Dodaj do ulubionych

"Wsparcie" USA

25.02.23, 19:01
USA daje ci bron na krechę, wartość ich przemysłu militarnego rośnie o 1/3, obywatele upadłego kraju giną całkowicie za nic w masowych ilościach, za interesy garstki oligarchów w dodatku z innej grupy etnicznej, oraz najgrubsze interesy kapitału amerykanskiego, bo nie tylko broń ale i gaz, ale przede wszystkim ich waluta bo o wartość dolara idzie wojna odcinając EU od ROsji i Chin.

Ukraina nie tylko nie wejdzie do Unii co sama walczy o to zeby ta Unia była jak najsłabsza więc tym bardziej nie będzie sensu jej przyjmowania
Obserwuj wątek
  • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:03
   Rozne są brudne wojny i lezace za nimi intresy, ale ta jest po prostu jak z komiksu zła. Bardziej absurdalnej sytuacji jeszcze nie było gdy jedna strona zgarnia całą pulę z bonusami a wszyscy tracą , w tym walczący skrajnie biologicznie.
   • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:07
    Rząd USA jest diaboliczny. To czysty satanizm. Cały świat chcą zatopić zeby miec jeszcze więcej zysków , podczas gdy ich obywatele maja coraz gorzej. A mogli by mieć całkowicie dobrze bo USA jest krajem całkowicie mogącym życ samowystarczalnie w dobrobycie. To nawet nie chodzi o to ze oni walczą o swoje przezycie. Oni walczą o to zeby mieć wszystko a inni nic nie mieli.
    • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:12
     A najlepsze jest to ze Rosja wcale na tej wojnie nie osłabnie. Wrecz przeciwnie jesli rozwinela swoje technologie wojskowe w przyszłości przełoży się to na technologie cywilne teraz juz przy gospodarce kapitalistycznej a nie przeciwskutecznej socjalistycznej. Integrują naród który się rozpadał. Zwiększa się ich ilość sojuszy na świecie a nie zmniejsza patrz Brics.
     • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:16
      Jest całkowitą bzdurą ze Rosja długo siedzi w tej wojnie bo przegrywa.

      Oni siedza z przyczyn politycznych długo. Gdyby uzyli swojego lotnictwa jak USA uzywa na swoich wojnach złąmaliby Ukrainę szybko ale mogli by mieć problemy z sama Ukraina z zaprowadzeniem tam porzadku. Mowiłem na starcie tej wojny. Jesli szybko wejdą ROsjanie, oni będą mieć gruby problem.

      A tak cały czas czekają z mozliwością dogadania się z zachodem i a jednocześnie wybijają wojsko ukraińskie co było od poczatku ich celem, zdemilitaryzować Ukraine.
      • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:19
       Jak bowiem się demilitaryzuje Ukraine? Nie widze innej opcji niż wykonczyc armię demograficznie. Nie sa w stanie okupacji zrobić całej Ukrainy.
       • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:34
        Zwracam uwagę , ze oni już walczyli z Czeczenią i dziś Kadyrow jest po stronie Putina i walczy na Ukrainie na pierwszej linii jako szpica bojowa Rosji.

        Scenariusz może się powtórzyć z Ukrainą jeśli ktoś myśłi ze ta wojna odetnie te narody na wieki od siebie moze się pomylić.

        Ukraina nie ma żadnych zysków w EU. To mrzonka całkowita. NIgdy nie miała , nie umie rozwiazac swoich problemów, za daleko są jej przestrzenie od Europy. W końcu do nich dotrze ze mogą mieć interesy z Rosją i Chinami oczywiste,

        I WTEDY GNIEW POJDZIE NA NAS.

        My możemy być w katastrofalnej sytuacji geopolitycznej po tej wojnie
        • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 19:40
         CHociaż kto wie. Może narody słowiańskie potrzebują trochę grozy. Bo iluzja wzrostu konsumpcji , która właśnie się skończyła wykańcza nas a nie wzmacnia. Teraz przychodzą czasy rachunków. A złe czasy tworzą wielkie narody a nie dobre.
  • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 20:00
   Przecież ślepy chyba zobaczył co jest powodem tej wojny gdy bąbelki gazu pokryły powierzchnie Bałtyku jak szampan.

   Gdyby chodziło o względy etyczne jak wszyscy deklarują po prostu by odmówili skupiowania gazu. Czemu więc ktoś uznał ze musi wysadzić rurę?

   Bo ta wojna jest w istocie przeciwko Niemcom . Ameryka wypowiedziała wojnę Niemcom chcac ich odciąć od Rosji i wten sposob uzależnic od siebie.

   I co zreszta się potierdziło w atyukule wybitnego amerkanskiego dziennikarza dokładnie opisującego przebieg rozwalenia tej rury przez amerykanow przy pomocy norwegów ktorzy zreszta tez mieli na tym zyski ekonomiczne.
  • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 20:14
   Tragedią Polski jest to ze to co jest w naszym stu procentowym interesie jes przedstawiane jako nam wrogie.

   Zyjemy w czasach gdy nie musimy zyc targani miedzy wschodem i zachodem tylko doskonale dogadani z obydwoma stronami. Niemcy nas potrzebują, w niczym nam łaski nie robią ze nas łaskawie wpuscili do Unii, oni nas potrzebują. ROsja zaś nie ma do naz zadnych roszczeń , chetnie miałaby z nami interesy i ma interesy z Niemcami. W tym rozdaniu nie bylibyśmy skazani na rozbiór tylko dokładnie zbalansowani z dwóch stron! A kartą przetargową naszą nawet gdyby bez powodu chciano by nas rozebrać byłoby to ze mozemy robić to co wlasnie robimy co nie jest w nikogo interesie oprocz amerykanow , a ich egzysencjalnym
   • dotera Re: "Wsparcie" USA 25.02.23, 20:19
    ALe to by wymagało od polski polityków formatu swiatowego i madrości obywatelskie naroduj. Bo musielibyśmy wytrzymać presję USA. A my w stosunku do USA to jak powiedział Radziu znowu im zrobimy laskę i uznamy ze jest ok. Bo nasza niepodległość to uwiesić się na kimś zamiast budować swoją moc. Myslenie panienki na wydaniu odwieczne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka