Dodaj do ulubionych

Mam to samo zdanie co ten profesor

02.12.22, 01:01
m.youtube.com/watch?v=HBiV1h7Dm5E
Od początku wojny. Choć go nie słuchałem. Raz kawałek wykładu . Nie zgadzam się tylko z tym że Rosji idzie aż tak słabo. Oni biorą miarę swoich pozycji germańskich Blitzkrieg, choć nawet atak na Zulusów z kijkami skończył się dla nich marnie , a to nazywam słabo.

Putin wszedł z liczbą żołnierzy która mogła osiągnąć co osiągnęła . Bez znaczenia czy liczył na ciut więcej. Mobilizacji by jednak nie przepchnął odrazu. Potrzeba stopniowalnosci.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:03
      Oni patrzą jak Angole wchodzące do dzikusów. On wchodził do swoich ludzi. Ewidentnie było widać że chce stopniować eskalację na zasadzie że może uda się i bez rozpętania pełnowymiarowej wojny.
      • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:07
        Na razie panowie germanie to wy zawsze ładnie zaczynacie z Blitzkriegami a później katastrofalne wycofanie. Talibowie was wygonili z lotniska ostatnio. Więc co osiągnie Putin się okaże. Oni dla odmiany kiepsko zaczynają a później defilują w Paryżu, Berlinie, stolicę stawiają w szwedzkich ziemiach.
    • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:12
      Problem Rosji nie polega na słabej armii. Tylko na tym że nie mają miliarda populacji do obrony swojego. Gigantycznego terytorium. Teraz ich ofensywa stanęła nie dlatego bo Ukraina ich pokonała w starciu centralnie, tylko z tyłu mieli pustki zbyt duże i się wycofywali
      • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:19
        Putin wie że Ukraina się wyczerpie jeśli chodzi o żołnierzy jak i chęć utrzymywania tej wojny przez Jankesów. Wiara że zachód ma bezgraniczne zasoby jest irracjonalna. Zachód ma gigantyczne problemy teraz i ma w dupie ta wojnę. To wojna elit którym zawsze za mało zer na kontach.
        • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:22
          Wszyscy mówią o rewolucji na tyłach wojny jak w czasach pierwszej. Tylko historia jest ironiczna. Dziś komuniści są w USA i samo USA ich sobie wychowało. Tak więc choć ci wychowani komuniści popierają Ukrainę to na pewno nie chęć walki za nią samemu. Zaś rosną nacjonalizmy które z reguły popierają Rosję
          • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:26
            To co mnie najbardziej uderzyło na tej wojnie to mobilizacja. Do miasteczek wiosek jak w czasie drugiej wojny autokary przyjechały branka chłopy wsiadły bezrugniecia. Tego na zachodzie to w filmach science fiction sobie dziś nie wyobraze
            • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:30
              Zachód zlikwidował patriotyzm. Tylko nie pomyślał że na zoldactwie płatnym to tylko z zulusami może powalczyć . Armia amerykańska ma przewagę technologiczna ale i demoralizację wojska katastrofalna. Głównie dzieciaki z wyrokami za drugi u nas stacjonują a nie panowie z kanciastymi szczękami z westernów i filmów z drugiej wojny
              • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:53
                Różnica między nacjonalizmem rosyjskim i ukraińskim jest taka że ten pierwszy jest szczery i skłonny do poświęceń. A drugi możemy ocenić po ilości ukraińskich mężczyzn w Polsce. Przecież to jest wojna domowa z dwoma wujkami za plecami. Tylko wujek rosyjski mówi w tym samym języku i kulturze, a amerykański daje jedynie broń na krechę żeby dużo krwi bylo
                • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 01:56
                  Dlaczego Ukraińcy zabronili powrotu do Chersonia? Bo statystów zabrakło. Miasto się ewakuowało z Rosjanami.
              • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 02:11
                Jeśli odbierzesz Boga Honor i Ojczyznę a to uparcie robi zachód wyzwoleniem lewicowym zostaje konsumpcja. A jak nawet ona zostaje odbierana zostają nałogi. I taka jest obecnie kondycja rezerw poborowych USA. Narkomani, śmiertelnie otyli, poniżani za toksyczna męskość. Armia lesbijek okazuje się nie ma ochoty walczyć bo demokratów opuściła taka oficer mówiąc że jej partia to podżegaczem wojenni.
    • dotera Re: Mam to samo zdanie co ten profesor 02.12.22, 02:36
      Prawda jest prosta jak papierek lakmusowy. Gdyby ukraińskie pozycję były czyste Putin nie dałby rady wziąsc Krymu . On nie zrobił inwazji na Krym . Tylko wprowadził trochę żołnierzy na terytorium gdzie byli przecież miejscowi żołnierze ze sprzętem. Bez oznak czyli że dopuszczał możliwość wycofania z tej akcji. Teraz zaś już się wycofać nie może bo już zrobił referenda i to już rosyjskie ziemie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka