Dodaj do ulubionych

Jaki sens ma OBWE bez Rosji?

03.12.22, 04:13
Kolejna instytucja o niczym żeby wypłacać politykom diety. OBWE bez Rosji to po prostu NATO.

To główny powód tej wojny, a nie skutek.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Jaki sens ma OBWE bez Rosji? 03.12.22, 04:17
   Politycy tworzą współcześnie mnóstwo instytucji które nic nie znaczą. Tak jak PiS który otwiera sobie encyklopedie znajduje kolejne hasło i tworzy instytucje od tego hasła . Co jest paradoksalnie bardzo rosyjskie. Modernizacja odgórna czyli bojarom brody golić za cara Piotra i budować nową stolicę . Duch polski był o oddolnym organizowaniu się ludzi.
   • dotera Re: Jaki sens ma OBWE bez Rosji? 03.12.22, 04:19
    Tak samo parlament europejski. Czysta zinstytucjonalizowana korupcja. Czyli dać politykom narodowym wysokie pensje żeby zdradzali swój kraj wiedząc że pieniądze zarobią poza swoim krajem.
    • dotera Re: Jaki sens ma OBWE bez Rosji? 03.12.22, 04:24
     Jak byłem mały myślałem że reprezentacja demokratyczna to równość. Dopiero z czasem zrozumiałem że dokładnie odwrotnie. To teatrzyk z ukrytymi realnymi władzami w którym należy opłacać sowicie ludzi skorumpowanych.

     Zadziwia mnie fakt że krytykujemy w historii polską tzw demokrację szlachecka i jednocześnie wszystkie jej wady które są w współczesnej demokracji powtórzone uważamy za wartość. Jest jeden na jeden to samo i raz jest źle a drugi raz wyśmienicie
     • dotera Re: Jaki sens ma OBWE bez Rosji? 03.12.22, 04:33
      Jest idiotyczne utożsamienie demokracji z samorządnościa.

      Jak najbardziej samorządność ludzi o decydowaniu o swoim życiu bezpośrednim. Ale kwestie narodowe są kwestia kompetencji . Z definicji wybrani ci których ich nie mają w imię reprezentacji będą ludźmi zależnymi.
      • dotera Re: Jaki sens ma OBWE bez Rosji? 03.12.22, 04:39
       Absurd reprezentacji jest ukazany do końca w lewicowej polityce tożsamości. Czyli jak dadzą mi ostra z czarną skórą i generał lesbijkę to będzie równość. Co to do diaska ma wspólnego z równością jeśli miliony czarnych będzie żyło w całkowitej biedzie. Po prostu zależny i jako taki skorumpowany czarny u władzy który tylko skompromituje to co reprezentować ma niby. Ludzie o wiele szybciej awansują jeśli widzą jasno najtwardsze reguły życia. Bo życie choć twarde ma jedną cechę umożliwiająca awans. Nieustannie zmienia się . Władza to wie i tworzy mechanizmy korupcyjne w imię tzw równości żeby właśnie utrzymać monopol swojej władzy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka