Dodaj do ulubionych

natrysk bez brodzika

16.12.09, 06:23
Mieszkanie na piętrze.

Ponoć są komplikacje, żeby taki natrysk zrobić?

www.domosfera.pl/wnetr/1,93229,5978083,Prysznic_bez_tradycyjnego_brodzika.html
Czy może ktoś z Was podzielić się doświadczeniem jak go zrobić?

Jak to cenowo wychodzi? Chodzi mi o faktyczną instalację a nie o sprzęt.

I do użytkowników:

Czy warto?
Obserwuj wątek
    • mruwa9 Re: natrysk bez brodzika 16.12.09, 08:22
      Porzadna izolacja Aqua Stop (plynna folia z systemem tasm) pod plytki i da sie. Zamiast
      plytek mozna tez podloge wylozyc elastyczna wykladzina zgrzewana ( Tarkett?), latwiej
      wymodelowac splyw w kierunku kratki odplywowej. Mam taka kabine i zaluje. Kabina w
      ksztalcie szescianu z otwieranymi drzwiami (jedno skrzydlo otwierane, drugie
      nieruchome, stanowi scianke) i nie ma mozliwosci idealnego, 100% uszczelnienia tej
      scianki, zawsze jakas ilosc wody znajdzie mozliwosc ujscia, wydostania sie poza kabine.
      Nie mam wymurowanego brodzika, cokolu, bo mialo byc lekko i latwo do sprzatania, jest
      mocno upierdliwie, bo po kazdym prysznicu trzeba sprzatac cala lazienke. Murowany
      cokolik mi sie nie podobal, wiele lat temu tak mialam i bylo tez do bani- fugi szybko sie
      zabrudzily (ale to bylo dawno temu,w erze fug cementowych), plytki byly bardzo trudne
      to utrzymania w czystosci (bo mydlo w kostce + twarda woda pozostawialy osad niemal
      nie do usuniecia), brodzik wymurowany nie mial zadnej przewagi nad gladkim, akrylowym,
      brak brodzika oznacza zalana lazienke.Do tego strach, ze cos spadnie na podloge i
      uszkodzi plytki. Zaluje, ze dalam sie namowic na takie rozwiazanie. Wyglada ladnie, ale
      jest niepraktyczne ( z punktu widzenia osoby, ktora sprzata potem te lazienke). Chyba,
      ze wykladzina typu Tarkett na podloge.
        • mruwa9 Re: natrysk bez brodzika 16.12.09, 09:10
          estetycznie fajne. uzytkowo- tak sobie, chyba, ze masz sluzbe , ktora sprzata Twoj dom.
          Albo inne rozwiazanie, np. prysznic we wnece, wymurowane scianki, ktore da sie idealnie
          uszczelnic, zbudowany cokolik chroniacy przed wylaniem sie wody na lazienke, ale
          wowczas rownie dobrze mozna zamontowac brodzik.
          • fruziaz Re: natrysk bez brodzika 16.12.09, 10:31
            Zupełnie się nie zgadzam z opinią mruwa9. Załączam zdjęcia mojej łazienki (wtedy
            jeszcze niezamieszkałej). Świetnie się użytkuje, dobrze sprząta. Opłytkowanie dało
            możliwość zrobienia kabiny o niestandardowej wielkości. Na początku strasznie
            przeszkadzał mi próg - samowolka wykonawcy, ale teraz mam spokojną głowę, że nie
            zaleję łazienki nawet przy bardzo długim prysznicu.
                • boss102 Re: natrysk bez brodzika 16.12.09, 14:06
                  To ma być prysznic tylko z jednej strony ze ścianką odgradzającą, typu jakiś
                  panel szklany.
                  Łazienka jest mała i ciemna ( bez okna) dlatego pomyślałam, że taki prysznic nie
                  zagraci pomieszczenia. Ma się też do niego wygodnie wchodzić. Mam dwójkę małych
                  dzieci, więc pomyślałam, że taki będzie dla nich bezpieczniejszy.
                  Jednakże nie wiem jakie są minusy posiadania bądź robienia takiego właśnie
                  prysznica, i stąd to moje pytanie.
                  PS Przepraszam piszę chaotycznie, ale śpieszę się w przerwie między "pracami".
                  Dziękuję za dalsze uwagi.
            • mruwa9 Re: natrysk bez brodzika 16.12.09, 11:22
              ale Ty de facto masz brodzik, tyle, ze wymurowany i wylozony plytkami. Ja pisze o kabinie
              bez brodzika, cos w tym stylu:
              www.hafa.se/web/Duschhorn.aspx
              te z drzwiami przesuwnymi moga lepiej chronic przed wylewaniem sie wody poza kabine,
              bo profile tworza prog, ale wowczas taka kabina nie ma zadnej przewagi nad brodzikiem,
              poza mozliwoscia pofantazjowania z wymiarami. Ja chcialam sobie ulatwic zycie, zeby
              zlikwidowac zachylki i progi, gdzie gromadzilby sie brud, a w efekcie- utrudnilam, bo z
              tego prysznica nie da sie normalnie i swobodnie korzystac.
    • 2man2man Re: natrysk bez brodzika 22.12.09, 14:34
      Bardzo fajne, podoba mi się takie wykończenie i kabina bez brodzika. Czy to jest
      funkcjonalne? I tak jest obudowane, więc pozostaje tylko kwestia wyprofilowania
      podłogi, tak aby nie gniła i żeby woda bez problemu spływała do odpływu. Polecam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka