Dodaj do ulubionych

Gdyby najważniejsza była siła fizyczna

28.12.22, 20:13
Nie poświęcano by tyle energii na pranie mózgów. Niezależnie jak ideologia pokaże ci dobitnie własną konieczność, po to tylko pokaże żeby przeciwną nie chciała się odważyć. Rzeczywistość to wybór wartości . Na początku ten wybór jest pyłkiem. Ale później z ziarna wyrasta olbrzymi mocny dąb. Ci którzy wskazują że coś jest tylko pyłkiem i brak mu mocy fizycznej ukrywać chcą ta immanentną siłę tkwiącą w środku ziarenka.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Gdyby najważniejsza była siła fizyczna 28.12.22, 20:25
   Sama natura materialną jest zaprzeczeniem materializmu. Materializm niezwykle ekscytuje siła grawitacji. Więc czemu drzewa rosną do góry? Czemu to że jabłko spadło na głowę Newtona ma być ważniejsze od tego że najpierw znalazło się u góry.
   • dotera Re: Gdyby najważniejsza była siła fizyczna 28.12.22, 20:27
    I taki jest sens ideologii materialistycznej. Żelazne prawa postępu są tylko opisem początku procesów gnilnych
    • dotera Re: Gdyby najważniejsza była siła fizyczna 28.12.22, 20:32
     Po wojnie komunizm zwyciężał. Coraz więcej państw wchodziło w jego strefę. W przeciągu dwóch dekad upadł na amen. Teraz też mówią że amerykański globalizm jest przyszłością w chwili gdy widać że zaczyna się sypać . Nie należy zbytnio wierzyć w wieczność postępu . Rzeczywistość biegnie po kole. A raczej po spirali. Owszem jest w niej postep, ale trzeba ciągle się kręcić w kółko żeby lekko unieść w gore

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka