Dodaj do ulubionych

Teatr telewizji

27.09.22, 11:44
Obejrzałem kilka sztuk w ostatnim roku. PiS tak się podniecał że wraca do tradycji zresztą zabawne jest to że wychodzi mu tradycja kulturowa PRL zawsze łącznie z festiwalem piosenki żołnierskiej.

Poziom obecnych aktorów to telenowela. Nie bardzo rozumiem na czym polega idea teatru chyba na tym że oszczędza się na dekoracji. Zawsze myślałem że na tym że aktorzy mają szansę na większe możliwości ekspresyjne w odróżnieniu do kina i artystyczne. Podejrzewam że teraz do teatru chodzi się po prostu żeby zobaczyć celebrytów na żywo.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Teatr telewizji 27.09.22, 11:49
   Druga cechą charakterystyczną. W dwóch sztukach była poruszana kwestia żydowska a widziałem chyba cztery. W wiadomościach kulturalnych obejrzałem kilka pod rząd i za każdym razem ta kwestia, bynajmniej nie związana z jakąś rocznica. W teatrach warszawskich też nieraz to się rzuca w oczy. Oni przejęli całą kulturę w Polsce i zwłaszcza za PiS to się zaostrzyło do końca.
   • dotera Re: Teatr telewizji 27.09.22, 11:53
    I dlatego jest tak niski poziom polskiej kultury. Największe osiągnięcia polskiej kultury telewizyjnej to seriale z lat 70tych 80tych lektur. Nad Niemnem, Kariera Nikodema, Noce i dnie itd. na tle współczesnym arcydzieła. W napisach końcowych nazwiska kończące się na ski icz niemal w stu procentach. A mniejszość ta była odsunięta od znaczenia po 68 co było jedynym powodem ich nagłego przemalowania się z stalinistów na demokratow
    • dotera Re: Teatr telewizji 27.09.22, 11:55
     Dzisiaj by nie przeszły dialogi z Lalki na temat Żydów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka