Dodaj do ulubionych

Czy należy wierzyć ludziom?

24.02.23, 12:11
Zastanawia mnie gdzie jest granica. Albowiem argumenty mam po dwóch stronach.

Myślę ze odpowiedzią jest własna reakcja na komunikat przekazywany. Jeśli jest zbyt dużo emocji , wierzyć nie należy. Media propaganda lubią pobudzać emocje. Nieważne czy złe czy dobre.

Z drugiej jednak strony wielkich fałszerzy wyrafinowanych nie ma tak wielu i nie specjalnie mają możliwości opanować całej materii świata do swojego dzieła. Zresztą jak ktoś bardzo chce coś sfałszować paradoksalnie może przejść na drugą stronę. Taka misterna robota wymaga bowiem oddania a ciezko byc oddanym i jednoczesnie miec wrogie zamiary,

Trzeba być krytycznym jeśli chodzi o przyswajane informacje ale nie paranoicznym. Prawda nie jest tak bardzo ukryta, choć wymaga trudu żeby ją poznać. ale ludzie raczej mówią prawdę, choć też zdarza się ze kłamią.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Czy należy wierzyć ludziom? 24.02.23, 12:17
      Kiedyś jeden filozof powiedział ze jego koledzy starają się wyprzedzić absurdalnie myślenie. Słyszałem to zdanie poza kontekstem już nie pamiętam o co mu konkretnie chodziło, ale dobrze oddawało mój stan umysłu paranoiczny. Chęć wyprzedzenia myslenia zamiast uznania ze rzeczy się mają tak jak się mają. Ten krytycyzm dopiero jest samooszukiwaniem się.
    • dotera Re: Czy należy wierzyć ludziom? 24.02.23, 12:35
      W muzyce mówi się o fałszowaniu. Bardzo podoba mi się to sformułowanie bo oddaje sens prawdy i klamstwa. Prawda gładko płunie, a fałsz zawsze ma swobie jakiś zgrzyt , piasek w trybach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka