Dodaj do ulubionych

Aranżacja łazienki-proszę o pomoc

08.08.11, 23:15
Pomóżcie proszę, bo osiwieje od myślenia nad urządzeniem łazienki.

Opis pomieszczenia:
Łazienka ma wymiary 2.42m x 1.84m. Dziura na drzwi jest 90cm, na krótszej ścianie i jest oddalona od dłuższej ściany tylko 4cm. Na wprost drzwi jest grzejnik 62x160 odstający na 17cm.

Nasza wizja łazienki:
- pralka zabudowana w szafie z drzwiami ażurowymi( w poziome deseczki)
- kibelek podwieszany, nad kibelkiem półka na jakiś obrazek/zdjęcie czarno-białe w ramce i wyżej szklane półki ze szkła matowego
- wanna asymetryczna z deszczownicą i kotarą. Dla nas wystarczy w zupełności 150x70, ale takiej nie udało nam się znaleść więc będzie albo 150x90 albo 160x80
- grzejnik planujemy albo przenieść bliżej drzwi na dłuższą ścianę, albo zlikwidować jeśli ktoś odpowie twierdząco, że samo ogrzewanie podłogowe wystarczy.
- umywalke chcemy postawić na blacie w kolorze dębowym na białej szafce, nad umywalką lustro w srebrnej ramie a po obu stronach kinkiety.
- na ściany chcemy położyć kafelki VIVES Mugat Blanco 10x20 białe błyszczące. Na krótrzej scianie przy wannie i na dłuższej z kiblekiem i szafą chcemy kafelki na całej lub prawie całej wysokości. Na pozostałych dwóch ścianach raczej do wysokości ok. 120cm. To co zostanie bez płytek chcemy pomalować na jasny fiolet.
- na podłogę płyki imitujące drewniane deski np. 25cm x 100cm albo 16x100 albo krótsze 15cm x 60cm

Stworzony przez Nas projekt łazienki:
images35.fotosik.pl/838/0bae22151ad9b6a8med.jpg
images37.fotosik.pl/988/763282b1777e8e8d.jpg
images40.fotosik.pl/1017/d61e59c111044726.jpg
Podobny styl lazienki jaki chcielibysmy osiągnąć:
images37.fotosik.pl/988/0047c7cf141125a3.jpg
Podobną szafkę pod umywalkę chcielibyśmy zrobić.
images47.fotosik.pl/1025/2a13bba3c9ce767f.jpg
Dylematy
- grzejnik, zostawić? przenieść? ogrzewanie podłogowe?
- czy pralka zabudowana to dobry pomysł?
- kotara czy szklany parawan?
- umywalka na blat czy w blat?
- myśleliśmy żeby obłożyć innymi kafelkami ściankę nad kibelkiem i z tych samych płytek zrobić szafkę pod umywalkę. Macie pomysł jakich użyc płytek i w jakim kolorze?

Napiszcie proszę co sądzicie o naszej wizji. Konstruktywna krytyka bardzo porządana
Obserwuj wątek
    • syla179 Re: Aranżacja łazienki-proszę o pomoc 17.08.11, 09:28
      Super pomysł z zabudową pralki. Tego mi było trzeba:) A co do projektu to bardzo fajny pomysł i dobrze przemyślany. Ja wstawiłabym prysznic ale z tym się nie dyskutuje - co kto lubi. Zastanawia mnie też ilość półeczek nad wanną. Potrzebujesz tylu? To sprzyja nastawianiu niepotrzebnych rzeczy.
      • evik_333 Re: Aranżacja łazienki-proszę o pomoc 17.08.11, 11:43
        Przemyslałam to i masz racje z tymi pułeczkami. Zapewne i tak postawie tam jakieś koszyczki żeby nie było wszystko na widoku.
        Zmieniłam tylko szafkę pod umywalkę, bedzie to stara komoda przerobiona i zaimpregnowana.
        Za dwa tygodnie rozpocznie sie realizacja projektu:)
        Dziekuję za zainteresowanie!
        • milamilka Re: Aranżacja łazienki-proszę o pomoc 20.08.11, 22:55
          Przede wszystkim zamknij pralkę 2 skrzydłami drzwi i podziel na 4 pary drzwiczek, taka jedna wielka płaszczyzna drzwi ciężka i trudny dostęp, ale to każdy kumaty stolarz Ci od razu powie.
          Skoro masz ogrzewanie podlogowe to po co Ci taki wielki grzejnik?? Mały z grzałką do suszenia ręczników nie podłączany w ogóle do instalacji albo w ogole bez, jeśli lazienka jest w bloku to będzie wystarczająco ciepło.
          Lustro jest za małe i najlepiej wygląda wklejane w płytki no albo jak ktoś woli wieszane w ramie ale większe.
          Półki nad wanną wyglądają źle, ja bym z nich zrezygnowala. Potrzebny też jest parawan nawannowy jeśli nie chcesz mieć powodzi w łazience po każdym prysznicu.
    • ikaria80 Re: Aranżacja łazienki-proszę o pomoc 22.09.11, 10:06
      Zastosowała bym umywalkę nablatową stawianą na blacie w troszeczkę innym kształcie.Bardziej obłą.Myślę,że bardziej będzie się komponowała z obłym kształtem wanny i wc.
      www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=3985&dzial1=71&nr_dz_gl=1&lang=pl
      A może zmieszczą się dwie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka