Dodaj do ulubionych

Zgliszcza kultury. Kingsize

02.02.23, 21:30
W filmie Kingsize jest scena gdy normalni ludzie wchodzą do pomieszczenia w ktorym była kraina krasnoludków. Jest zwykłe śmieciowisko, które z perspektywy krasnoludków była całą krainą. Dla mnie to symboliczna scena symbolizująca siłę i konsumpcję wygrywająca z kulturą. Kultura tworzy się tam gdzie są niedobory i coś co gdzie nie indziej nie ma wartości nabiera wartości i poswieca się temu cala uwagę. Tak jak eskimosi mają podobno kilkadziesiat słów opisujące rozne rodzaje sniegu i podobnie nomadowie pustynni dotyczace pisasku. przychodzaca siłą i moc tylko odbiera sens.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Zgliszcza kultury. Kingsize 02.02.23, 21:36
   W zyciu nie ma znaczenia skala kingsajzu , tylko właśnie ten flow sensu ktory może być w bardzo trudnych okolicznościach. A może wrecz właśnie bywa w takowych.
   • dotera Re: Zgliszcza kultury. Kingsize 02.02.23, 21:40
    Ciekawą właściwością życia ludzkiego jest to ze ma tak roznorodne formy. Niby w nim wiele nie jest do zrobienia. Chodzi się, je się, walczy o przeżycie, ale poruszanie się w ramach tych czynności tworzy tak wiele niepowtarzalnych sytuacji, najrozniejszych kultur.
    • dotera Re: Zgliszcza kultury. Kingsize 02.02.23, 21:45
     Wspolczesnie tracimy ten flow, bo jest przytlaczajaca siła kultury konsumpcyjnej i rozwiniętej technologii, która sprowadza zycie mnostwa ludzi w zasadzie jedynie do zazdrosci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka