Dodaj do ulubionych

Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę?

28.09.22, 14:53
Na terytorium wód zdaje się Szwecji na morzu zewsząd otoczona Nato . W czasie wojny. Która to operacja wymaga dużego nakładu sił , tego nie zrobi nurek dopływający z bombka w ręce, Szwedzi mówili o wybuchu rzędu 100kg trotylu. Na głębokości 100m .

Jako fałszywa flaga? A co oni niby mają sprowokować w środku wojny w które ugrzęźli. Za mało mają problemów z wioskami w stepie więc muszą zaatakować zachód z siłą ekonomiczno militarna przygniatającą? Jeśli jedyne czego chcą od zachodu to uznanie zachodniej Europy .

Rosja nie ma żadnych zysków, same straty. Nawet wedle logiki fałszywej flagi. USA ma po prostu zyski konkretne , możliwości. Wszystko.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 14:56
   Nie sądzę by chodziło wprost o eliminacje handlu gazem z zachodem. Do tego wystarczyła im wojna, zresztą są inne rurociągi. Chodzi o nastraszenie zachodu wojna u ich granic i wsparcie Ukrainy
  • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 15:05
   Wedle logiki fałszywej flagi można by być może uznać że pokazują determinację USA. Ale to tylko news w mediach ostatecznie. przekona przekonanych, nic nie zmienia. Nadal jednak pozostaje kwestia olbrzymich trudności w przeprowadzeniu tej operacji.
   • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 15:09
    Ja ogólnie nie lubię tych argumentów zysków propagandowych. Wolę twarde obiektywne zyski. Z dwóch powodów.

    Każdy fakt może spowodować przeciwne stany mentalne. Każdy sobie racjonalizuje po swojemu.

    Ale przede wszystkim nie fakty tworzą media tylko media fakty. Zdjęcia to tylko ilustracje. Pokazywane jest to co propagandzistka chce pokazać. Dziennikarz zajmuje się propaganda a nie szukaniem prawdy
    • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 15:33
     Rola mediów jest bardziej o tym o czym ty masz nie myśleć. Albo zastraszenie poprawnością polityczna albo odwrócenie uwagi. zaś przekonanie do tego co masz myśleć nie jest zbudowane na logicznych argumentach tylko regułę Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą.
  • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 15:18
   Jakiś czas temu Rosjanie zestrzelili swój sputnik. Dziś po wojnie już wiemy że chcieli pokazać USA że mogą zestrzelić ich sputnik. Co przy ich technologi walki może być mocno kłopotliwe dla nich.

   Ale co do licha mają pokazać rozwalając swoją nieczynna rurę . Biorąc pod uwagę analogię z sputnikiem może to że umieją przeprowadzić trudna operacje pod nosami wrogów z każdej strony. Ale jeśli mają kombinezony niewidki to chyba po to żeby o nich wróg nie wiedział :D
  • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 16:03
   Tak więc zamiast zakiwać się w dialektycznych tłumaczeniach lepiej przyjąć najprostsze. Ukraina mobilizuje już wszystkich, traci ludzi, nie ma sprzętu, a Rosją się zmobilizowała. Ukraina potrzebuje rozszerzenie konfliktu z jednej a z drugiej przerwania modnego ostatnio sformułowania bisnes as usual . Niemcy poluzowały ostatnio sankcje.
   • dotera Re: Po co Rosja miałaby wysadzić swoją rurę? 28.09.22, 16:11
    Do tego już zaczyna się propaganda klimatyczna, a ten rurociąg nie był jeszcze uruchomiony . Ileż pieczeni na jednym ogniu globalisci pieką.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka