Dodaj do ulubionych

O wyjaśnianiu ludzkich motywacji

10.09.22, 09:14
Zachód stworzył nauki przyrodnicze i odniósł w kwestii intelektualnego przetwórstwa przyrody bez wątpienia sukces. Podążając za tym stworzył nauki humanistyczne. Nie chodzi tu o dawne tzw sztuki wyzwolone, ale jak socjologię antropologię psychologię, które chcą badać człowieka jak rzecz. Bez wątpienia tam gdzie się dało czyli w psychologii odniósł sukces w traktowaniu człowieka jak rzecz. Dziś nawet nie przeczuwamy jak gigantyczny materiał na temat manipulacji ludźmi ma władza, zbierany wiekami. A już w czasach starodawnych filozofowie wiedzę mieli sporą ze zwykłej refleksji.

Natomiast reszta wiedzy różnych intelektualistów nie wychodzi poza mechanizmy obronne własne lub propagandy władzy.

Paradoks polega na tym że im bardziej chce się podchodzić naukowo do wyjaśniania motywacji czyli np model psychoanalityczny tym bardziej odgrywa się teatr Sado maso. To była perfidia psychoanalizy że ekspert ma odnaleźć twoje motywację. Czysty wymyśl manipulacyjnego szatana. O ile jest prawda że żyjemy w nieświadomości i jeśli coś ważnego w życiu mamy do zrobienia to poszerzanie pola swojej świadomości, o tyle jest kłamstwem przeciwskutecznym że ktoś ma to zamiast nas zrobić . Im dłużej żyje tym bardziej widzę że różne naukowe wyjaśnienia były kłamstwami. A tylko w jednostkowym prywatnym przyjrzeniu się samemu sobie możemy odkryć motywy działania i się od nich uwolnić.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: O wyjaśnianiu ludzkich motywacji 10.09.22, 09:23
   Współcześnie ludzie różnie diagnozują dekadencję zachodu. Myślę że odpowiedź jest prosta i właśnie taką. Zanik tradycji madrosciowej i prymat nauki nad nią. Jest to świat wszechobecnego molestowania i traktowania ludzi jak rzecz. Jest to powód wszechobecnego narcyzmu
  • dotera Re: O wyjaśnianiu ludzkich motywacji 11.09.22, 23:01
   Im nie chodzi o wyjaśnienie motywacji. Im chodzi o Sado maso. O napiętnowanie etykietkami. Lowen zauważył że osobowość masochistyczną tworzy się przez zmuszanie do naturalnych czynności. Na przykład jedzenie na rozkaz. Jak będzie się ludzi opisywać zaczną być autodestrukcyjni.

   Zachód nie ma bowiem już kultury tylko jest na nim przeprowadzana od czasów modernizmu permanentna operacja specjalna mająca wykończyć ludzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka