Dodaj do ulubionych

Narcyzm ezoteryczny

09.11.22, 10:27
www.pudelek.pl/anna-wendzikowska-wciska-ludziom-warsztaty-z-balijskiego-oczyszczenia-i-ceremonialnego-kakao-promocyjna-cena-to-1700-dolarow-6832055980796608a

Aśramy to były pustelnie ascetyczne a obecnie zamieniono to w korporacyjne imprezki integracyjne.

Dlaczego branża duchowości została obsadzona przez narcystow? Ci idioci przeczuwają że ta kasa która spadła im na głowę jest przypadkiem a nie zależy od nich i szukają siły w zaświatach która pozwoli im zdobyć więcej konsumpcji.

Religie wszelkie są z grubsza do siebie podobne. Chodzi w nich o wyjście z narcyzmu. Ezoteryka zaś jest kusząca dla narcystow bo widzą w niej szansę na zwiększenie swojego narcyzmu
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Narcyzm ezoteryczny 09.11.22, 10:40
   Był film Polańskiego 9 wrota. Tam ta kwestia była poruszona. W istotniejszy sposób niż się może tylko wydawać . W scenie w bibliotece w Paryżu o tym jest rozmowa.

   Ale cała konstrukcja filmu jest o procesie ezoterycznym. Film jest o kryzysie meskosci i cywilizacji . Główny bohater jakby wchodził na ścieżkę męskości idąc do piekła zgodnie z duchem boskiej komedii prowadzony przez diablice. Ezoteryzm jest kobiecy w odróżnieniu do męskiego szukania zbawienia. Tylko że mężczyzna ma dwie drogi. Bo pytanie brzmi co naprawdę oznaczają 9 wrota . Czy wejście do zamku czy zdobycie diablicy. I czy wejście do zamku to pójście dalej czy wręcz odwrotnie. Czy na końcu Depp nie zauważył że już te wrota zdobył i idzie za mrzonka? Patologia narcystyczna. Czy może rzeczywiście idzie po zbawienie a diablica jak dobra matka żegna się ze swoim synem który idzie swoją drogą.
   • dotera Re: Narcyzm ezoteryczny 09.11.22, 10:46
    Ezoterycy chcący otwierać sobie czakry chcą więcej seksu więcej władzy.

    Ludzie chcący zbawienia chcą wyjść poza tą gonitwę absurdalna.

    Nie żeby seks i władza były zle. Ale w życiu przyjemność jest między ustami i brzegiem pucharu. Trzeba zdobyć trochę i to pielęgnować a nie chcieć wszystkiego narcystycznie. Zdobyc diablice i to uszanować , pielęgnować i zająć się zbawieniem duszy a nie szukaniem kolejnych diablic.
  • dotera Re: Narcyzm ezoteryczny 09.11.22, 10:56
   Oświecenie od samego początku było podszyte ezoteryka. Szukanie kamienia filozoficznego, rytuały iluminatów . I kto wie czy z tyłu głowy tych którzy szli do władzy nie było to że już wiedzieli że są na krzywej czy kole i fortuna losu im się odwróci i trzeba wymyślić sposób jak ocalić fortunę. Może sprzedać duszę diabłu? A może odwrócić wszystkie wartości chrześcijańskie i zbudować lustrzane odbicie czyli więzienie które nazywa się królestwem diabła . Jeśli po coś Marks pisał Kapitał to po to by obronić kapitał i zaszczepić ludziom antywartości żeby zamknęli się w więzieniu.
   • dotera Re: Narcyzm ezoteryczny 09.11.22, 11:55
    Dziś ten sam scenariusz więzienia realizuje USA na Europie. A prorocy nowej religii dataizmu jak Harari chcą ludzi zamknąć w więzieniu algorytmu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka