Dodaj do ulubionych

Przyczyną depresji jest brud

06.10.22, 09:37
Kiedyś żołnierzy cierpiących na stres frontowy skoszarowano i ich stan się pogarszal. Po pewnym czasie wydano im rozkaz codziennego galowego ubierania się i stan się nagle zaczął poprawiać.

Brud nie koniecznie musi ograniczać się do braku higieny osobistej. Choć ta też ma znaczenie ewidentne. Czym bowiem jest brud? Rozkładem. Depresja jest siła ciążenia tego rozkładu. Rozkład dotyczy wszystkiego we wszechswiecie. I to zresztą psycholodzy zauważają mówiąc o depresji jako utracie. Problem polega na tym że fetyszyzuja przy tym utratę wsparcia emocjonalnego. Uzależniając tym samym od tego co jest od nas niezależne i z natury ulega rozkładowi.

Czym jest więc czystość? Realizacja wartości które wyciągają nas z tego rozkładu i ich konserwacja. Piękna dobra prawdy . wolności od uzależniania się od rozkładających się rzeczy w świecie.

To jest całkowicie empiryczne. Wybranie dobrych wartości jest jak podtrzymywanie wewnętrznego płomienia który daje energię.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Przyczyną depresji jest brud 06.10.22, 09:46
   Oczywiście teraz padnie kwestia. Nie mam energii na realizację. Bo mam depresję. Pytanie brzmi czy w tym czasie mamy energię na resentyment, nienawiść itd. i pytanie drugie czy jak już mamy energię nakręceni jakimś prochem umiemy zrobić coś więcej niż doprowadzić się w kierunku depresji. Wybór wartości może być bardzo drobny i karma będzie zwracać energię. A z czasem to się kumuluje
   • dotera Re: Przyczyną depresji jest brud 06.10.22, 09:53
    Społeczeństwa protestanckie które budowały dobrobyt kapitalizmu były purytańskie. Czystość była centralna kategoria życia. Od szorowania dywanów co tydzień w Holandii po kwestie duchowe. Gdy brud zaczyna narastać widać rozkład społeczności. Gdy zaczęła się modą na "buntownicze" stroje młodzieżowe dobrobyt zachodu mas zaczął się kończyć. Był zaś zaraz po drugiej wojnie gdy świat szukał Glamour.
    • dotera Re: Przyczyną depresji jest brud 06.10.22, 09:56
     Sądzę że współczesna brzydota pop kultury jest wprowadzana celowo żeby tworzyć bierne depresyjne nieszanujace się masy.
     • dotera Re: Przyczyną depresji jest brud 06.10.22, 10:20
      Od czasów tzw kontrkultury która jest zwykłą antykultura widać dekadencję zachodu. Tracąc moralną busole w sposób naturalny musi poddać się inercji rozkładu. Współczesna ideologia, tak zawsze to co wtłacza władza w głowy jest ideologia nawet mówiąc że od niej odchodzi to wprost skłanianie ludzi by uzależnili się od sił rozkładu.
      • dotera Re: Przyczyną depresji jest brud 06.10.22, 10:26
       Świat sam z siebie w swojej sile ciążenia jest kalejdoskopem. Ciągle się przepoczwarza. To nie o to chodzi by świat przetrwał. on przetrwa zawsze. Przetasuje na miliony sposobów. Tylko o to czy przetrwa podmiot który go obserwuje i nadaje mu piękne kształty. Czy przetrwa duch człowieczy. Czy sam się podda kasacji rozkładu .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka