Dodaj do ulubionych

Diagnozy w kulturze wspolczesnej

23.07.22, 09:48
Psychologiczne, kondycji ludzkiej, relacji międzyludzkich . Są do wyrzygania. Oczywiście może być kultura wszystkiego. Także onanizmu.

Dawniej to było na wysokim poziomie wyrafinowania i było w tym widać piękno dobro prawdę. Dziś pustkę narcyzów jak w filmie ONA. Bez piękna dobra prawdy wyrafinowania ani subtelności. Zabawy dorosłych dzieci swoich rodziców drogim sprzętem elektronicznym.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Diagnozy w kulturze wspolczesnej 23.07.22, 09:51
      Ile można odkrywać prawdy emocjonalne, emocji coraz bardziej wyblakłych, które są tylko pobudzaniem się swoimi urojeniami. Czy ludzie nie mogą się zająć kwestiami egzystencjalnymi, zamiast ciągła psychoterapia? Nic nie zaorało kultury jak Freud. Zresztą dziś tę branżę w mediach przejęli jego rodacy. Kultura zajmowania się sobą.
    • dotera Re: Diagnozy w kulturze wspolczesnej 23.07.22, 10:13
      Dziś jest planowe zabicie kultury wysokiej. Sprowadzenie wszystkiego do psychologizmu czyli ostatecznie człowieka do poziomu zwierzęcia, a w zasadzie niżej zwierzęcia dodając ideologię ekologizmu. Jak diabeł nazizmu wraca pod woalka empatii. W kulturze popularnej wprost dążenie do zbydlecenie, zaś w tzw "wysokiej" okrycie dokładnie tego samego i intelektualnym bełkotem. Od czasu modernizmu trwa wojna hybrydowa na kulturze europejskiej. Najpierw dawała się obronić ale przy konsekwentnym ostrzale od kilku dekad już została zabita

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka