Dodaj do ulubionych

Błąd w poprawie siebie

06.09.22, 19:44
Może polegać na przekonaniu że trzeba coś wypracowac, żeby być lepszym. Najczęściej takim jak ktoś atrakcyjny. A może przede wszystkim trzeba czegoś nie robić . Chcieć tego co mają inni. Porównywać z innymi. Większość marności ludzkiej nie polega z tego jakim natura stworzyła tylko z mentalnego niewolnictwa którego zabija własny potencjał
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Błąd w poprawie siebie 06.09.22, 19:51
   Pozytywną nauka w duchu życie uczy najlepiej zaczyna się od wyboru odpowiednich wartości, pozycji własnej z której zaczyna się nauka. Błąd samodoskonalenia polega na błędnym przekonaniu wpojonym przez edukację że najpierw trzeba się nauczyć a potem żyć.
   • dotera Re: Błąd w poprawie siebie 06.09.22, 19:55
    Edukacja klasyczna kształcąca dawne elity miała w dupie co nauczysz się praktycznie. To zajęcie niewolników. Ale niezmiernie było dla niej ważne czy nauczyć się żyć zgodnie z córkami i je rozumieć autentycznie. Jak już będziesz wiedział co w życiu robić od tego masz intelekt żeby nauczyć się szybko czegoś praktycznie.
    • dotera Re: Błąd w poprawie siebie 06.09.22, 19:56
     Nie córkami tylko cnotami.
     • dotera Re: Błąd w poprawie siebie 06.09.22, 20:00
      Współcześnie mówi się o kryzysie męskości. Ogólnie myślę jest kryzys płci. A głównym powodem kryzysu męskości jest zaprzeczenie czterem głównym cnotom klasycznej kultury.

      Zamiast męskości resentyment , zamiast umiarkowania rozpusta, zamiast roztropności słuchanie innych, zamiast sprawiedliwości cwaniactwo.
      • dotera Re: Błąd w poprawie siebie 06.09.22, 20:20
       Manipulacyjna kultura oświeceniowa lewicowa nauczyła że kwestie moralne są represja . Podczas gdy to idea wyzwolenia jest czysta represja świata wedle reguł przyrodniczych. A moralność nie jest po to żeby ograniczać tylko żeby zwiększyć swoją niezależność i wielkość ducha.
       • dotera Re: Błąd w poprawie siebie 06.09.22, 20:28
        Idea emancypacji od moralności wzięła z manipulacji. Nowi silni zobaczyli że prawa przyrody grają na nich ale jednocześnie nie wygrają z większością . Wmówili więc wiekszosci jako użytecznym idiotom że to też w ich interesie czyli klasyka u idei tzw demokratycznych. I to cały czas wybija. Liberałowie uwodzą lewicę, ale gdy wybory się zbliżają hejtuja ja. A lud przechodzi na nacjonalizmy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka