Dodaj do ulubionych

Jeśli depresja zawiera presję

19.11.22, 23:00
Jej wyjście powinno kojarzyć się z rozprężeniem. Jeśli depresja oznacza bycie poniżej poziomu zdrowie jest w kierunku przeciwnym. Co to znaczy? I co tworzy presję.

Presją przytłaczająca musi być na materialno zwierzęcym poziomie życia w którym walczy się przeciwko całemu światu przytłaczającemu. Wyjście z tego w kierunku wyższych wartości daje przestrzeń do życia.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:01
   Odpowiedzi na problemy daja religie. nie w tym sensie jak mówią krytycy że ucieka się do fantazji opiekuńczej. Ale w tym jak najbardziej technicznym. Kto wybiera dobre wartości , a nie wystawianie siebie na pastwę świata materialnego ten oczyszcza się od presji i frustracji.
   • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:08
    Nietzsche miał rację tylko połowicznie gdy krytykował błąd spowodowany religia wpychana na siłę i zwiazane z tym resentymenty . Druga jego połowa przyłożyła łapę do tego czego by nie znosił czyli tego gdzie są współczesne Niemcy które same się złamały nazizmem któremu czy chciał czy nie chciał dał inspiracje.
    • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:11
     Niemcy się nie patyczkowali. Jeśli Boga nie ma można zabijać. Okazało się że jest odwrotnie. Jeśli Boga nie ma wszystko staje się zakazane. Czyli wygrywają tez przeciwnicy religii ale z przeciwnego obozu.
     • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:15
      To nie Bóg zabił szlachetnego poganina. To zwiększająca się zdolność techniczna wykorzystywania się ludzi nawzajem zabiła Boga.
  • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:48
   Współcześnie jest wyobrażenie wyjścia z depresji jako zwiększenia mocy życia. Jakieś tabletki mające dać moc, jakąś terapia mająca dać kopa asertywnego. A to droga wprost na pustynię. Wyjałowienie organizmu.

   To co trzeba zrobić to się umyć. To o czym są religie to o obmyciu się i zaczyna się to od chrztu wodą. Woda zwiększa przekaźnictwo prądu. Czysty człowiek będzie miał z czasem więcej mocy.
   • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:51
    To jest nawet w literaturze psychiatrycznej opisane eksperymentalnie. Żołnierzy straumatyzowwnych wojna wsadzili do psychiatryka. Mogli tam robić co chcieli. Ich stan się pogarszal. Dostali rozkaz dbania o higienę i chodzenie w galowych mundurach, golenie się. Ich stan się poprawiał.
    • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:57
     Młodzi ludzie wpadają w depresję bo ich czyste duszę zaczyna deprawować świat. Zaczyna się korupcja. Odkąd zaczęła się wyzwalająca wulgarna pop kultura amerykańska dla młodzieży zaczęły wyrastać pierwsze złamane pokolenia młodzieży. Zawsze niezależnie jaka by była bieda młodość napędzała swat. Raptem od lat 70tycg staje się zbędna depresyjna główna grupa bezrobocia.
     • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 05:59
      Zachód został złamany po latach 60tyvh. Gdy amerykańska kultura wygrała. Nowa ich kultura przygniatającego materializmu w najwulgarniejszej formule.
      • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 06:04
       Ludzie wschodu byli bardziej niewinni ale też nieprzygotowani na błyski świecidełek zachodu całkowicie. Zostali sprzedani za perkaliki jak niewolnicy.
       • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 06:07
        Dziś już wprost rządzi szatan. Rechoczacy resentyment trola. Coraz więcej dzieci chorych psychicznie.
        • dotera Re: Jeśli depresja zawiera presję 20.11.22, 06:59
         Ta kwestia dzieci przypomina 3 czesc Nad Msza z piosenką Tiny Turner.

         All the children say
         We don't need another hero
         We don't need to know the way home
         All we want is life beyond Thunderdome

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka