Dodaj do ulubionych

Historia filmu krótsza niż się wydaje

13.03.23, 07:54
Historia, która trwa nieco ponad wiec, nie jest nawet tak długa. Tylko się powtarza.

Ledwo pojawiło się kino dźwiękowe cały repertuar już został zaprezentowany. Kino od początku było upolitycznione jak i żyło z demoralizacji. Lata 60/70te nie wniosły nic co nie było na starcie od razu promowane jeśli chodzi o kwestie obyczajowe. Totalitaryzm od razu stworzyły swoje wielkie filmy

pl.wikipedia.org/wiki/Pre-Code_Hollywood
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Historia filmu krótsza niż się wydaje 13.03.23, 08:08
   Wspołczesnego kina amerykańskiego nie oglądam już wcale bo mam wrażenie ze to nie filmy tylko materiały propagandowe. ALe poźniej zacząłem kojarzyć ze to już było wcześniej, a poźniej dowiedziałem się, ze od samego początku. W telewizji współczesnej każdy już chyba program jest tylko przykrywką dla szerzenia propagandy.

   Modernizm jest w zasadzie tożsamy z historią powstania kina jak i historią psychoanalizy. I te dwie dziedziny są ze sobą ściśle związane. Chodziło w nich o propagandę by wyeliminować to co wyższe z kultury i sprowadzić do materializmu i najniższych instynktów. Zamknąć ludzi w klatkach nie tylko rodzacych się totalitaryzmów. Totalitaryzm to tylko efekt uboczny już trwającego mainstreamu. Po co korporacjom wolni ludzie? Korporacje potrzebują niewolników którzy będą konsumować. I to jest podstawowy sens materializmu psychologizmu 20 wieku.
   • dotera Re: Historia filmu krótsza niż się wydaje 13.03.23, 08:24
    Dziś modny jest Harrari wsrod propagandzistów korporacji. Opowiada niemiłosierne bzdury i po to jest promowany. ale w tym nie o prawdę chodzi tylko o formowanie umysłów tak by dały się zamknąć w klatce władzy korporacji. To wcześniej robił marksizm. Zaczarować ludzi tak by dali się przekonać ze niewola jest ich sensem życia
    • dotera Re: Historia filmu krótsza niż się wydaje 13.03.23, 08:35
     W jodze są trzy guny. Sattva Rajas i Tamas.

     Film jako coś co błyska i jest projekcją a także przemija z definicji jest Rajas. Film jako coś co kształtuje nasze wyobrażenia i zamyka je w martwe formy swiatopoglądu i jest wyswietlany w ciemnocie sali na nieruchomym ekranie a my siedzimy i zremy pop corn z definicji jest Tamas. Co lubi podkreślać zresztą swoją agendą Holywood.

     Ale jedno jest pewne Sattvy w tym nie uświadczysz
     • dotera Re: Historia filmu krótsza niż się wydaje 13.03.23, 08:50
      ALbowiem jej warunkiem jest zdolność do wycofywania zmysłów.

      To co zrobił film to zintensyfikował Tamas. Jeśli Platon mówił o jaskinii Platońskiej i zyciu jako spektaklu cieni to film wzniósł to na wyższy poziom piekła, a internet wprost to wyraził mówiąć o wirtualnej rzeczywistości z której wyjście już jest wyzwoleniem. A przecież dopiero wychodzimy z niej do jaskinii Platona którą niegdyś uważano za zniewolenie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka