Dodaj do ulubionych

Wszyscy pytaja dlaczego zdarzyło się nieszczescie

14.01.23, 22:11
Nikt nie pyta dlaczego mu właśnie zdarzyło się szczescie. CHoć logicznie powinno być odwrotnie. Wszak szczesciem nazywamy przypadkowy los wygrywajacy w loterii.

Pytanie zawsze jest bez odpowiedzi. Można przypuszczać, że teoria karmy jest najzgrabniejsza i najlogiczniejszym uogolnieniem bezposrednich doswiadczen. Ale z definicji jest tu zasłona niewiedzy , zapomnienia i nie ma specjalnie sensu starac sie zajrzec w zasadzie nie wiadomo gdzie.

Inaczej jest z pytaniem po co się zdarzyło nieszczescie. Wydaje się ze tu odpowiedzi się pojawiają szybko i to takie ktore naklaniaja do wiekszej madrosci.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Wszyscy pytaja dlaczego zdarzyło się nieszcze 14.01.23, 22:21
   Nie pytamy dlaczego zdarzyło się nam szczescie bo intuicyjnie jestesmy na nie nastawieni. Jako coś co nam się powinno po prostu zdarzyć. I może wcale nie jest to naiwne do końca. Przyszłość jest dziedziną szczescia. Tyle ze jestesmy także w terazniejszosci a z tyłu mamy przeszłość. Mysle ze z tylu mamy jeszcze wiecej cierpienia. Tak jak na dnie oceanów mieszkają najbardziej przerazajace stwory tam tez mieszka nasza przeszłość. I lepiej dla nas by została zapomniana. Gdy poziom nieszczesc jest zbyt duzy być moze zbyt duzo zyje się przeszłością, ciemnością , zaglądaniem pod podszewkę. Zamiast jasnym działaniem szczerym bez drugiego dna. Naiwnym do szczescia.
   • dotera Re: Wszyscy pytaja dlaczego zdarzyło się nieszcze 14.01.23, 22:30
    Odpowiedzi na pytania : "dlaczego? za co ? za jakie grzechy ?" nie ma. Odpowiedzi na pytanie Po co pojawiają się jaśniej. W gladiatorze byl tekst ze kazdy doswiadczy tylko tyle ile jest w stanie zniesc. Małe doswiadczenia niczego nie ucza. Doswiadczenia po ktorych pytamy dlaczego wlasnie ja uczyc moga spraw fundamentalnych.
    • dotera Re: Wszyscy pytaja dlaczego zdarzyło się nieszcze 14.01.23, 22:33
     przy czym ludziom zdarzaja sie naprawde straszne rzeczy jak wojny, cierpienie fizyczne przy ktorych wlasne uzalanie sie jest smieszne
   • dotera Re: Wszyscy pytaja dlaczego zdarzyło się nieszcze 18.01.23, 08:40
    Ludzie nieszczesliwi zapadają sie w sobie i wolą noc niż dzień. Gaszą swoją skuteczność. Myslę ze to zaklęte koło. To przyciąga pecha.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka