Dodaj do ulubionych

Północ południe , wschód zachod

18.09.22, 16:15
Cały czas czarowano publike konfliktem między bogata północą a biednym południem. Okazało się że konflikt jest bardziej między rozwijającym się wschodem i zachodem . Jest to moim zdaniem symboliczne , charakterystyczne dla ideologi zachodu. Elity zezwalają na konflikt z biednymi bo biedni nie mają siły i są zależni i mają w tej pozycji konfliktu pozostać. Ale nie ma prawa pojawić się żadna konkurencją dla ich siły . Celem lewicy nie jest walka z bogatymi. Cele lewicy wyznaczają bogaci którzy chcą zależnych biednych.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Północ południe , wschód zachod 18.09.22, 16:18
   W latach 90tych lewica była antyglobalistyczna. Pozwalano na anarchistyczne bójki w centrach miast. Elity globalne pozwalały. Po dekadzie lewica całkowicie była już globalistyczna. Prawdopodobnie wiedzieli że najpierw muszą związać emocje młodzieży, a intelekt? Intelekt można zrobić dowolnie na przestrzeni lat i w miarę dojrzewania tej młodzieży.
   • dotera Re: Północ południe , wschód zachod 18.09.22, 16:23
    Jeśli ktoś ci mówi o buncie to chce cię podtrzymać w biernej pozycji resentymentu którym będzie kierował. Dlatego na lewicy cała ta ideologia wyzwolenia emocji. Wolność nie jest buntem. Wolność jest niezależnym działaniem w swoim kierunku.
    • dotera Re: Północ południe , wschód zachod 18.09.22, 16:27
     Gdy mówię o lewicy niekoniecznie mówię o lewicy tylko. Współcześnie wręcz to może odnosić się całkowicie do prawicy w Europie wschodniej naszego regionu. Chodzi mi o to że marksizm dał wzorcowe klisze manipulowania społeczeństwami . Później ideolodzy z upływem czasu zmienili etykietki na odwrotne i przy tym samym schemacie robią to samo ze strony prawej.
     • dotera Re: Północ południe , wschód zachod 18.09.22, 16:29
      Najpierw z zachodu szedł marksizm. Później wspieranie nacjonalistów. To jedno i to samo. Sens jest w wstępie : z zachodu szedł . Szedł by organizować bunt w naszym interesie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka