Dodaj do ulubionych

Ruskie onuce polskiej literatury

27.10.22, 20:00
Witkacy, Reymont ,Sienkiewicz . Wszyscy oni chcieli budować niepodległość Polski w oparciu o Rosje. Witkacy wręcz pojechał walczyć po stronie rosyjskiej . Generalnie elity były tego zdania.

Natomiast Piłsudski tworzył partie w której były rozłamy i ludzie byli po stronie bolszewickiej. Podejrzewam że Piłsudski i Lenin byli jednym projektem rozwalenia Rosji z tymże wypuścili ich w wagonach Niemcy żeby się później ze sobą tłukli.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Ruskie onuce polskiej literatury 27.10.22, 20:07
   Piłsudski miał też szansę żeby bolszewicy nie wygrali , ale uznał że komunizm rozwali Rosję i nie będzie zagrożeniem. Okazało się dokładnie odwrotnie, znaleźliśmy się w strefie zgniotu.
  • dotera Re: Ruskie onuce polskiej literatury 27.10.22, 20:10
   elity nieraz szukały szansy po stronie sojuszu z Rosją, a po drugiej stronie była podburzania niższa warstwa w ramach protoplastów kolorowych rewolucji. I jak na tych insurekcjach powstaniach wychodziliśmy to wiadomo
   • dotera Re: Ruskie onuce polskiej literatury 27.10.22, 20:19
    Mamy dwie wielkie tradycje. Romantyczna i pozytywistyczna . Ta druga była bardziej skłonna budować o sojusz z Rosją, ta pierwsza uznała że mityczny zachód ją pokocha. Pozytywistyczna stworzyła jedyne polskie wygrane powstanie Wielkopolskie. Romantyczna przestała wszystko co dała radę .


    Lubię romantyzm, lubię polskie kresy i mam też zdjęcie przodka z powstania styczniowego . Romantyzm jest bliższy mojej psychice ale uważam że politycznie jest zbrodnia. Zresztą generałowie Kościuszki w czasie powstania listopadowego mówili młodym Kochani to co chcecie zrobić to zbrodnia.

    Pozytywizm nie jest bliski mojej psychice ale rozumowi owszem. niczego innego nie chce w polityce jak rozumu. W życiu osobistym dokładnie odwrotnie
    • dotera Re: Ruskie onuce polskiej literatury 27.10.22, 20:36
     Tak więc znów ten sam scenariusz. Pchają nas na wojnę z Rosją . I będą walczyć do ostatniego Polaka w swojej odwadze. A my jak Maciek Chmielnicki z Popiołu i Diamentu powiemy Stać nas na to!

     Przy czym dziś nie musimy być w sojuszu z Rosją, wystarczy nie dać się pchać na wojnę i mieć zyski ekonomiczne w postaci handlu z Rosji i mającym być dociagnietym do Polski Nowym Jedwabnym Szlakiem. To się nie podoba USA i postanowili Słowian utopić w ich własnej krwi. By ziemię później dać innemu narodowi który sobie tu dociagnie nowy jedwabny szlak
  • dotera Re: Ruskie onuce polskiej literatury 27.10.22, 23:57
   Teraz to jest szaleństwo.

   Ewidentnie USA pchają nas na wojnę. Rosja grozi a my się śmiejemy a Putin zawsze swoje czyny zapowiadał z wyprzedzeniem zanim je zrealizował. On mówi, my mamy bekę, on robi, my jesteśmy ciężko oburzeni i zdziwieni

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka