Dodaj do ulubionych

Politykę Piłsudskiego Miedzymorza

30.09.22, 12:22
Przed druga wojną, ktoś mógł uznać za racjonalna w warunkach rewolucji na wschodzie. Aczkolwiek też można było stawiać pytanie czy sam nie był jej elementem. Mial szanse pomóc w utrzymaniu Cara z z którym można się było dogadać i uniknąć całego komunizmu. On jednak uważał że komunizm osłabi Rosję. Okazało się to naiwne. Polityka ta była skazana na klęskę w tzw sferze zgniotu. Ale można powiedzieć : nie było wyboru.


Ale po jaka cholerę gdy współcześnie Niemcy i Rosja przerobiły swoje doświadczenia totalitarne , teraz na własne życzenie sami ustawiamy się radośnie w sferze zgniotu pojąć nie umiem inaczej niż po prostu doktryna USA Mamy być kordonem sanitarnym. Ich własne słowa. Można robić politykę w oparciu o Niemcy, można w oparciu o Rosje , choć dzis moglibyśmy być dokładnie odwrotnie po środku korzystać z położenia między nimi. Ale robić z premedytacją przeciwko obu to szaleństwo. Po prostu rekonstrukcja polskiej klęski.

Rosja nie upadnie. Za to Anglosasi owszem już nigdy nie będą mieli globalnej władzy jak kilku dekad. Teraz wschód się emancypuje od tego. Stawiamy na wszystko co przegrane i co jest zabawne, antyniemieckosc PiS jest właśnie gwarancja obecnie że będziemy na nich skazani. Międzymorze mające oddzielić nas od Niemiec po prostu zrealizuje projekt Mittel Europę niemieckiej kolonizacji.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Politykę Piłsudskiego Miedzymorza 30.09.22, 12:34
   W naszym interesie jest istnienie Białorusi i Ukrainy bez ingerowania w ich politykę. Tak jak było przed Majdanem. Było po prostu ok i trzeba było to kontynuować. Nas jednak stać na to by będąc krajem zależnym gospodarczo i militarnie uczestniczyć w obalaniu dwóch prezydentów sąsiadów. I ktoś się później dziwi że Polacy co jakiś czas tracą granice? Takich idiotów nie ma nigdzie.

   Pod względem militarnym te dwa kraje w NATO są zagrożeniem dla Rosji całkowitym i nie odpuszcza ich. Zaś do nas nie mają żadnych roszczeń terytorialnych. Zaś ekonomicznie te kraje nic nie zyskują z wejścia w strefę zachodu. To bylaby taka Bułgaria jeszcze dalej od krajów zachodnich. U nas Niemcy inwestują tylko na zachodzie. Tam są za dalekie odległości za mała populacja młodzieży. Odcinając się zaś od tanich złóż rosyjskich.
   • dotera Re: Politykę Piłsudskiego Miedzymorza 30.09.22, 12:56
    To co mieliśmy do robienia to w milczeniu się zbroić bez podpuszczania w geopolityczne zawieruchy. Tyle że prawda jest taka że my od czasów rozbiorów prawdopodobnie za każdym razem mamy elity nam ustawiane przez mocarstwa .
  • dotera Re: Politykę Piłsudskiego Miedzymorza 30.09.22, 21:33
   Tak więc obudzono niedźwiedzia. Który zdaje się idzie teraz na pełnowymiarowa wojnę przy naszych granicach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka