Dodaj do ulubionych

wanna żeliwna-czym odnowić?

23.11.04, 13:15
Mam starą bardzo zniszczoną wannę żeliwną. Próbowałam odnowić ją farbą w
spraju, ale nic to nie dało, wanna tylko się zdarła i wygląda teraz fatalnie.
Słyszałam o specjalnych farbach do wanien. Proszę o radę!
Obserwuj wątek
      • lelo1977 Re: wanna żeliwna-czym odnowić? 24.11.04, 23:17
        różnica?
        no pewnie w żeliwnej jest zimniej jeszcze,
        bo żeliwo bardzo długo się nagrzewa?

no chyba ze żeliwna ma duszę?

jesli koniecznie upierasz się jednak przy swoim to poszukaj emalii do wanien
        i kuchni.są takie.tylko zastanów się jak ją połozyc bo w sprayu nie występuje
        raczej
      • misteriks Re: wanna żeliwna-czym odnowić? 07.12.04, 23:59
        Jesli wymiana wanny nie wchodzi w rachube, to albo wymalowac specjalna emaliowa
        farba do tego celu (po starannym przygotowaniu i usuniecia polysku mialkim
        papierem sciernym), lub zainstalowac tzw. 'wkladzine' (insert) z tworzywa
        sztucznego (jesli w Polsce takie cos jest). Chociaz to bedzie mialo inny efekt
        niz np. wanna stalowa lub zeliwna, jednak to dosc estetyczne, trwale i
        praktyczne.
        A jesli tego w Polsce jeszcze sie nie robi, no to ... hmmm - coz, moze okazja
        do zrobienia interesu??
        Wracajac do roznic, to oprocz roznicy w utrzymywaniu temperatury, trzeba przede
        wszystkim wziasc pod uwage ogromny halas, jaki te stalowe wanny potrafia
        stwarzac podczas napelniania. Czyli - nie polecam.
        pozdro
    • ntka1 Re: wanna żeliwna-czym odnowić? 14.10.05, 20:44
      szczerze mowiac sama szukam wanny zeliwnej do nowego mieszkanka. wlasnie ze
      wzgledu na to, ze dobrze trzyma cieplo <sami zmierzcie>. mozliwie duzej. moj
      pomysl na renowcje to lakier samochodowy... jakby ktos chcial sie pozbyc takiej
      wanny w okolicy gdanska to prosze o kontakt: natalia@kowiel.pl poniewaz zadko
      zagladam na forum. w zamian oferuje nowa wanne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka