm. Katolicyzm ostał się w krajach południa i wschodu. Północny zachód wybrał protestantyzm. Może są słabe bo jest w tym kulcie zawarte myślenie życzeniowe i wsobnosc powrotu do matki.

   Kobieta może z siebie dać wszystko ale musi dostać bezwarunkowa akceptację i męstwo. Męstwa nie nauczy , ale kult który by polegał na poświęconej uwadze byłby lepszy kult Maryji dziewicy opiekunki.
   • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 12:23
    Myślę że współcześnie ideolodzy feminizmu i elgiebetu świadomie odtwarzają kult maryjny w postaci niepokalanej kobiecości samej w sobie i toksycznej męskości żeby społeczeństwa były słabe. I takie są obecnie.
    • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 12:29
     Manipulacyjny charakter lgbetu objawia się w tym że im już nie chodzi o gejów lesbijki. Coraz częściej główna kategoria są transwestyci, nie hermafrodyci, tylko płeć jako przebieranka. Dobrze to ilustrował film Polańskiego Lokator. Społeczeństwo ofiary i zmienionej tożsamości. Całkowita diagnoza tego co dopiero kiełkowało wówczas
     • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 12:34
      Lewica postmarksistowska jest jedną wielką manipulacja. W której gówno owija się w złotko i przedstawia jako atrakcje. A ludzie idą za tym i lądują zdziwieni tam gdzie laduje gówno.
  • dotera Re: Błąd kultu Maryjnego 16.07.22, 13:06
   Chrześcijaństwo ogólnie jest skarżone ta więzią Maryji z synem i nieobecnym "prawdziwy ojcem" i w tych zawieruchach emocjonalnych przysłania to gdzie ma ważniejsze rzeczy do głoszenia .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka