Dodaj do ulubionych

Obrzydzenie w polityce

28.08.22, 06:31
Lewica często przypisuje prawicy wątki fobiczne całkowicie od czapy na zasadzie pomniejszenia . A ja jeśli widzę coś psychologicznego w prawicy to uczucie obrzydzenia jako dominujące. To kiedyś też chyba Fromm zauważał, choć go akurat nie cenie ale u niego pierwszy raz to spotkałem piszącego o osobowości autorytarnej że ich twarze wyglądają jakby czuły smród.

Moim zdaniem mechanizm tego jest taki że typy mocno prawicowe są silnie związane z żywiołem ziemi. Tak jak psychopaci którzy nie mają empatii emocjonalnej ale mają intelektualną w tym sensie że umieją doskonale rozpoznać naturę człowieka.
Ja m mam odwrotnie. Miałem silna emocjonalna i to się potwierdzą bo wedle przypisywanych mi diagnoz obydwie wedle nauki są oparte na nadmiernej empatii emocjonalnej. I jednocześnie zawsze byłem naiwny skrajnie co do natury ludzkiej. I właśnie od typów skrajnie prawicowych nauczyłem się więcej psychologii człowieka niż od psychologów. Tak więc oni jak psy mają doskonały węch do spraw niskich i czują całe gówno świata, tam gdzie ja wogole nie zastanawiałem się że istnieje. I czują obrzydzenie.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Obrzydzenie w polityce 28.08.22, 06:37
   Myślę że stąd na prawicy umiłowanie higieny, podczas gdy subkultury lewicowe nazywają brudasami . I tu też widzę przeciwieństwo. Myślę że ci z lewicy ziemi nie uważają właśnie za bród jak prawica która czuje nosem całe gówno świata. Stąd kąpiele w błocie na woodstock.
   • dotera Re: Obrzydzenie w polityce 28.08.22, 06:44
    Typy przeciwne prawicy czystość umieszczają bardziej na sposób jogiczny. Głodówki. Czystość od złych energii oddziaływania świata. Obmycie się kultura od brudu świata.
    • dotera Re: Obrzydzenie w polityce 28.08.22, 06:49
     Znów wrócę do kucharza z życia pi. To jest typ skrajnie prawicowy. Ze swoimi wadami jak widzi go współczesna lewica, ale i zaletami. Bez niego nie przeżylibysmy pierwszych dni, był bardzo pomysłowy jak przeżyć - mówi Pi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka