Dodaj do ulubionych

jakiej firmy lodówka (srebrna)?

11.10.04, 14:41
Witam!

W najbliższym czasie mam zamiar kupić lodówkę. Koniecznie srebrną! :)
Upatrzyłam sobie GORENE (są bardzo, bardzo ładne w środku; na zewnątrz z
resztą też), ale sprzedawca tę firmę odradzał... :(
Czy możecie mi doradzić jakiej firmy lodówkę kupić?
I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!
Sylwia
Obserwuj wątek
    • matania Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? 11.10.04, 18:28
      my też planujemy taki zakup,właściwie wszyscy producenci mają w ofercie takie
      lodówki,my się zastanawiamy między Ariston i Hooverem, ważne, żeby były 2
      agregaty i zużycie energii niskie, dodatkowe bajery typu klimatyzacja czy
      funkcja no frost kosztują więcej ale też warto je rozważyć
      • agnie_szka9 Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? 12.10.04, 12:54
        mi tez sie podoba gorenje, i ja tez rozważam jej zakup. tylko że mi sprzedawca
        zachwalal. dziwne...
      • Gość: slawko Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:05
        ariston nie oferuje lodówek z dwoma agregatami. moga tam być jedynie dwa
        termstaty!!!
        ja kupiłbym electroluxa, ariston tez ok. ew liebherr, ale jest droogi.
        miłego kupowania
        p.s.wyglad w lodówce to rzecz ważna ale nikt nie siedzi przy otwartej lodówce i
        ni epodziwia jej. ważny jest agregat i gaz w nim uwieziony :)
      • Gość: Mika Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.tvgawex.pl 19.10.04, 12:40
        Ja kupiłam INDESIT i jestem bardzo zadowolona.
        • Gość: slawko Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.04, 16:42
          indesit jest ładny ale to też lakier. ale skoro jest ładny to czem nie.
          nowe electroluxy maja na drzwiach inox (jasny matowy, gruba stal) te ciemne np
          ariston amica to stal nierdzewna lakierowana - jest cienka.
          miłego ogladania lodówki
          :)
    • Gość: adalo333 Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.crowley.pl 12.10.04, 12:59
      inox tylko firmy Liebherr ! Lodówka na lata.
    • Gość: Andy A Hoover? IP: 83.238.0.* 12.10.04, 13:21
      CZy ktos posiada wiedzę na ten temat? Czy są coś warte?
      • spokoman Re: A Hoover? 12.10.04, 14:26
        Ze swej strony polecam Gorenje, kupiliśmy i jestesmy bardzo zadowoleni. 2
        agregaty, bardzo elegancki środek i jest funkcjonalna. Znajomi też mają i oni
        nam polecili. W Media M. sprzedają się bardzo dobrze.
        • Gość: Yellow Gorenje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 17:47
          Mam, duza, pojemna, funkcjonalna. Ze specjalnymi podstawkami na piwo ;)
    • kangur4 Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? 12.10.04, 16:32
      Polecam Aristona, ładny włoski design, wiele funkcji, pomysłowo rozpracowany
      środek.
      • ant777 Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? 13.10.04, 10:35
        Ariston? to chyba jakaś kpina
    • Gość: gaga Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.238.71.148.adsl.inetia.pl 12.10.04, 20:31
      Liebherr! Wysoka jakość, porządna obudowa, bezawaryjny agregat.
      Dwa lata temu wybierając lodówkę byłam zdecydowana na Liebherra właśnie.
      Tylko, że potrzebowałam do zabudowy, a odpowiadający mi model był tylko w
      inoxie. Więc kupiłam AEG. I jestem zadowolona.
      • Gość: dav09 Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.stansat.pl 23.10.04, 00:16
        Lodówki Amica lipa
        Lodówki Whirlpool montowane w wiekszości w Polsce ( Polar=Ignis włoski)
        Bosch strata pieniędzy
        Electrolux tylko modele półokrągłe drzwi ( oryginał Sweden) reszta Italy
        Liebherr bardzo dobry sprzęt ale trzeba zwrócić uwagę gdzie montowany i jaki
        agregat
        Zanussi szkoda słów
        Siemens to samo co Bosch może o jeden punkcik wyżej(zależy w jakim kraju
        montowany)
        Gorenje coś pomiędzy Electroluxem a Whirlpoolem
        Aeg były klasa światowa dopóki Electrolux nie przejoł. Klasy Liebherra
        A Hoover to Candy też bym nie polecił.
        Mastercook czyli wrozamet od lodówek i pralek zdaleka, kuchnie o.k
        Ariston klasa Siemensa
        Indesit coś jak polar

Ale jak sięznasz to dopiero masz urwanie głowy co zakupić.
        Ale mój typ Electrolux Solution

• Gość: mieszko_ok Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.109.212.* 13.10.04, 09:31
      A ja kupiłem Electrolux'a w promocji M.M. (weekend bez VAT'u). Zaoszczędziłem
      ok. 600-,
      Jestem z niej zadowolony - 185 cm, dwa agregaty, cicha, klasa A, INOX, bez
      zbędnych bajerów.
      • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.04, 12:49
        lodowka z inoxu, ale prawdziwego ,a nie ocynku pokrytego pcv "inox look" to
        koszt conajmniej 6 tys. W dodatku niewiele firm oferuje takei produkty.
        • Gość: mieszko_ok Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.109.212.* 15.10.04, 09:02
          Producenci stosują różnych chwytów żeby skłonić klienta do zakupu. Kolor jest
          jednym z nich.

Blachę do agd najczęściej pokrywają lakierem proszkowym.
          A jeden z najbardziej znanych polskich producentów kabin natryskowych, profile
          robił z lakierowanej blachy ocynkowanej.
          O foliach nie słyszałem, ale pewnie niektózy tak robią.
          Ta moja ma na pewno INOX ale tylko na zewnętrznej stronie drzwi. Boki są
          lakierowane (w mojej aranżacji nie przeszkadza, boki są zasłonięte).

100% INOXA nie spotkałem.
          • Gość: slawko Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:06
            100% inox to liebherr za 6500 pln
          • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:10
            otoz nie, nikt juz proszkiem nieporywa materialu do produkcjie agd. Stosowane
            sa do tego specjalne lakiery zwane "colaminatami" nakladane na blace juz w
            hucie.
            W przypadku kolorow, to 99% "kolorowych" agd jest robionych z blachy
            plastyfikowanej PCv, m.in. firmy Lampre.
            Co zas, do electroluxa, musze cie zmartwic, ale to co masz to niejest inox.
            To jest wlasnie pcv. Nimasz sie co martwic:) latwiej to utrzymac w czystosci
            niz inox:)
            • Gość: mieszko_ok Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.109.212.* 15.10.04, 14:31
              Nie wiem skąd masz dane o 99% kolorowych. Gdzieś to jest publikowane?

Pcv łatwo odróżnić od lakieru, czy INOXA. Nowoczesne technologie, o których
              piszesz, są stosowane ale może niekoniecznie na naszym rynku.
              Mój Ele. ma INOXa.
              • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 14:39
                Gość portalu: mieszko_ok napisał(a):

> Nie wiem skąd masz dane o 99% kolorowych. Gdzieś to jest publikowane?

wieloletnie doswiadczenie z pracy na tym rynku

> Pcv łatwo odróżnić od lakieru, czy INOXA. Nowoczesne technologie, o których
                > piszesz, są stosowane ale może niekoniecznie na naszym rynku.

Otoz, nie zawsze latwo odroznic lakier od pcv:, oczywiscie w kontekscie ocynku.
                Natomiast w kwestii technologii, zapewniam cie, ze sa u nas stosowane. HINT
                zadna polska firma, nie "produkuje" sama blachy na pralki czy lodowki. Wszystko
                dostaja gotowe, w arkuszach lub kregach. Pozniej tylko tloczenie wyciecie i
                gotowe.
                > Mój Ele. ma INOXa.

ok

• Gość: mieszko_ok Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.109.212.* 15.10.04, 15:24
                  A konkretnie, to co wypełnia to doświadczenie na naszym rynku?
                  Technologia, albo coś podobnego?
          • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:19
            faktycznie na sajcie elektroluxa podaja iz niektore z lodowek maja drzwi z
            inoxu. Hmm, bede akurat w MM chetnie rzuce okiem.
    • Gość: refill Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.wro.volvo.net / 62.29.248.* 13.10.04, 15:11
      A ja sie przymierzam do BOSCH KGV 36640,
      mysle ze jest warta swojej ceny !!! i jest super !!!
      • Gość: marta Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.111.166.* 15.10.04, 11:24
        Będziesz na pewno b. zadowolony. Ja mam podobny model: KSV 33641
        nawet jak siedze w kuchni, to nie wiem kiedy sie włacza tak cicho działa.
        Inoxowe drzwi, cała z blachy, pieknie i starannie wykończona. Bo i to zużycie
        prądu... Obserwując wzrost rachunków za prąd po jej zakupie nie mam
        watpliwości, że był to dobry zakup (wrosły o jakieś 2-3 zł).
        Łatwo się ją myle, zamrażalnik wspaniale mrozi.
        Jestem przekonana, że to dobry wybór:)

A co do Aristonów, Gorenje itp, to jak już będziecie w sklepie, to dobrze się
        przyjżyjcie - gorenje jest całe z plastiku, a Ariston kupujecie już
        przerdzewiałąy w srodku.
        • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:43
          Gość portalu: marta napisał(a):
          Będziesz na pewno b. zadowolony. Ja mam podobny model: KSV 33641
          > nawet jak siedze w kuchni, to nie wiem kiedy sie włacza tak cicho działa.
          > Inoxowe drzwi, cała z blachy, pieknie i starannie wykończona

ROTFL niestety w tym przypadku juz napewno ta lodowka obok INOXu nawet niestala
          >A co do Aristonów, Gorenje itp, to jak już będziecie w sklepie, to dobrze się
          > przyjżyjcie - gorenje jest całe z plastiku, a Ariston kupujecie już
          > przerdzewiałąy w srodku.

ROTFL 2, zdziwilabys sie specjalistko, jakbys sie dowiedziala ile wspolnych
          czesci ma twoja lodowka z dowolna gorenje czy mastercookiem, poczawszy chocby
          od wygladu "inox look"
          LOL
          • Gość: marta Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.111.166.* 15.10.04, 14:43
            Hybrydatorze, zapraszam do mnie do domu, będziesz sie mógł przekonac z jakiego
            materiału jest wykonana.
            ROTFL
            • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 14:58
              Bosch? model ktory podalas? Nawet na swoim sajcie, podaja, ze jest to
              kolor"inox look" Pozatym za ta kase inoxu nie dostaniesz:)
              Natomiast za zaproszenie dziekuje :)
              • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 15:03
                Pozatym, nudno chyba w pko sa w piatki prawda? :)
                • Gość: marta Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.111.166.* 15.10.04, 16:19
                  Tak jak napisałam - frontowe drzwi są blaszane, INOX znaczy blacha nierdzewna,
                  ona ma z tej blachy właśnie drzwi, boki sa emaliowane
                  Poza tym nie wiem dlaczego próbujesz mnie zdyskredytować przy momocy IP,
                  zreszta dośc nieudolnie, bo w PKO nie pracuję - sprawdx, to inny bank.
                  A przed kupnem lodówki po prostu "drapałam" powierzchnię, wtedy "wychodzi" co
                  jest pod warstwą lakieru.
                  pozdrawiam
                  • Gość: Hybrydator Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.aster.pl 15.10.04, 16:59
                    Gość portalu: marta napisał(a):

> Tak jak napisałam - frontowe drzwi są blaszane, INOX znaczy blacha
                    nierdzewna,
                    > ona ma z tej blachy właśnie drzwi, boki sa emaliowane

emaliowane...ok ok..dyskusja jest bezsensu, niemasz pojecia

> Poza tym nie wiem dlaczego próbujesz mnie zdyskredytować przy momocy IP,
                    > zreszta dośc nieudolnie, bo w PKO nie pracuję - sprawdx, to inny bank.
                    tak :) PKO sa 2:) i bron boze, nie dyskredytyje cie:)
                    >A przed kupnem lodówki po prostu "drapałam" powierzchnię, wtedy "wychodzi" co
                    > jest pod warstwą lakieru.
                    hehe no coz, wobec tak naukowej proby poddaje sie

> pozdrawiam

Likewise:)
                  • Gość: www Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.10.04, 00:45
                    pekao czy pko - co za roznica :)
                    • Gość: marta Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 193.111.166.* 27.10.04, 10:43
                      w sumie niewielka, tyle, że to 2 inne banki:)
    • gusianka Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? 15.10.04, 10:15
      Ja osobiście od roku posiadam lodówkę firmy Samsung No-Frost z dozownikiem
      płynów i innymi patentami. Jest cudowna!!!!
    • Gość: slawko Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:08
      nie amica i mastercook! :(
      tak electrolux(boki lakierowane)***
      tak ariston**
      tak liebherr***
    • Gość: Nikki Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.10.04, 21:20
      Mam Gorenje od trzech lat .Działa bez zarzutu i jest bardzo funkcjonalna.Polecam
    • Gość: LOL Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.04, 12:30
      Jak sobie poczytałem wątek, widzę, że rośnie pokolenie idiotów.
      Mojej żonie mogę wybaczyć, że na pytanie, który mamy kupić samochód,
      powiedziała czerwony, bo ładny, ale wybór lodówki sugerując się głównie jej
      kolorem całkowicie mnie rozwalił.
      Kupcie sobie snoby kawałek okleiny i poprzyklejajcie na niej brylanty, hehe.
      Będzie wam lepiej mrozić.
      • Gość: gość Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.04, 22:44
        Może dla Ciebie estetyka nie ma żadnego znaczenia, ale są ludzie dla których
        ma. I nazywanie ich idiotami jest nie na miejscu.
        Poza tym pytanie dotyczyło funkcjonalności i wyboru firmy produkującej lodówki
        w określonym kolorze. Jak nie masz nic do powiedzenia na ten temat, to po co
        się odzywasz?
      • Gość: AnnaJ Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.10.04, 18:27
        Gość portalu: LOL napisał(a):

> Jak sobie poczytałem wątek, widzę, że rośnie pokolenie idiotów.
        > Mojej żonie mogę wybaczyć, że na pytanie, który mamy kupić samochód,
        > powiedziała czerwony, bo ładny, ale wybór lodówki sugerując się głównie jej
        > kolorem całkowicie mnie rozwalił.
        > Kupcie sobie snoby kawałek okleiny i poprzyklejajcie na niej brylanty, hehe.
        > Będzie wam lepiej mrozić.

Z Twojej strony nie jest to w zadnej mierze miłe i godne naśladowania.
        Nic dziwnego,ze najlepsze forum to robotki ręczne

• Gość: gin Re: jakiej firmy lodówka (srebrna)? IP: 65.172.193.* 21.10.04, 14:55
      Polecam firmy Liebher.Mam trzy lata juz taka,chodzi nadal bezszelestnie i
      trzyma temperature nastawienia.Zuzycie pradu przy dzialajacych dwoch agregatach
      bardzo niskie.Ma jedna wade tylko jest droga przy zakupie
    • Gość: Lol Jakiej firmy samochód ( czerwony)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 21:52
      haha, ale mądra założyła wątek.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka