Dodaj do ulubionych

Ciekawe czy ta pani mówi prawde

02.12.22, 19:23
m.youtube.com/watch?v=UrrRbUT0Dyw

Że nauczyła się w dwa lata tak mówić po angielsku nie żyjąc w anglojęzycznym kraju. Czy po prostu reklamuje towary. W necie wszystko można powiedzieć.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 09:06
   Chociaż z drugiej strony teraz jest nowe pokolenie wychowane na youtubie. Pierwszy raz w historii mogące słuchać żywego języka w dowolnych konfiguracjach. Może mogą się wyuczyć języka w stopniu niewyobrażalnym kiedyś.
   • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 09:10
    Ja na przykład dzięki youtubie zauważyłem że wystarczy słuchać i zrozumienie języka wzrasta masakrycznie bez uczenia się słów. Najgorsze co jest w języku to uczenie się intelektualne, choć też ma swoją rolę przy gramatyce. Niegdyś przeceniane w tradycyjnym nauczaniu, dziś nazbyt odrzucane. Ważne jest żeby dużo czytać, słuchać, mówić, pisać całkowicie na własnym lewelu . Nie po to by zakuć nowe słowa tylko by mapę połączeń jezykowych w głowie nanosić.
    • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 09:17
     Przez całą młodość też nie umiałem napisać kilku zdań. Antytalent językowy skrajny , co było związane z moimi zaburzeniami jak sądzę. Nadal oczywiście nie umiem poprawnie pisać, ale wypowiadanie mi się poprawiło od forumowania. I to od pewnego momentu gdy dla jaj zaczęłam papugowac styl pisania dziecka. Najpierw były jaja , później z czasem płynność się poprawiała i czasem zdarza mi się produkować długie teksty , których kiedyś w życiu bym nie umiał napisać.
     • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 09:27
      Uczenie się języka wymaga dwóch faz. Pierwsza paplania jak najwięcej jako dziecko. Liczy się ilość. Ale później liczy się forma, poprawność gramatyczna kultura wypowiedzi precyzja. Więcej milczenia.

      Problem polega współcześnie że dzieci chyba nie koniecznie miały pierwszą fazę rozwinięta a ja skrajnie nie miałem a edukacja chce odtworzyć nieudolnie drugą fazę. Masy mają wyższe wykształcenie tylko zabrakło podstawowego.

      Kiedyś szlachta uczyła się w domu głównie języka , historii rodu. Dopiero jako nastolatkowie uruchamiali formalna edukację. Dziś tendencja jest odwrotna . Kalki wyższego chce się wtłoczyć w głowy jak najmłodsze. Obniżać wiek edukacji. Formalna edukacja przed 12 rokiem życia to zabijanie młodzieży.
      • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 09:30
       Nie dokończyłem z tą szlachta. Jechali się uczyć jako duże chłopy i byli nie tylko wyedukowani lepiej kulturalnie ale i kreatywnie. Wybitni naukowcy. Współczesna wczesna edukacja tylko uczy masochizmu młodzieży. Jest antyedukacja.

       Czas wrócić do klasycznego wychowania. Odtworzyć renesans. Oświecenie kaput. Już era masowego uprzemysłowienia się wyczerpała i tak nie ma gdzie mas zatrudniać po oświeconym praniu mozgu
       • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 10:02
        Myślę że istnieje pewien istotny błąd edukacji. Nie zrozumienie natury pamięci i intelektu.

        Mylimy to wedle modelu edukacji zakuć zapomnieć.

        Pamięć to nie coś co trzeba ćwiczyć tylko odcwiczyc. Mozg zapamiętuje wszystko. Problem tylko w tym że nie umiemy uruchomić dostępu. A nie umiemy bo gmatwamy intelektualnie. I tu wchodzi miejsce kształcenia intelektu. Jako precyzji odwzierciedlenia. Gdy ta precyzja jest pamięć działa wyśmienicie. Najprostszym początkiem precyzji jest wyłączenie intelektu jak u dziecka które chłonie świat jak gąbka. Dopiero z czasem powinniśmy kroczek po kroczku intelektualną analizę rozszerzać.

        Piękno czasów renesansowy nowożytności polegało na tym że ta matematyka była bardzo blisko życia. Była jasna. Teraz odkleiła się od doświadczenia i ludzie uczą się papki bełkotu.
        • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 10:07
         Dlatego warto się uczyć historii różnych dziedzin. Bo u źródła jest jasność, która później się gmatwa. Jeśli weźmiesz współczesny podręcznik ekonomii to nie wiesz o czym ten bełkot. Jeśli posłuchasz starodawnych ekonomistów wszystko jest jasne w odniesieniu do świata życia.
         • dotera Re: Ciekawe czy ta pani mówi prawde 03.12.22, 10:09
          Świat nowożytny miał piękna precyzję języka. Nowoczesność wprowadziła manipulacyjne paranaukowa technicznosc. Żeby to co jasne zrobiło się Bóg wie jak trudne. To jest największą klęska edukacji. Niestety przejęły edukację służby zgodnie z protokołami mędrców.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka